Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Γιατί πλακωνονταν τότε μεταξύ τους ?

Για το ίδιο λόγο που πλακώνονται οι Αριανοί με τους Παοκτζήδες. 

  • Συμφωνώ 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nestoras είπε

Για το ίδιο λόγο που πλακώνονται οι Αριανοί με τους Παοκτζήδες. 

Είμαι κι εγώ ΠΑΟΚ 😅

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ειλικρινά δε το ήξερα αυτό, άρα αυτό το στυλ του αλήτη που βγαίνει τη νύχτα και κάνει κόντρες υπάρχει από τότε, απίστευτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, είναι η μαζικοποίηση της βίας και η επέκταση αυτής της μαζικοποίησης σε νεαρότερες ηλικίες.

Είναι όντως ανησυχητικό το φαινόμενο.

Αλλά όχι μοναδικό.

 

Στην Γαλλία πχ, αυτά τα προβλήματα τα έχουν πολλές δεκαετίες.

Σκέψου ότι σε σχολεία που ήταν σε κάποια συγκεκριμένα υποβαθμισμένα προάστια που θύμιζαν γκέτο, υπήρχαν στην είσοδο μηχανήματα ανίχνευσης μετάλλων.

Για να αφήνουν δηλαδή οι μαθητές τα μαχαίρια και τα πιστόλια έξω απ' το σχολείο.

 

 

5 λεπτά πριν, Jim04 είπε

άρα αυτό το στυλ του αλήτη που βγαίνει τη νύχτα και κάνει κόντρες υπάρχει από τότε ...

 

Ρώτα τον cos_dr, ξέρει περισσότερα για το θέμα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Στην Γαλλία πχ, αυτά τα προβλήματα τα έχουν πολλές δεκαετίες.

 

Στην Αγγλια να δεις τι γινεται....την προηγουμενη εβδομάδα μας την έπεσαν......στο...Κενσινγκτον (ναι στο Κενσινγκτον όχι στο Χοξτον) 5....12χρονοι με μαχαιρια στις 9 το βραδυ....οχι τιποτα δηλ. ειμασταν 20 ατομα παρεα.....(οι μισοι ηταν κατι τεραστιοι αγριοι Βαλκανιοι 😅) και ομως τα τυπακια δεν μασησαν με τιποτα...οταν το ειπαμε στην...Αγγλαρα που μας περιμενε στο restaurant (ο διοργανωτης του συνεδριου) μας είπε ..."Oh yes,Juvenile delinquency, is very common these days in London" και συνεχισε να πινει το ,6ο για εκεινο το απογευμα τζιν τονικ του απολυτως ικανοποιημενος απο τον εαυτο του.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Στην Αγγλια να δεις τι γινεται....την προηγουμενη εβδομάδα μας την έπεσαν......στο...Κενσινγκτον (ναι στο Κενσινγκτον όχι στο Χοξτον) 5....12χρονοι με μαχαιρια στις 9 το βραδυ....οχι τιποτα δηλ. ειμασταν 20 ατομα παρεα.....(οι μισοι ηταν κατι τεραστιοι αγριοι Βαλκανιοι 😅) και ομως τα τυπακια δεν μασησαν με τιποτα...οταν το ειπαμε στην...Αγγλαρα που μας περιμενε στο restaurant (ο διοργανωτης του συνεδριου) μας είπε ..."Oh yes,Juvenile delinquency, is very common these days in London" και συνεχισε να πινει το ,6ο για εκεινο το απογευμα τζιν τονικ του απολυτως ικανοποιημενος απο τον εαυτο του.....

Γι'αυτο έχει ανέβει τόσο τα τελευταία χρόνια η αγγλική ραπ? Έχω δει κάτι βιντεοκλίπ από τα τραγούδια τους και οι τύποι μοιάζουν στην εμφάνιση σαν Έλληνες καγκουρες, σχεδόν ίδιοι. Λονδίνο μένεις? Υπάρχει όντως τόσο μεγάλη παρανομία? 

20 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αυτό που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, είναι η μαζικοποίηση της βίας και η επέκταση αυτής της μαζικοποίησης σε νεαρότερες ηλικίες.

Είναι όντως ανησυχητικό το φαινόμενο.

Αλλά όχι μοναδικό.

 

Στην Γαλλία πχ, αυτά τα προβλήματα τα έχουν πολλές δεκαετίες.

Σκέψου ότι σε σχολεία που ήταν σε κάποια συγκεκριμένα υποβαθμισμένα προάστια που θύμιζαν γκέτο, υπήρχαν στην είσοδο μηχανήματα ανίχνευσης μετάλλων.

Για να αφήνουν δηλαδή οι μαθητές τα μαχαίρια και τα πιστόλια έξω απ' το σχολείο.

 

 

 

Ρώτα τον cos_dr, ξέρει περισσότερα για το θέμα.

Δηλαδή πιστεύεις ότι τώρα η δικιά μου γενιά είναι πιο βίαια από τις προηγούμενες? Εγώ έχω ακούσει στην Αθήνα για κάτι περιστατικά με συμμορίες ανηλίκων αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι συνηθισμένα αυτά τα περιστατικά

Επεξεργασμένο από Jim04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
7 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Γι'αυτο έχει ανέβει τόσο τα τελευταία χρόνια η αγγλική ραπ? Έχω δει κάτι βιντεοκλίπ από τα τραγούδια τους και οι τύποι μοιάζουν στην εμφάνιση σαν Έλληνες καγκουρες, σχεδόν ίδιοι. Λονδίνο μένεις? Υπάρχει όντως τόσο μεγάλη παρανομία? 

Δηλαδή πιστεύεις ότι τώρα η δικιά μου γενιά είναι πιο βίαια από τις προηγούμενες? 

 

Όχι δεν είναι πιο βίαια, δεν άλλαξε ο άνθρωπος. Άλλωστε έχετε μεγαλώσει σε καλύτερες συνθήκες. Απλά υπάρχει μικρότερη επιβολή του νόμου απο τις αρχές.

 

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🤣

14 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

 

Ρώτα τον cos_dr, ξέρει περισσότερα για το θέμα.

O cos_dr πάει πενήντα χρονών και πλέον δεν θυμάται τι έφαγε χθες, πόσο μάλλον αν ήταν αλήτης και έκανε κόντρες, χόρτο, βάρη και έπαιζε ξύλο ,άλλαζε γκόμενες,..........................

 

 Εγώ θυμάμαι πως άκουγα Stereo Nova, Active Member, TXC, Λεκτικό, Goin' Through, ΝΕΒΜΑ

 

 αυτός ο 12ος είναι underground , είναι μεταγενέστερος, δεν τον γνωρίζω καλά τον κύριο και νιώθω πολύ γέρος πια να τον γνωρίσω τώρα αχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Τώρα βλέπω καμια DUA LIPA η καμιά άλλη POP σταρ σαν γεροντάκι που του τρέχουν τα σάλια και σε καμια δεκαριά χρόνια, θα πηγαίνει και το χέρι κάτω, θα ανοίγει το φερμουάρ και...................................🤪

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

🤣

O cos_dr πάει πενήντα χρονών και πλέον δεν θυμάται τι έφαγε χθες, πόσο μάλλον αν ήταν αλήτης και έκανε κόντρες, χόρτο, βάρη και έπαιζε ξύλο ,άλλαζε γκόμενες,..........................

 

 Εγώ θυμάμαι πως άκουγα Stereo Nova, Active Member, TXC, Λεκτικό, Goin' Through, ΝΕΒΜΑ

 

 αυτός ο 12ος είναι underground , είναι μεταγενέστερος, δεν τον γνωρίζω καλά τον κύριο και νιώθω πολύ γέρος πια να τον γνωρίσω τώρα αχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Τώρα βλέπω καμια DUA LIPA η καμιά άλλη POP σταρ σαν γεροντάκι που του τρέχουν τα σάλια και σε καμια δεκαριά χρόνια, θα πηγαίνει και το χέρι κάτω, θα ανοίγει το φερμουάρ και...................................🤪

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

 

Πώς και δεν τον άκουσες τον 12ο το 2010-11 που ήταν στα πικ του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Jim04 είπε

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι τώρα η δικιά μου γενιά είναι πιο βίαια από τις προηγούμενες?

 

Όχι.

Δεν είναι θέμα γενιάς.

Πιστεύω ότι έχουν διαμορφωθεί τέτοιες κοινωνικές συνθήκες, που ευνοούν αυτή την μαζικοποίηση της βίας και την εξάπλωσή της σε μικρότερες ηλικίες με οργανωμένη μορφή.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου