Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Ομως πάτησα play και δεν άντεξα πάνω από δύο δευτερόλεπτα.

 

εσενα για πανω απο 35 σε κοβω,ποσο  είσαι 37 ?

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

69!

 

Εντάξει ,μειρακιον ακομα .

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Η καλή μουσική για μένα δεν έχει ηλικία, όπως τον ακούω τώρα έτσι θα τον ακούω και στα 40, αγαπώ ιδιαίτερα την ραπ μουσική για πολλούς, και στην ελληνική ραπ ξεχωρίζει ο 12ος ο οποίος δεν ξεπουλήθηκε ποτέ κράτησε το στυλ του και αυτά που λέει στα κομμάτια του είναι διαχρονικά. Θα ήμουν περιφανος αν τα παιδιά μου ακούνε την μουσική που άκουγε ο πατέρας τους, από το να ακούνε σκυλαδικα καλύτερα να ακούνε ΛΕΞ και 12ο που έχουν να πουν κάποια πράγματα

 

 

καλά το ξεκίνησες (και ζήτησες απλώς να πουμε μια γνώμη και είπα να το αποφύγω) αλλά τώρα μας το χαλάς.

Αυτό το πράμα δεν είναι καλή και φυσικά δεν είναι μουσική. Είναι ας πούμε ποίηση συνοδευόμενη από μονοτονικό μπητ.

Δεν ξέρω καν αν θα αποκτήσει ποτέ ηλικία.

Δεν ξέρω πόσων χρονών είσαι αλλά αμφιβάλλω αν θα το ακούς στα 40, μάλλον διότι τότε δεν θα υπάρχει και θα έχει αντικατασταθεί από έναν ημιτονοειδή τόνο, διότι προς τα κει βαδίζουμε ολοταχώς.

Αδυνατώ να φανταστώ μεσα σε τι ξεχωρίζει ο ανωτέρω.

Τα σκυλάδικα μπορώ να σε διαβεβαιώσω είναι μακράν καλύτερα από αυτό. Δεν τα ακούω επίσης, αλλά είναι σαφώς καλύτερα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

και φυσικά δεν είναι μουσική.

 

@Jim04 στα έλεγα εγώ ,δεν στα έλεγα? 🤣

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μη ξεχνάτε ότι άλλο ραπ και άλλο τραπ, τα τελευταία χρόνια υπάρχει τόσο τεράστια κάθοδος στο είδος, εσείς έχετε κυρίως στο μυαλό σας την τραπ γι'αυτό τα λέτε αυτά, όταν ξεκίνησε η ραπ στην Ελλάδα δεν ήταν τόσο mainstream, τα τελευταία χρόνια ακούς κυρίως την τραπ γιατί έχει γίνει πιο mainstream λόγω των μεγάλων δισκογραφικών, παρόλα αυτά βλέπετε πόσο μεγάλη απήχηση έχει. Ο ΛΕΞ ήρθε Αθήνα και μάζεψε 25000 κόσμο όλων των ηλικιών, γιατί λέει αλήθειες, και στο τέλος η αλήθεια νικάει. Υπάρχουν πολλοί ακόμα που είναι στυλ 12ου η ΛΕΞ αν ψαχτειτε λίγο θα δείτε ότι υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες που κάνουν ραπ και δεν έχουν καμία σχέση με ότι πουλάνε οι mainstream

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Επίσης μη ξεχνάτε ότι άλλο ραπ και άλλο τραπ, τα τελευταία χρόνια υπάρχει τόσο τεράστια κάθοδος στο είδος, εσείς έχετε κυρίως στο μυαλό σας την τραπ γι'αυτό τα λέτε αυτά, όταν ξεκίνησε η ραπ στην Ελλάδα δεν ήταν τόσο mainstream, τα τελευταία χρόνια ακούς κυρίως την τραπ γιατί έχει γίνει πιο mainstream λόγω των μεγάλων δισκογραφικών, παρόλα αυτά βλέπετε πόσο μεγάλη απήχηση έχει. Ο ΛΕΞ ήρθε Αθήνα και μάζεψε 25000 κόσμο όλων των ηλικιών, γιατί λέει αλήθειες, και στο τέλος η αλήθεια νικάει. Υπάρχουν πολλοί ακόμα που είναι στυλ 12ου η ΛΕΞ αν ψαχτειτε λίγο θα δείτε ότι υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες που κάνουν ραπ και δεν έχουν καμία σχέση με ότι πουλάνε οι mainstream

Μου θυμίζει το ΕΧ εποχής Σημίτη - Παπαντωνίου. Λέγαμε πιάσαμε πάτο, αλλά δυστυχώς είχε και πιο κάτω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Επίσης μη ξεχνάτε ότι άλλο ραπ και άλλο τραπ, τα τελευταία χρόνια υπάρχει τόσο τεράστια κάθοδος στο είδος, εσείς έχετε κυρίως στο μυαλό σας την τραπ γι'αυτό τα λέτε αυτά, όταν ξεκίνησε η ραπ στην Ελλάδα δεν ήταν τόσο mainstream, τα τελευταία χρόνια ακούς κυρίως την τραπ γιατί έχει γίνει πιο mainstream λόγω των μεγάλων δισκογραφικών, παρόλα αυτά βλέπετε πόσο μεγάλη απήχηση έχει. Ο ΛΕΞ ήρθε Αθήνα και μάζεψε 25000 κόσμο όλων των ηλικιών, γιατί λέει αλήθειες, και στο τέλος η αλήθεια νικάει. Υπάρχουν πολλοί ακόμα που είναι στυλ 12ου η ΛΕΞ αν ψαχτειτε λίγο θα δείτε ότι υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες που κάνουν ραπ και δεν έχουν καμία σχέση με ότι πουλάνε οι mainstream

μη λες τέτοια, γιατί πχ τέτοια λένε κι οι παπαροκάδες.

Επίσης τι είναι 25000 κόσμος.

ο bad bunny έχει 2 δισεκατομύρια φέτος... και παρ όλο που είναι εμετικός, έχει καλύτερη "μουσική" (τουλάχιστον συνθετικά και παραγωγικά) από τον 12ο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Επίσης μη ξεχνάτε ότι άλλο ραπ και άλλο τραπ,

 

Καλά μη παίρνεις και όρκο  .

 

Στα περισσότερα αυτιά άνω τον 40 τι ίδιο νταμπαντουπα ακούγεται και στα δύο. 

 

Νομίζεις ότι ο πατέρας μου (είμαι 57) άκουγε καμμια διαφορά μεταξύ Black Sabbath και Clash?

 

"Κλείσε αυτή τη μαλακια μας έχεις πάρει τα αυτια" μου έλεγε και στις 2 περιπτώσεις 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

μη λες τέτοια, γιατί πχ τέτοια λένε κι οι παπαροκάδες.

Επίσης τι είναι 25000 κόσμος.

ο bad bunny έχει 2 δισεκατομύρια φέτος... και παρ όλο που είναι εμετικός, έχει καλύτερη "μουσική" (τουλάχιστον συνθετικά και παραγωγικά) από τον 12ο

Ο bad bunny είναι ένας παγκόσμιου φήμης ξένος μουσικός δεν συγκρίνεται με ΛΕΞ ο οποίος είναι γνωστός μόνο στην Ελλάδα. 25000 είναι μια χαρά, και μηδέν προώθηση, αν κάνει σε λίγο συναυλία κάποιος τραπερ θα τον διαφημίζουν παντού. Στο συγκεκριμένο κομμάτι όντως συνθετικά δεν λέει κάτι αλλά η ραπ δίνει έμφαση στο στοίχο, και όσα κομμάτια έχω ακούσει του 12ου πουθενά δεν μιλάει για ψευτομαγκιες ούτε το παίζει γκάνγκστερ, ίσα ίσα μιλάει για αρχές αξίες ήθος, παραδέχεται ότι και ο ίδιος δεν είναι τέλειος και έχει κάνει λάθη, το προσπερνας όλα αυτά? Μιλάει για τη ζωή όπως είναι. Τα σκυλαδικα τι νόημα έχουν? Τίποτα κάθονται και κλαίγονται για την γκόμενα που τους παράτησε και ο ήχος που βγάζουν κιολας με το ζόρι τον αντέχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου