Προς το περιεχόμενο

Πολωνία: Ακυρώθηκαν συναυλίες του Ρότζερ Γουότερς λόγω δηλώσεών του για τον πόλεμο στην Ουκρανία


latusx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 φωτο σε τι πλαίσιο? ποιά οργάνωση? που πότε πώς... μιλάμε για 30 άτομα στα 140Μ.

Για να μην το κουράζουμε, οι τύποι έχασαν 25Μ απο τους Ναζί, δεν είναι τόσο ηλίθιοι όσο τους παρουσιάζουν οι δυτικοί.

Επίσης όταν μπηκαν Μαριούπολη είδες εσύ κανα ναζιστικό χαιρετισμό είτε απο τους ντόπιους του DNR είτε απο τους Ρωσους? Σφυροδρέπανα σήκωναν ...

 

φιλικη συμβουλή ... η ανατολή είναι πολυ πολύπλοκη για να ερμηνευθεί με δυτικούς όρους... ιδίως όταν η στόχευση βρίσκεται στην υποτίμηση και στην δαιμονοποίηση.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kpeyos είπε

 

Είναι κλασική περίπτωση idiot savant. Ωραία τραγούδια αλλά μέχρι εκεί. 

Θα πρότεινα να ξεκινήσεις να διαβάζεις απ το Κατίν και να τελειώσεις μόλις φτάσεις στη Σρεμπρένιτσα.

 

Κατσε εννοείς να διαβάζω ενα βιβλίο, ξεκινώντας απο το Κατιν και να το έχω τελειώσει μόλις φθάσω Σρεμπρένιτσα? Κατιν δεν έχω πάει, αλλά η Σρεμπρένιτσα είναι μια πολύ όμορφη πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, kpeyos είπε

απ το Κατίν

Μη του βάζεις δύσκολα... Το θέμα είναι "τζιζ", όπως και το σύμφωνο Μολότοφ- Ρίμπεντροφ. Δεν τα λέμε αυτά... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, rgxinap είπε

 

Κατσε εννοείς να διαβάζω ενα βιβλίο, ξεκινώντας απο το Κατιν και να το έχω τελειώσει μόλις φθάσω Σρεμπρένιτσα? Κατιν δεν έχω πάει, αλλά η Σρεμπρένιτσα είναι μια πολύ όμορφη πόλη.

Όχι εντάξει ας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
15 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Καλό είναι τα πράγματα να παραμένουν ως έχουν γιατί μόνο έτσι μπορεί να διασφαλίζεται η ειρήνη. Και να καταδικάζεται απερίφραστα κάθε επιθετική προσπάθεια αλλαγής τους. 

Πάντως, αυτό ακριβώς που γράφεις εν πολλοίς σχολιάζει ο Γουότερς, θεωρώντας πως η διαδικασία αλλαγής είχε ήδη ξεκινήσει απο Ζελένσκι+ΗΠΑ.
Θέλω μόνο να σημειώσω στο νήμα, ο Γουότερς είναι ένας σκεπτόμενος μουσικός που δεν έχει φοβηθεί να εκφράσει τη γνώμη του, σε αντίθεση με την πλειονότητα των καλλιτεχνών. Ουδείς αλάθητος και μπορεί κάλλιστα να διαφωνούμε με κάποιες τοποθετήσεις και του συγκεκριμμένου αλλά και άλλων. Προσωπικά δεν θεωρώ πως προδόθηκα η κάτι άλλο απο την στάση του, και πριν 30 χρόνια κάποιες σκέψεις του δεν με έβρισκαν σύμφωνο, είμαι κάθετος όμως πως στη ζωή μας χρειαζόμαστε πολλούς Γουότερς, πολύ περισσότερο απο πολλούς σοβαροφανείς γραβατωμένους που καμώνονται τους ανθρωπιστές. Η στάση του και ο λόγος του έχουν αξιοπρέπεια και συνέχεια και πάντα ακούω και διαβάζω με προσοχή τις θέσεις του.

  • Like 2

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μη του βάζεις δύσκολα... Το θέμα είναι "τζιζ", όπως και το σύμφωνο Μολότοφ- Ρίμπεντροφ. Δεν τα λέμε αυτά... 

 

εχω διαβασει στα σέρβικα την υπόθεση της Σρεμπρένιτσα απο το δικαστήριο της Χαγης.

θα κόλωνα να διαβάσω 3 μπούρδες στα αγγλικά απο <βαλε το αγαπημενο σου δαιμονοποιητικό σάιτ που μιλάει για Κατιν, Χολοντομορ>??

 

ελεος.. μην υποτιμάτε τόσο εύκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, ez είπε

Πάντως, αυτό ακριβώς που γράφεις εν πολλοίς σχολιάζει ο Γουότερς, θεωρώντας πως η διαδικασία αλλαγής είχε ήδη ξεκινήσει απο Ζελένσκι+ΗΠΑ.

Η επιθυμία ενός λαού (ο οποίος έχει βασανισθεί/εξοντωθεί ανελέητα από τους Ρώσους) να ακολουθήσει τη δική του πορεία και να ανήκει στον δημοκρατικό κόσμο και όχι σε ένα βενζινάδικο που το τρέχει η μαφία δεν μπορεί από μόνη της να μεταφράζεται ως απειλή στα σύνορα της Ρωσίας.

Αν μη τί άλλο αυτό το επιχείρημα καταρρίπτεται από μόνο του μιας και αυτή τη στιγμή η δύση είχε την αφορμή να το πράξει εφόσον επιθυμούσε. Δεν το επιθυμεί όμως, όπςβ δε θα επιθυμούσε ποτέ κανείς να προκαλέσει μια υπερδύναμη με 7.000 πυρηνικές κεφαλές.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου