Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κάρτας ήχου


broxopios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Εμένα θα με χάλαγε και η έλλειψη midi in/out, και επίσης η έλλειψη inserts.

Για μένα μιλάω, γιατί έχω τεντωμένες κεραίες σχετικά με audio interface.

ναι καλο θα ηταν να υπηρχαν και αυτα αλλα παμε σε αλλο budget μετα

 

και η UA πιστευω θα ειναι καλη,αυτη η audient θα πηγαινα 

Επεξεργασμένο από manitsa7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή χρειάστηκε να ηχογραφήσω κάτι κιθάρες με την Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen, οπότε την δοκίμασα εκτενώς και μπορώ να πω ότι μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.

 

Θα ήθελα όμως να αναφερθώ σε ένα συγκεκριμένο γεγονός: 

Την χρησιμοποίησα για να ηχογραφήσω κιθάρες σε ένα δίσκο, είχαμε lockdown οπότε είπαμε με τον ηχολήπτη να τις γράψω σπίτι να του στείλω τα direct και να δει αν μπορεί να κάνει δουλειά με αυτά. Οπότε χρησιμοποίησα ένα Behringer GI100 ULTRA-G για να στείλω στις εισόδους της κάρτα το direct και το σήμα με τα εφε χωρίς να προσθέσω gain, cab emulator. 

 

Η απάντηση του ηχολήπτη ήταν "τα direct που έστειλες έχουν χαμηλό σήμα, θα κάνω reamp αλλα μπορεί να έχουν αρκετο θόρυβο". και μετά από 2 μέρες "όλα κομπλε, μια χαρά είναι τα direct θα γίνει κανονικοτατα δουλεια".

 

Οπότε ξέρω σίγουρα ότι κάποιος μπορεί να ηχογραφήσει καλό direct σήμα με αυτή και να το χρησιμοποιήσει για reamp.

  • Like 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ επειδή κάποτε πήρα κάρτα και την θεώρησα καλή σαν πρώτο βήμα και μετά έπρεπε κάποια στιγμή να την αλλάξω, σήμερα θα πήγαινα σε μεγαλύτερο μοντέλο.

σίγουρα στην id44 ή στην εξαιρετική id22 που είναι καρτούκλα και αποσύρεται και είναι σε καλή τιμή.

Αν ήταν να μείνουμε στα 200 ευρώ θα κοίταζα και την ssl 2

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimsonic είπε

εγώ επειδή κάποτε πήρα κάρτα και την θεώρησα καλή σαν πρώτο βήμα και μετά έπρεπε κάποια στιγμή να την αλλάξω, σήμερα θα πήγαινα σε μεγαλύτερο μοντέλο.

σίγουρα στην id44 ή στην εξαιρετική id22 που είναι καρτούκλα και αποσύρεται και είναι σε καλή τιμή.

Αν ήταν να μείνουμε στα 200 ευρώ θα κοίταζα και την ssl 2

 

Δυστυχώς αυτές ξεπερνούν κατά πολύ το μπάτζετ μου. 

 

Η ssl 2 καλύτερη από τις 2 του πρώτου ποστ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, broxopios είπε

 

 

Η ssl 2 καλύτερη από τις 2 του πρώτου ποστ?

θα την σύγκρινα με την id14 περισσότερο. Βάλτα κάτω και αποφάσισε

μην ξεχνάς ότι η κατηγορία 200 ευρώ δεν μπορεί να έχει έναν νικητή που να ξεχωρίζει

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου