Προς το περιεχόμενο

DD3, Memory toy ή flashback Delay?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα forum!

Μια απλή ερώτηση για delay..

 

DD3,Memory toy ή flashback?

 

1) Το DD3 το ακουσα και μ'αρεσε το ποσο καθαρο ακουγοταν στην επαναληψη, το καλο του ψηφιακου δηλαδη.

 

2) To memory toy μου φάνηκε απιστευτο 1, για την τιμη του 2, για τον ζεστο ηχο του και 3  για το ποσο απλο φαινεται στην χρηση..

 

3) Το flashback σιγουρα εχει παραπανω features απ'τα παραπανω αλλα ειναι πιο ακριβο..

 

Η μουσική που παίζω είναι fusion/progressive/jazz. (με μια ιδιαιτερη αγαπη στους λιγο ακυρους με τα προηγουμενα, Pink floyd που μαλλον μου δινουν πολλους λογους να παρω το αναλογικο.)

 

 

Περιμενω απαντηση!

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τσεκαρε και τα

 

MXR Carbon Copy

 

Way Huge Aqua Puss

 

εφοσον σου αρεσουν Pink floyd και τεινεις προς το Analog

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε και τα

 

MXR Carbon Copy

 

Way Huge Aqua Puss

 

εφοσον σου αρεσουν Pink floyd και τεινεις προς το Analog

 

Πιο ακριβα απ'το flashback και τα 2..  :-\

Μου προτεινεις το αναλογικο παντως? για αναλογικο πιστευω αρκούμαι στο memory toy, ειναι αηδιαστικα καλο για τα λεφτα του  :P :P

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο αναλογικο και αλλο ψηφιακο...πρεπει να αποφασισεις....να ξερεις παντως πως το αναλογικο θα σου χρωματιζει λιγακι τον ηχο γενικως αλλα ειναι πιο ζεστο και οι επαναληψεις ψιλοβρωμιζουν λιγο...

 

Ακου μερικα και θα καταλαβεις τι εννοω...

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελλο value for money το memory toy, το εχω απο τοτε που βγηκε και ειναι βασικο delay στο pedalboard μου, για αυτα που παιζω ειναι μανουλα και το modulation switch που εχει ειναι αρκετα αξιολογο. Αμα γουσταρεις floyd τυπου delay παρτο αμεσως.

 

by the way δεν συγκρινεται με το carbon copy που εχει νομιζω και τα διπλα λεφτα, το memory toy ειναι ανωτερο για analog delay.

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να πας στην αγορά με την κιθάρα σου και να τα δοκιμάσεις. Να δεις από κοντά πως ακούγεται το καθένα και μετά διαλέγεις όποιο σε ευχαριστεί περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να πας στην αγορά με την κιθάρα σου και να τα δοκιμάσεις. Να δεις από κοντά πως ακούγεται το καθένα και μετά διαλέγεις όποιο σε ευχαριστεί περισσότερο.

 

Σωστο.....πολυ βασικο , αμα εχεις την δυνατοτητα να το κανεις..... well said!!!!!!

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως που τα είδα λίγο στο thomann το flashback έχει διπλάσια τιμή από το memory toy. Έχει ίδια τιμή με το μεγάλο αδερφό του memory toy το memory man αν δεν κάνω λάθος. Στα sample που είχε στο site ωραία ακούγονταν και τα δύο. Μια δοκιμή θα σε πείσει καλύτερα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τιμιο για τα λεφτα του το toy και με το παραπανω, δες και το memory boy λιγο πιο ακριβο απο το toy αλλα φθηνοτερο απο το flashback.......γενικα παντως τα Electro harmonix δεν με εχουν προδωσει ποτε.........

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου