Προς το περιεχόμενο

Dart Karaoke Studio


Kotsolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιώ το Dart Karaoke Studio και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω τον ήχο από ένα τραγούδι έτσι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως karaoke. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει. (έχω δοκιμάσει μέσω του wizard αλλά δεν έχω βγάλει άκρη, αν γίνεται ας μου γράψει κάποιος με κάθε λεπτομέρεια πως γίνεται). Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα' date='

 

Χρησιμοποιώ το Dart Karaoke Studio και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω τον ήχο από ένα τραγούδι έτσι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως karaoke. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει. (έχω δοκιμάσει μέσω του wizard αλλά δεν έχω βγάλει άκρη, αν γίνεται ας μου γράψει κάποιος με κάθε λεπτομέρεια πως γίνεται). Ευχαριστώ.[/quote']

 

 

Δεν θα το καταφέρεις. Αυτό είναι αδύνατον να γίνει όσα και να υπόσχεται οποιοδήποτε πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

τα περισσότερα προγράμματα του είδους λειτουργούν με πολύ απλά λόγια ως

εξής: Συνήθως στις μίξεις, τα φωνητικά είναι στο κέντρο και έχουν μεσαίες συχνότητες. Οπότε τα προγράμματα κόβουν ότι ήχο είναι στο κέντρο και φιλτράρουν ένα συγκεκριμένο φάσμα συχνοτήτων.

 

¶ρα, αν το κομμάτι που δουλευεις, έχει ελαφρώς παναρισμένα vocals, όργανα που παίζουν σε γειτονικές συχνότητες ή αρκετό ambience, δύσκολα θα πάρεις

ένα καλό αποτέλεσμα.

Γενικά η προσέγγιση διαφέρει από κομμάτι σε κομμάτι. :) :)

¶λλες φορές η διαδικασία αυτή λειτουργεί μια χαρά και άλλες όχι. :) :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου