Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά κιθάρας με αεροπλάνο... η συνέχεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγειές και καλόπαιχτη!!! Και μένα μου αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη οπτικά και θα'θελα κάποια στιγμή να της κάνω ένα εκτεταμένο test-drive :p

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο φορος που πληρωσες δεν ειναι ΦΠΑ αλλα ο New York sales tax (& μαλιστα για το Manhattan) (για αυτο αλλωστε οταν ζουσα στη Νεα Υορκη ψωνιζα συνηθως απο το New Jersey :lol: )

 

 

http://ny.rand.org/stats/govtfin/salestax.html

 

η κιθαρα σου ειναι ωραιοτατη & κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται ΚΑΜΜΙΑ αλλαγη (οντως οι μαγνητες της ειναι απιθανοι)

 

χαιρομαι που σου αρεσε η ...πατριδα :lol: (τη θεωρω πατριδα γιατι περασα εκει μερικα απο τα ωραιοτερα χρονια της ζωης μου... :wink: ) ΤΡΟΜΕΡΗ πολη ετσι δεν ειναι?? :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές και καλόπαιχτη!!! Και μένα μου αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη οπτικά και θα'θελα κάποια στιγμή να της κάνω ένα εκτεταμένο test-drive :p

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Από που είσαι? Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη αλλά κατεβαίνω Αθήνα ψιλοσυχνά (και θα την παίρνω μαζί μου για πρόβες κλπ). Αν είναι μπορούμε να κανονίσουμε να τη δοκιμάσεις... εκτεταμένα!

 

 

 

χαιρομαι που σου αρεσε η ...πατριδα :lol: (τη θεωρω πατριδα γιατι περασα εκει μερικα απο τα ωραιοτερα χρονια της ζωης μου... :wink: ) ΤΡΟΜΕΡΗ πολη ετσι δεν ειναι?? :wink:

 

Κατ' αρχάς welcome back! Όντως η πόλη είναι απλά απίστευτη!!! Να φανταστείς σκέφτομαι σοβαρά να ξαναπάω σε κανά δυό χρονάκια! Μακάρι να μου δοθεί η ευκαιρία να καταφέρω να ζήσω εκεί κάποια στιγμή!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ένα μικρό κλιπάκι από την κιθάρα...

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/electric_wizard/sheraton.mp3

 

 

 

Η ηχογράφηση, που είναι για τον π....ο, έγινε ως εξής :

 

Sheraton==>πεταλιέρα==>Fender Pro Jr==>(εδώ αρχίζουν τα γέλια)μικρόφωνο από headset υπολογιστή==>κάρτα ήχου στο Laptop μου==>Cool Edit Pro (Θα περάσω να μου τις βρέξετε μετά).

 

Το backing track (σιγα το backing track θα μου πείτε) είναι η Sheraton στη μεσαία θέση με delay (Digitech Digidelay) ενώ τα υπόλοιπα είναι ο bridge και ο neck εναλλάξ σε καθαρά και βρώμικα. Στα βρώμικα σημεία χρησιμοποιήθηκε το Booster της Electro Harmonix (το boost ήταν στο 1/3) πριν το Marshall Bluesbreaker (το drive ήταν επίσης στο 1/3) ενώ σε κάποια σημεία είναι ανοιχτό και το delay (όχι, μ'αρεσει και το αφήνω ανοιχτό, μη φωνάζετε!). Ήταν όλο one take και στον υπολογιστή δεν έγινε καμία επεξεργασία.

 

Δεν περιμένω να σας αρέσει, οπότε, δεν ελπίζω κι όλας...!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές και καλόπαιχτη!!! Και μένα μου αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη οπτικά και θα'θελα κάποια στιγμή να της κάνω ένα εκτεταμένο test-drive :p

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Από που είσαι? Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη αλλά κατεβαίνω Αθήνα ψιλοσυχνά (και θα την παίρνω μαζί μου για πρόβες κλπ). Αν είναι μπορούμε να κανονίσουμε να τη δοκιμάσεις... εκτεταμένα!

 

 

Αθήνα είμαι φίλε μου. Σ'ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου αλλά μη σε βάζω σε κόπο! Και μόνο που προθυμοποιήθηκες πάντως είσαι θεός 8)

 

Είμαι σίγουρος ότι θα περάσεις καλά μ'αυτή! Καλόπαιχτη και πάλι!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου