Προς το περιεχόμενο

Marshall ήχος σε εντάσεις δωματίου; Τα φώτα σας παρακαλώ...


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Αυτή η ένταση δεν είναι δυνατή?

Δηλαδή η δυνατή ένταση ποια είναι?

Να πέφτεις τανάσκελος με αφρούς στο στόμα?

Η αμέσως πιο σιγανή από αυτήν είναι να ακούς και τον ακουστικό ήχο της ηλεκτρικής όταν παίζεις ασούμε, ότι πιο σπαστικό 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

Και όσο πάει η δουλειά προς το τέλος, παίζει ο μπασίστας από σι, ο πληκτράς από ντο, ο κιθαρίστας από ρε κι όλα καλά.

 

Και μετά λέει ο κιθαρίστας, ότι ο ντράμμερ είναι ξεκούρδιστος.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγω ρε παιδια, αμαν με αυτα τα ταβανια, που να χωρεσει το εκκλησιαστικο στο σπιτι, χαθηκε να τα κανουν 30 μετρα ψηλα τα διαμερισματα;

 

 Στον πραγματικο κοσμο τωρα, κοιτα ηχο που βγαζει το freeware:

 

 

 

 

 Και ενας πιο bluesy να υπαρχει

 

 

 

 

 Τι να λεμε τωρα, μιλαμε ουτε στον υπνο μας, και χωρις ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Η αμέσως πιο σιγανή από αυτήν είναι να ακούς και τον ακουστικό ήχο της ηλεκτρικής όταν παίζεις ασούμε, ότι πιο σπαστικό 

 

Τι pot φοράει το αυτί σου linear ή audio taper? :classic_tongue:

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

pot

 

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

αυτί

Να προσθέσω και μια τρίτη λέξη κλειδί/κοινό παράγοντα να κάνετε το συνειρμό ενώ τρώτε τη μαγειρίτσα σας το βράδυ.

 

Wax

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παντως και ενα PA 10.000 watt για να ακους μουσικη στο σπιτι ειναι οτι πρεπει, φορας ωτοασπιδες σαν και αυτες που εχουν τα πληρωματα εδαφους στα αεροδρομια και ακους τη μουσικουλα σου ανετα.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά εντάξει, εγώ είμαι ανώμαλος, το ξέρω.

Δεν αντέχω την ένταση με τίποτα.

Αλλά όταν παίζω, δεν ακούω τις χορδές, και παρ' όλα αυτά αν κάποιος είναι στο διπλανό δωμάτιο με ανοιχτές τις πόρτες, ακούει ελάχιστα την κιθάρα.

Εκεί που ακούω τις χορδές, είναι όταν πλαγκάρω το σκάφος, ή την ηλεκτρακουστική.

Αυτό με μπερδεύει (να ακούω και τον ακουστικό και τον ηλεκτρικό ήχο ταυτόχρονα).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχομαι απο μαθημα. Ο μαθητης επαιζε με ενισχυτη σε μια ενταση σαν κ αυτη που περιγραφει ο Νεκκονας. Οπως περιμενα να μου ανοιξει ακουγα απ'εξω τοσο καθαρα (οταν ημουν ενα με την πορτα) που καταλαβαινα ποιο κλην μπουστερ απο τα πεταλια του εχει ενεργοποιημενο. Παιζει στο ισογειο κ οι υπολοιποι μενουν στον πρωτο (μεζονετα). Οταν πηγα τουαλετα ξεχασα την εσωτερικη πορτα ανοιχτη κ τα ακουγα ολα. Λεω θα κατεβουν απο πανω κ θα με κραξουν που ξεχασα την πορτα ανοιχτη. Οταν ειχα την ακουστικη στα χερια μου αν παιζαμε κ οι δυο, δεν ακουγομουν.

 

Σε καποια φαση που πηρα την κιθαρα κ επαιξα πανω απο ενα μπακιτρακι το καταφχαρστηθκα (τα χομ στουντιο μονιτορς στην ιδια περιπου ενταση). Επαιξα καλυτερα απο οτι εχω παιξει εδω κ μηνες σπιτι μου. Τσαντιστηκε που δε πατησε record να το κρατησει (τα μικροφωνα ειναι μονιμα ετοιμα στο ριγκ του). Μποτομ λαην ιζ, καλα ηταν αλλα εγω δε θα μπορουσα να παιξω ποτε τοσο δυνατα κ να μενω με αλλους, παρα μονο αν ειχα κανονικο ηχομονωμενο χωρο. Ζηλευω οσους μπορουν, αλλα ειναι η εξαιρεση κ οχι ο κανονας. Αν ειστε ενας απο αυτους αγνοηστε με κ φχαρστηθειτε το. Ή μαλλον ακυρο. Μη με αγνοειτε, αντιθετως να εχετε παντα στο νου σας οταν προτεινετε να το κανουν κι αλλοι, πως αυτο για τους πιο πολλουσ-ε δεν ειναι εφικτο (για καποιους ουτε καν θεμιτο) κ πως θελουν να σας γιαουρτοσνε οταν το ελεγετω με ανεση😄 

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βλέπεις λοιπόν Γουασίλημ οτείχαν δίκιο οι Μπούμερ;;;;; Πρώτα φτιάξε σπίτι δικό σου ολοδικό σου, και μετά βάλε μέσα και twin reverb 135w RMS και τύμπανα με 24άρα κάσα και 24άρι ράιντ, και τιμπάλες, και τρομπόνια, και τρομπέτες και μηχανάκια δίχρονα και σβουράκια και αλυσοπρίονα. Αμεπώς.🤣

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Τα βλέπεις λοιπόν Γουασίλημ οτείχαν δίκιο οι Μπούμερ;;;;; Πρώτα φτιάξε σπίτι δικό σου ολοδικό σου, και μετά βάλε μέσα και twin reverb 135w RMS και τύμπανα με 24άρα κάσα και 24άρι ράιντ, και τιμπάλες, και τρομπόνια, και τρομπέτες και μηχανάκια δίχρονα και σβουράκια και αλυσοπρίονα. Αμεπώς.🤣

Αυτό είναι μια κάποια λυσις.

Ο ενισχυτής του έπαιζε σε ρύθμιση ένα βατ παρεπιπτόντως...

Το αστείο είναι πως μου αρέσουν αυτές οι εντάσεις. Αλλά εγώ σπίτι όσες φορές πούλησα ενισχυτή, δεν κατάλαβα διαφορά. Ή θα έπαιζα χαμηλά (τόσο που δεν αξίζει καν), ή θα είχα 10λεπτα μέχρι να αρχίζω να γνωριζομαι καλύτερα με τς γειτόνοι 

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου