Προς το περιεχόμενο

Noiz Jam 22 - The hangover


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι που το χω απορία όσο με ακούω να παίζω...

Παίζω πολύ χαμηλά ή μου φαίνεται? Σα να μη βαράω ρε παιδί μου...

Παίζεις χαμηλά που δεν ειναι κακό και κάπως επιφυλακτικά και πιστεύω ειναι λογικό αν τα τύμπανα δεν ειναι το κύριο όργανο σου

πάντως ο Μεταλληνός παίζει αρκετά δυνατά και εσύ μετά ακούστηκες στη μισή ένταση περίπου

Στο take five που χαμήλωσαν λίγο οι εντάσεις παίζαμε όλοι σε φυσιολογικά επίπεδα

γενικά δεν ακούγαμε ο ένας τον άλλο να διορθώσουμε τα επίπεδα εντάσεων αλλά συνολικά παίξαμε καλά 

όντως υπήρχε διαφοροποίηση της έντασης του ήχου ανάλογα με το πόσο κοντά και σε τί κατεύθυνση έπιανε η κάμερα του κινητού

 

  • Like 1

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σημαντική ανακοίνωση: Στο Noiz Jam '23, το αξιότιμο (αλλά κυρίως αξιαγάπητο) μέλος panorios, θα παίξει μόνο ντιτζεριντού 😎

 

 

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Σημαντική ανακοίνωση: Στο Noiz Jam '23, το αξιότιμο (αλλά κυρίως αξιαγάπητο) μέλος panorios, θα παίξει μόνο ντιτζεριντού 😎

 

 

 

 

 

Βρήκες το concept για το Noiz Jam 23

 

τραγούδια που ηχογραφήθηκαν με ντιτζεριντού

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να ταξιδέψω μπροστά στο χρόνο και να δω τι έγινε στη συνάντηση το 23, να τραβήξω και βίντεο και να το ποσταρω στο YouTube να το δούμε. Άμα θέλετε πείτε μου. Το θέμα είναι πως θα είναι και ο εαυτός μου εκεί οπότε για να μην είμαι διπλός και δημιουργήσουμε παράδοξο και συγχιση, όταν έρθει το 23 δεν θα έρθω. 

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ μπορώ να ταξιδέψω μπροστά στο χρόνο και να δω τι έγινε στη συνάντηση το 23, να τραβήξω και βίντεο και να το ποσταρω στο YouTube να το δούμε. Άμα θέλετε πείτε μου. Το θέμα είναι πως θα είναι και ο εαυτός μου εκεί οπότε για να μην είμαι διπλός και δημιουργήσουμε παράδοξο και συγχιση, όταν έρθει το 23 δεν θα έρθω. 

κάπου το έχω δει αυτό...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι που το χω απορία όσο με ακούω να παίζω...

Παίζω πολύ χαμηλά ή μου φαίνεται? Σα να μη βαράω ρε παιδί μου...

 

Δεν βαρας.

Να βαρας περισσοτερο και με περισσοτερο conviction ωστε να ακουγεται και πιο ΚΑΘΑΡΟ το παιξιμο.

Πιο σταθερα rimshots (MONO rimshots παιζουμε στο ρωΟυκ) και γυρνα και την μπακετα αναποδα 😉

Επισης απεφευγε να παιζεις το hi hat με τη μυτη της μπακετας ,παιζε με το shoulder,και κοντρολαρε το ποσο ανοιχτο-κλειστο εχεις το hi hat (εκει θες δουλιτσα)

Επισης παιζε ΛΙΓΟΤΕΡΑ (παιζεις πολλα) .

Απο groove και χρονο εισαι μια χαρα αλλα θες και εκει πιο conviction για να κανεις τον αλλον να χορεψει (που ειναι και ο βασικος ρολος των ντραμς)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε μπαγάσα, το αντίθετο απο αυτό που του είπα εγώ του λες. Τον τρελάναμε τον άνθρωπο.😄

  • Χαχα 4

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Ρε μπαγάσα, το αντίθετο απο αυτό που του είπα εγώ του λες. Τον τρελάναμε τον άνθρωπο.😄

Εν κατακλείδι. Πρέπει να έχει ελαφρύ χέρι, κάτι σαν εμένα. 

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Πρέπει να έχει ελαφρύ χέρι, κάτι σαν εμένα. 

 

Άμα έχεις ελαφρύ χέρι, πώς κάνεις μπιφ ασούμε?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου