Προς το περιεχόμενο

Fender Επίσημο ή Εξουσιοδοτημένο Service (Αθήνα) υπάρχει ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας. Είχα ανεβάσει ένα topic , αλλά καταλάθος σε λάθος κατηγορία. Μου κάηκε προχθές η ασφάλεια του ενισχυτή μου Fender 68 Deluxe Reverb. Πιθανόν power tube failure ? Αν γνωριζετε παρακαλω καποιο μαγαζι ή τεχνικό για Fender , θα με υποχρεωνατε.

 

* (Στο άλλο post το μέλος Κβαντική Διεμπλοκή μου προτεινε το κατάστημα http://www.effectum-electron.com/ , σε ευχαριστώ πολύ!!)

 

Ο ενισχυτής αγοράστηκε από Νακα , δυστυχως πριν 1 μηνα περιπου εληξε η εγγυηση.. 

Επεξεργασμένο από JimRootGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έτσι κ αλλιώς θα πληρώσεις, γιατί δεν το πας στον Νάκα; Μόνο ο Νάκας κ ο Ριχάρδος είναι μιλάνε απευθείας με Fender από όσο ξέρω, αυτό φαίνεται στο site της Fender τουλάχιστον (Θεσσαλονίκη, αλλά ο Νάκας είναι και Αθήνα)

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, δεν το έχω τεσταρει, αλλά αφού εχει μόνο ένα μήνα που έληξε η εγγύηση, αν κλαφτείς λίγο και τους πεις για αξιοπιστία κλπ, ίσως κερδίσεις και από οικονομικής άποψης. Υποθέτω, δεν ξερω

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Νάκα μου ειπαν να επικοινωνησω είτε με Κότσιφα Δημήτρη (https://audiovision-service.com/ ) , είτε με τον Σταμάτη Δημήτρη ( https://electronicrepair.gr/ ). Αν εχετε καποια εμπειρια με τα παραπανω service , παρακαλω πειτε μου. ευχαριστω!

Επεξεργασμένο από JimRootGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχει λήξει η εγγύηση, δεν προστατεύεσαι από τον επίσημο αντιπρόσωπο (Νάκα), οπότε μπορείς να διαλέξεις οποιοδήποτε μαγαζί (είτε τα συνεργαζόμενα είτε όποιο θέλεις)

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τους πηρα τηλ δεν με ρωτησαν τιποτα για το προιον , εγγυηση , ποτε αγοραστηκε κλπ.. κατευθειαν με ενημερωσαν για 4 εξουσιοδοτημενα μαγαζια για σερβις.

 

Γενικα ψαχνομαι που να παω τον ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε,

 

Ο κάθε εισαγωγέας έχει τους αντίστοιχους τεχνικούς για αυτό από το Νακα σε έστειλαν εκεί.

Το έχω κάνει για μια πεταλιέρα και μου την έφτιαξαν (ο τεχνικός αυτός ήταν κάπου στο Περιστέρι και δεν ειναι κανένας από αυτούς που έστειλες - η επισκευή έγινε πριν χρόνια).

Αυτοί, δηλάδη οι εξουσιοδοτημένοι, έχουν πρόσβαση στα επίσημα schematics οπότε θεωρητικά είναι η καλύτερη λύση. Ναι υπάρχουν τα schematics στο ιντερνετ αλλά δεν είναι τα επίσημα με το τρέχον μοντέλο.

 

Όμως αυτοί δεν εξειδικεύονται στους ενισχυτές, τα φτιάχνουν όλα.

Άλλοι που εξειδικεύονται στους ενισχυτές είναι ο effectum που σου έστειλαν πιο πάνω και ο Κουρμπής http://www.kourbismusic.com/

 

Θεωρητικά ίσως δεν ειναι επίσημοι, αλλά έχουν πραγματικά τεράστια εμπειρία στο τομέα των λαμπάτων ενισχυτών. 

 

Αν είχα παλιό ενισχυτή θα πήγαινα σε έναν από αυτούς τους 2 (Effectum ή Κουρμπή) αλλά για πιο πρόσφατο ίσως εμπιστευόμουν το επίσημο σέρβις.

 

 

  • Like 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Έχουμε και λέμε,

 

Ο κάθε εισαγωγέας έχει τους αντίστοιχους τεχνικούς για αυτό από το Νακα σε έστειλαν εκεί.

Το έχω κάνει για μια πεταλιέρα και μου την έφτιαξαν (ο τεχνικός αυτός ήταν κάπου στο Περιστέρι και δεν ειναι κανένας από αυτούς που έστειλες - η επισκευή έγινε πριν χρόνια).

Αυτοί, δηλάδη οι εξουσιοδοτημένοι, έχουν πρόσβαση στα επίσημα schematics οπότε θεωρητικά είναι η καλύτερη λύση. Ναι υπάρχουν τα schematics στο ιντερνετ αλλά δεν είναι τα επίσημα με το τρέχον μοντέλο.

 

Όμως αυτοί δεν εξειδικεύονται στους ενισχυτές, τα φτιάχνουν όλα.

Άλλοι που εξειδικεύονται στους ενισχυτές είναι ο effectum που σου έστειλαν πιο πάνω και ο Κουρμπής http://www.kourbismusic.com/

 

Θεωρητικά ίσως δεν ειναι επίσημοι, αλλά έχουν πραγματικά τεράστια εμπειρία στο τομέα των λαμπάτων ενισχυτών. 

 

Αν είχα παλιό ενισχυτή θα πήγαινα σε έναν από αυτούς τους 2 (Effectum ή Κουρμπή) αλλά για πιο πρόσφατο ίσως εμπιστευόμουν το επίσημο σέρβις.

 

 

@Miltos23 σε ευχαριστω πολύ! Λοιπόν πήρα 3-4 τηλέφωνα , με τον μόνο που κατάφερα να συνεννοηθώ είναι ο Χάρης από Effectum Electron. Οποτε θα το παω εκει. 

 

Να σου πω την αλήθεια τσέκαρα λίγο πολύ και τις 4 επιλογές που μου έδωσε ο Νάκας , διάβασα reviews και να σου πω διστάζω να το πάω εκεί.. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
11 ώρες πριν, JimRootGR είπε

Μου κάηκε προχθές η ασφάλεια του ενισχυτή μου Fender 68 Deluxe Reverb. Πιθανόν power tube failure ? Αν γνωριζετε παρακαλω καποιο μαγαζι ή τεχνικό για Fender , θα με υποχρεωνατε.

Για να σου αλλάξει την ασφάλεια που κάηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου