Προς το περιεχόμενο

Marshall ήχος σε εντάσεις δωματίου; Τα φώτα σας παρακαλώ...


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται πως είμαι στο τσακ να τα σουτάρω όλα και πάρω Kemper.

Ο μόνος λόγος που δεν το έχω κάνει ακόμα είναι για να μην κλαίω τα χιλιάδες ευρώ που έχω δώσει τόσα χρόνια!!!

Παρωχημένα είναι όλα αυτά και σύντομα μουσειακά.

Να γλυτώσουμε και από το hum και το hiss🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

Εννοείται πως είμαι στο τσακ να τα σουτάρω όλα και πάρω Kemper.

Ο μόνος λόγος που δεν το έχω κάνει ακόμα είναι για να μην κλαίω τα χιλιάδες ευρώ που έχω δώσει τόσα χρόνια!!!

Παρωχημένα είναι όλα αυτά και σύντομα μουσειακά.

Να γλυτώσουμε και από το hum και το hiss🤣

Έλα μου όμως που αν θες πραγματικά  hiss με τον ήχο, μόνο με λαμπατους ενισχυτές κ μεγαλύτερες εντάσεις γίνεται 🤣

(Νταξ οπότε θέλετε με μπαναρετε θα το καταλάβω)

 

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Πρώτα φτιάξε σπίτι δικό σου ολοδικό σου, και μετά βάλε μέσα ....

 

Κάτσε κυρ Αλή μου.

Δεν ξέρω εσείς οι καταυλακιώτες πώς μένετε ασούμε, αλλά εδώ στις εξωτικές Αθήνες, τα περισσότερα σπίτια χωρίζονται από τα διπλανά με μεσοτοιχίες, και υπάρχει κι άλλος που μένει στον πάνω όροφο, και επίσης κι άλλος που μένει στον κάτω όροφο.

 

Δεν είναι το θέμα να φτιάσεις απλά δικό σου σπίτι, πρέπει να το αρματώσεις και κατάλληλα.

Και για να αρματώσεις κατάλληλα διαμέρισμα, θα σου κοστίσει όσο η αγορά δύο διαμερισμάτων.

Άσε δηλαδής που δεν βολεύει κιόλας στις περισσότερες περιπτώσεις, γιατί χάνεις πολύ χώρο.

Εκτός βέβαια, κι αν είναι διαμέρισμα 250 τετραγωνικά, 4 μέτρα ψηλοτάβανο, και έχει χώρο που μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις γι' αυτό τον σκοπό.

 

Ακόμα και μονοκατοικία να έχεις, χωρίς πανοπλία ήχου, θα έρθουν τα εκατά με τις σειρήνες στο 20λεπτο, και θα σε τρέχει ο γείτονας στα δικαστήρια, γιατί εκεί που κατέβαζε την μπουκιά της μπριζόλας του μήκους τεσσάρων στρεμμάτων, έπαιξες ένα power chord, και του κόλλησε η μπουκιά στον οισοφάγο, και πάλευε η γυναίκα του να την βγάλει με γάντζο από κρεμάστρα.

 

@Βρασίδαςκατς, αφού το φχαριστήθηκες, μια χαρά.

Εγώ δεν μπορώ καν να παίξω σε μεγάλη ένταση (σαν αυτή που περιγράφεις). Άλλη χορδή πατάω, και άλλη βαράω.

  • Χαχα 5

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Κάτσε κυρ Αλή μου.

Δεν ξέρω εσείς οι καταυλακιώτες πώς μένετε ασούμε, αλλά εδώ στις εξωτικές Αθήνες, τα περισσότερα σπίτια χωρίζονται από τα διπλανά με μεσοτοιχίες, και υπάρχει κι άλλος που μένει στον πάνω όροφο, και επίσης κι άλλος που μένει στον κάτω όροφο.

Βρε κι εδώ έτσι είναι. Αλλά υπάρχουν και οι ερημιές. Που σε σφάζουν και δεν σε παίρνουν χαμπάρι κανένας ούτε μέχρι τέταρτης γενεάς ΕΚΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ. Σε τέτοια γειτονιά απόμακρη λέω εγώ να φτιάξεις. Και αν δεν υπάρχει γειτονιά, δημιουργείται. Αφού τα δάση δεν προσέχουνε και παίρνουνε μόνα τους φωτιά κάθε χρόνο.

 

Αλλιώς πρέπει να κινηθείς πιο πονηρά, να ιδρύσεις εξωραϊστικό σύλλογο απανταχού μαρσαλνοστούντων και φεντερνοστούντων, να πάρεις ειδική άδεια από το δήμο, να βάλεις συνδρομές μελών και να λαδώνεις τους γειτόνοι εκείνη την ώρα να πηγαίνουν για ίβνινγκ στρολλ. Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

@Βρασίδαςκατς, αφού το φχαριστήθηκες, μια χαρά.

Εγώ δεν μπορώ καν να παίξω σε μεγάλη ένταση (σαν αυτή που περιγράφεις). Άλλη χορδή πατάω, και άλλη βαράω.

Καλέ μου Φαέθων δεν ήταν τόσο μεγάλη η ένταση. Ήταν μεγάλη για γείτονες, αλλά όχι για πρόβα δηλαδις. Εντάξει αν είχα ηχομονωμένο χώρο κ μόνο θα έπαιζα σε τέτοιες εντάσεις (κ παλι όχι συνέχεια)

  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

1. Βρε κι εδώ έτσι είναι. Αλλά υπάρχουν και οι ερημιές. Που σε σφάζουν και δεν σε παίρνουν χαμπάρι κανένας ούτε μέχρι τέταρτης γενεάς ΕΚΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ. Σε τέτοια γειτονιά απόμακρη λέω εγώ να φτιάξεις. Και αν δεν υπάρχει γειτονιά, δημιουργείται. Αφού τα δάση δεν προσέχουνε και παίρνουνε μόνα τους φωτιά κάθε χρόνο.

 

2. Αλλιώς πρέπει να κινηθείς πιο πονηρά, να ιδρύσεις εξωραϊστικό σύλλογο απανταχού μαρσαλνοστούντων και φεντερνοστούντων, να πάρεις ειδική άδεια από το δήμο, να βάλεις συνδρομές μελών και να λαδώνεις τους γειτόνοι εκείνη την ώρα να πηγαίνουν για ίβνινγκ στρολλ. Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.

 

1. Αχ κυρ Αλή μου, αυτό είναι όνειρο ζωής. Να έχω 10 στρέμματα οικόπεδο, 2χλμ μακριά από τον οικισμό.

Να μην βλέπει κανείς τι βρακιά απλώνω απ' το πλυντήριο, και να μην ακούει κανείς όταν κάνω πριτς.

Αλλά να είναι όλα εύκολα και γρήγορα προσβάσιμα.

Και ξέρεις πότε το πρωτοαισθάνθηκα αυτό?

Είχα πάει διακοπές κάποτες σε ένα νησί.

Ήμανε τότενες και περπατούσα σε ένα χωριό μισοπαρατημένο, αλλά πανέμορφο.

Αφού λοιπόν περπάταγα, βγήκα από τον κεντρικό δρόμο, και πήρα ένα μονοπατάκι που πήγαινε σε μια ισιάδα με χωράφια, και δίπλα ήταν το νεκροταφείο του χωριού.

Πέρασα τα τελευταία σπίτια, και συνέχισα να περπατάω, ήταν πολύ όμορφο το περιβάλλον και ο δρόμος άρχισε να ανηφορίζει.

 

Ξαφνικά, εκεί που περπατούσα, άκουσα σιγανό ήχο πιάνου, σαν κάποιος να έπαιζε μακριά.

Κοντοστάθηκα, κοίταξα τριγύρω, δεν υπήρχε σπίτι στον ορίζοντα.

"Τι στο διάολα" σκέφτηκα, "έχω παραισθήσεις, ή ο ήχος έρχεται από το νεκροταφείο?"

Συνέχισα να περπατάω και ο ήχος δυνάμωνε.

Η ανηφόρα συνεχίστηκε, και σε λίγο έφτασα στην κορυφή ενός μικρού λοφίσκου, που από την άλλη μεριά έβλεπε στην θάλασσα.

Εκεί υπήρχε ένα σπίτι.

Ένα.

Και έβλεπε όλο τον ορίζοντα στην θάλασσα.

Κάποιος λοιπόν εκεί έπαιζε πιάνο.

Έβαλα τον εαυτό μου στην θέση αυτού του ανθρώπου για λίγο.

Μόνο για λίγο.

Αλλά μου έφτανε αυτό.

Είναι όνειρο από τα πολλά που δεν θα πραγματοποιηθούν ποτέ.

 

 

2. Σατανικό!!!!

 

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Φαέθων

🤣

Έλεος!

 

1.

image.jpeg.2c436e323203982fa521055f0c835407.jpeg

2.

Carvin Allan Holdsworth HH2 review | MusicRadar

3.

image.jpeg.9f3b4a6fa24ae08e3c41f29a0964da8d.jpeg

 

Βάζουμε τα 2 και 3 στο 1, και να το άβαταρ για τον alter ego καβατζολογαριασμό.

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Ήταν μεγάλη για γείτονες, αλλά όχι για πρόβα δηλαδις.

 

Εξαρτάται από την μπάντα.

Έχω ακούσει μπάντες να κάνουν πρόβα σε εντάσεις ψιθύρου, και μιλάω σοβαρά.

Άμα όμως θες να παίξεις Χέντριξ, Σόντομ, Σλέιερ, έισιντίσι, και άιρον μέιντεν, σίγουρα δεν γίνεται.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ένα.

Και έβλεπε όλο τον ορίζοντα στην θάλασσα.

Κάποιος λοιπόν εκεί έπαιζε πιάνο.

Έβαλα τον εαυτό μου στην θέση αυτού του ανθρώπου για λίγο.

Μόνο για λίγο.

Αλλά μου έφτανε αυτό.

Είναι όνειρο από τα πολλά που δεν θα πραγματοποιηθούν ποτέ.

Ααααααχ.😍

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εξαρτάται από την μπάντα.

Έχω ακούσει μπάντες να κάνουν πρόβα σε εντάσεις ψιθύρου, και μιλάω σοβαρά.

Άμα όμως θες να παίξεις Χέντριξ, Σόντομ, Σλέιερ, έισιντίσι, και άιρον μέιντεν, σίγουρα δεν γίνεται.

Όταν είσαι καλός ναούμ παίζεις δυνατα κ στις πρόβες. Δε σε νοιάζει νακουν κ τα λαθης. Χαρητς κάνς.

(Για πρόβα πάντως με ντράμερ που δεν έπαιζε με σκούπες δεν εφτανε)

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου