Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα ήχου για dj και ποιοτική ηχογράφηση;


MPal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω εδώ και καιρό να αγοράσω μια ποιοτική κάρτα ήχου, για desktop pc, για virtual dj time coded vinyls αλλα και για ηχογραφήσεις και χρήση με cubase κτλ. Σκεφτόμουν για pci κάρτα αρχικά, αλλα θέλω να μπορώ να τι μεταφέρω μαζί με το hercules dj control mp3 μου. Μια usb κάρτα ήχου των 300 περίπου euro μπορεί να προσφέρει ποιοτικό ήχο στο virtual dj και ποιοτική ηχογράφηση? Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνεται τις πιο καλές usb σε αυτή τη τιμή.

 

Από τις παρακάτω που έχω βρει εγώ ποια είναι πιο κατάλληλη και ποιοτικότερη?

M-AUDIO FAST TRACK ΠΡΟ

LEXICON OMEGA STUDIO

LEXICON LAMBDA STUDIO

 

Ακόμα είδα πως θα επανακυκλοφορήσει η MAYA 44 USB από την ESI. Είναι αρκετά οικονομική, έχει όμως καλή ποιότητα στον ήχο και σε ηχογραφήσεις, παρόμοια με usb κάρτες των 300 περίπου euro?

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνώμη μου με αυτή θα είσαι πανευτυχής:

http://www.thomann.de/gr/digidesign_mbox_2_mini.htm

Είχα ρωτήσει στον Διαμαντόπουλο και την αφήνει 280 ευρω μετρητά.Το μόνο που της λείπει είναι midi i/o αλλα 1ον δε νομίζω να σε ενδιαφέρει και 2ον το μόνο εύκολο να διορθώσεις.

Στα + οτι συνοδεύεται απο ενα πολύ καλό σοφτγουερ πακέτο!!

Pro Tools LE,Propellerhead Software Reason Adapted 3, Ableton Live Lite 4 Digidesign Edition, FXpansion BFD Lite, IK Multimedia SampleTank 2 SE, IK Multimedia AmpliTube LE, IK Multimedia T-RackS EQ, Celemony Melodyne uno essential

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου