Προς το περιεχόμενο

παρηκμασαν οι metallica μετα το black album?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μην ακούω πως οι metallica έγιναν γνωστοι μετά το black album οταν στο οπισθόφυλλο του (Θεεικού) master of puppets βλέπεις ένα στάδιο τίγκα σε κόσμο...

earn to swim......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε συ,αλλά η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι από ένα φεστιβάλ που συμμετείχαν οι Metallica,δε θυμάμαι ποιο,όπου έπαιζαν και άλλα συγκροτήματα.Δεν πήγε όλος αυτός ο κόσμος μόνο για τους Metallica.Οι Metallica πάντως είχαν ανοδική και μόνο πορεία,ίσως όχι σε ποιότητα(για εμένα τουλάχιστον,αφού τα 3 πρώτα album δεν ξεπερνιούνται με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α),αλλά σε εμπορική καταξίωση και φήμη,μέχρι το "Justice".Απλά με το "Black album" έκαναν την "υπέρβαση",που λέει και ο Μουρατίδης...και από τότε γεμίζουν άνετα όποιο στάδιο θέλουν... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πως; Έβγαλαν οι Metallica και άλλους δίσκους μετά το Black Album; Γαμώτο, και πάντα αναρωτιόμουν γιατί πλήρωσα τόσο ακριβά κάτι σουβέρ για τους φραπέδες που γράφουν απάνω St. Anger, Load και Reload...

 

Εμαθα οτι όπου να 'ναι θα βγάλουν και καινούριο. Τώρα σουβέρ θα είναι; CD κανονικό θα είναι; Θα δείξει.

 

(Disclaimer Για τους fans: Οι Metallica είναι στα 10 σπουδαιότερα σχήματα στην ιστορία του Metal και προσκυνούμε ταπεινά. Απλά εδώ κάνουμε λίγο humor για την μουσική αλλαγή πλεύσης).[/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ζήταγα να μου πεις και τα υπόλοιπα 9 αλλά θα γίνει της Πόπης...

 

ασε καλυτερα να μην γινει τετοιου ειδους συζητηση. :lol:

το τοπ 10 των συγκροτηματων ειναι διαφορετικο για τον καθενα. δεν νομιζω οτι μπορει να υπαρξει μια τετοια λιστα με καθαρα αντικειμενικα κριτηρια, περα βεβαια απο ελαχιστα συγκροτηματα τα οποια εχουν προσφερει ΠΑΡΑ πολλα. (μεσα σε αυτα ειναι σιγουρα και οι μεταλλικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ζήταγα να μου πεις και τα υπόλοιπα 9 αλλά θα γίνει της Πόπης...

 

Αμέ' date=' εύκολα χεχεχεχε...

 

1. Cacophony (αν εξαιρέσεις τις κιθάρες)

 

2. Poison (hardcore...ποζεριά)

 

3. Victory (κρίμα τα παιδιά...)

 

4. English Dogs (hardcoreάδες για πολλές κλωτσιές απ' το UK)

 

5. The Giorgos Mangas Band (κλαρίνοοοοοο)

 

6. Τα μαλακισμένα που μου χτυπήσανε το κουδούνι παραμονή Χριστουγέννων στις 6 το πρωί και θέλανε λέει "να μου τα πούνε". Ακόμη η αστυνομία ψάχνει τα πτώματα, χαρχαρχαρ...

 

7. Manolis Chiotis band (o απόλυτος εφευρέτης του mambo metal)

 

8. Artillery (μα γιατί τόση ταλαιπωρία στα αυτάκια μας ρε παιδιά;)

 

τελευταίοι και τυχεροί:

 

9. Ashetica-all scars (όπως λέμε all stars...) groupάκι της 1η μου νεότητας όπου παίζαμε γνωστά metal-hits στα late 80's όπως το Brikia Kollw (Breaking The Law), Master Of Mapes (Master Of Puppets), Paparanoid (Paranoid) και άλλα. [/b']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου