Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

Συμφωνώ με ό,τι είπες παρ'όλα αυτά, αλλά πολύ ωραία περνάω διαβάζοντας ένα παιδί 18 χρόνων να συνομιλεί με τη dream team μας για ραπ.

 

Το παιδί είναι ΑΨΟΓΟ.

 

Έχει τρόπους,ευγένεια, ΟΝΕΙΡΑ και ΣΤΟΧΟΥΣ.

 

Ευτυχώς τα περισσότερα παιδιά πλέον έτσι είναι και για αυτό ΥΠΑΡΧΕΙ ελπίδα. 

 

Τιμή μας που καταδέχεται έστω και να μας μιλάει γιατί όλοι οι άνω των 40 είμαστε υπεύθυνοι για την κατάντια αυτής της χώρας.

  • Like 4
  • Συμφωνώ 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Superfunk είπε

Έχει ΟΝΕΙΡΑ και ΣΤΟΧΟΥΣ.

 

Ευτυχώς τα περισσότερα παιδιά πλέον έτσι είναι και για αυτό ΥΠΑΡΧΕΙ ελπίδα. 

 

 

Νίκο, αν και διαφωνώ με κάποια πράγματα από τα παραπάνω, μου άρεσε το post σου.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

Το παιδί είναι ΑΨΟΓΟ.

 

Έχει τρόπους,ευγένεια, ΟΝΕΙΡΑ και ΣΤΟΧΟΥΣ.

 

Ευτυχώς τα περισσότερα παιδιά πλέον έτσι είναι και για αυτό ΥΠΑΡΧΕΙ ελπίδα.

 

Συμφωνούμε. 🙂

 

Θυμήθηκα τα δικά μου, κοντεύουν 10 χρόνια από όταν ήμουν στην ηλικία του Δημήτρη και έκανα μάχες εδώ μέσα για τον χοντρούλη Σουηδό που δε γουστάρει ντόνατς.

 

Κοιτάζοντας πίσω μπορώ να πω με αρκετή βεβαιότητα ότι το noiz έχει παίξει τεράστιο ρόλο στον τρόπο που βιώνω τη μουσική. Ελπίζω να έχουν την τύχη μου κι άλλα παιδιά.

  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτά υπάρχουν εδώ και 8 δεκαετίες τουλάχιστον .

 

Και φυσικά έχουν αποτελέσει τη θεματολογία εκατοντάδων ροκ τραγουδιών. 

 

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. 

 

Όπως σου πρωτοειπα εγώ και σου μεταξαναειπε :) ο @Yannis Methenitis υπάρχει χαΖμα :) γενεών όταν ζητάς τη γνώμη ανθρώπων με την 3πλασια ή έστω 2πλασια ηλικία από εσένα. 

 

Μη περιμένεις να....ενθουσιάστουν με κάτι που ενθουσιάζει εσένα... και ο πατέρας μου που άκουγε μόνο κλασσική μουσική (μου άφησε 2000 δισκους) όταν του έβαλα το The dark side of the moon για να τον.....εντυπωσιασω....θεωρώντας οτι ειχα ανακαλύψει  τον τροχό....μου είπε ότι "δεν έχει κανένα ενδιαφέρον και είναι πολύ βαρετό ο Mozart και ο Stavinsky ειναι πολυ καλύτεροι και ποτε κανενας δεν θα γραψει καλυτερη μουσική απο αυτούς οπότε μη χάνεις τον χρόνο σου με μπούρδες και άκου σοβαρή μουσική μπας και γίνεις ανθρωπος" :)

 

Ε δεν προσπάθησα να τον μεταπείσω ούτε έκανα debate  ;)

 

 

 

 

 

Όντως υπάρχουν δεκαετίες αλλά όχι σε τόσο έντονο βαθμό, πόσες φορές έχεις ακούσει πχ για "αλητειες" που κάνανε οι νέοι τη δεκαετία του 70 η του 80? Πολύ λίγες έως ελάχιστες, τώρα όλα αυτά συμβαίνουν σε πολύ πιο έντονο βαθμό

 

 

 

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Όντως υπάρχουν δεκαετίες αλλά όχι σε τόσο έντονο βαθμό, πόσες φορές έχεις ακούσει πχ για "αλητειες" που κάνανε οι νέοι τη δεκαετία του 70 η του 80? Πολύ λίγες έως ελάχιστες, τώρα όλα αυτά συμβαίνουν σε πολύ πιο έντονο βαθμό

 

 

Πάρα πολλές.

Από τους Hells Angels, τους Hippies, τους Skinheads, τους Punks, τους μεταλάδες, τους Hooligans, κλπ

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Το παιδί είναι ΑΨΟΓΟ.

 

Έχει τρόπους,ευγένεια, ΟΝΕΙΡΑ και ΣΤΟΧΟΥΣ.

 

Ευτυχώς τα περισσότερα παιδιά πλέον έτσι είναι και για αυτό ΥΠΑΡΧΕΙ ελπίδα. 

 

Τιμή μας που καταδέχεται έστω και να μας μιλάει γιατί όλοι οι άνω των 40 είμαστε υπεύθυνοι για την κατάντια αυτής της χώρας.

Ευχαριστώ πολύ, μπήκα στο φόρουμ γιατί αγαπώ πολύ την μουσική και την κιθάρα φυσικά και ήθελα να μοιραστώ κάποιους προβληματισμούς μου πάνω σε ένα όχι τόσο μουσικό θέμα αλλά ενδιαφέρον θα έλεγα. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα νομίζω είναι αυτονόητα, η ζωή είναι ωραία και πρέπει να έχουμε όνειρα και στόχους ;)

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πάρα πολλές.

Από τους Hells Angels, τους Hippies, τους Skinheads, τους Punks, τους μεταλάδες, τους Hooligans, κλπ

Δηλαδή παρόμοιες συνήθειες με τους σημερινούς καγκουρες είχαν παλιότερα η μεταλαδες και οι πανκς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jim04 είπε

 

Δηλαδή παρόμοιες συνήθειες με τους σημερινούς καγκουρες είχαν παλιότερα η μεταλαδες και οι πανκς?

 

Το "κάγκουρες" έχει πολλές σημασίες, τι εννοείς εδώ?

 

Όπως και να έχει, οι εποχές αλλάζουν, και μαζί τους αλλάζουν και οι τρόποι εκδήλωσης βίας και "αλητείας" κάθε είδους.

 

Παγκόσμια μιλάω, όχι για την Ελλάδα αποκλειστικά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεαρέ μου @Jim04 ρώτα  τον πατέρα σου για το ξύλο που έπεφτε στις ομηρικές μάχες  ροκάδων - καρεκλάδων στα 70’s. 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Δηλαδή παρόμοιες συνήθειες με τους σημερινούς καγκουρες είχαν παλιότερα η μεταλαδες και οι πανκς?

 

Κοίτα δεν κΣερω για τους ΠάνΚσ και τους μεταλλαδες αλλά αν σημερινός κάγκουρας έπεφτε πάνω σε Hell's Angel ή  skinhead θα έτρεχε με σούζα στη μάνα του για αλλαγή πάνας και διπλή μερίδα κεφτεδακια με πατάτες τηγανητές 

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Νεαρέ μου @Jim04 ρώτα  τον πατέρα σου για το ξύλο που έπεφτε στις ομηρικές μάχες  ροκάδων - καρεκλάδων στα 70’s. 

 

Γιατί πλακωνονταν τότε μεταξύ τους ?

28 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Κοίτα δεν κΣερω για τους ΠάνΚσ και τους μεταλλαδες αλλά αν σημερινός κάγκουρας έπεφτε πάνω σε Hell's Angel ή  skinhead θα έτρεχε με σούζα στη μάνα του για αλλαγή πάνας και διπλή μερίδα κεφτεδακια με πατάτες τηγανητές 

ξέρεις τι επικίνδυνοι που είναι οι καγκουρες?δυστυχώς δε μπλέκεις μ'αυτους, με καγκουρα και χούλιγκαν δε τα βάζεις είναι πολύ άγριοι. Επίσης, hells angels δεν ήταν κάτι συμμορίες μοτοσυκλετιστων στην Αμερική?

Επεξεργασμένο από Jim04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου