Προς το περιεχόμενο

Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?


Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?  

19 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πόσα μπορείτε να ακούσετε από τη λίστα ? (δωρεάν)

  2. 2. Πόσα από τα ονόματα που βλέπετε πιστεύετε ότι θα ήταν γνωστά σήμερα αν οι εταιρείες συνέχιζαν να λειτουργούν όπως πριν χωρίς πλατφόρμες?

  3. 3. σας ικανοποιεί μουσικά η σύγχρονη τάση στις επιτυχίες?

    • ναι
    • οχι
    • μου είναι αδιάφορο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ειχα κολλητο που δουλευε στο νομισματοκοπειο, το παλιο το original με τις δραχμες. Μετέφερε τα πεντοχιλιαροσεντονια με κλαρκ, δεν περιγραφω αλλο.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Ειχα κολλητο που δουλευε στο νομισματοκοπιο, το παλιο το original με τις δραχμες. Μετέφερε τα πεντοχιλιαροσεντονια με κλαρκ, δεν περιγραφω αλλο.

 

Αυτό είναι από το άλλο κωμικό σκετς ,αΦτο που είχαν πάει στον σπανομαρια τον ΠουΣτιν για να τους κοΠσει δραχμές και αυτος πήρε τηλέφωνο τη χοντρή που τσι πούλαγε το αέρΓιο και της είπε "έλα μάζεψε τους τρελούς από εδώ γιατί ή θα τους τουφεκισω ή θα τους στείλω στο Μαγκανταν"

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

  Τα εχεις καταλαβει ομως οτι "αυτα που πετυχαινεις" με τονατ συνδικαλισμό στο δημόσιο, στο τελος τα πληρωνει ο λαος απο τους φορους του; 'Η νομίζεις ότι τα βγάζει από το σεντούκι του ο Μητσοτσίπρας;

 

 Γενικά αυτή η ηλιθιότητα ότι οι αριστεροί μόνο σκεφτονται το λαο, λες και υπήρξε ποτε ιδεολογια ή φιλοσοφία που δεν αποσκοπούσε, έστω και αν απέτυχε στην πράξη, στην γενικότερη ευμάρια μιας κοινωνίας, είναι ακριβώς αυτό: Ηλιθιότητα. Όλες οι ιδεολογίες και τα συστήματα, από την πεφωτισμένη δεσποτεία μέχρι τον αναρχοκολλεκτιβισμό, στη βελτίωση της ζωής του συνόλου αποσκοπούν. Και όχι φυσικά για ηθικολογικούς λόγους, αλλά γιατί η κοινωνική συναίνεση είναι το Α και το Ω για να μπορέσει ένα σύστημα να στηρίξει και να αναπαράγει τον εαυτό του, η ωμή δύναμη απλά δεν αρκεί για μακροπρόθεσμη σταθεροποίηση.

 

   Βέβαια κάποια σιχαμένα καθεστώτα τύπου κομμουνισμού- ναζισμού, ΕΞΑΙΡΟΥΝ από το σύνολο ομάδες ανθρώπων είτε λόγω φυλής, είτε θρησκείας, είτε οικονομικής ταξης, και τα χρησιμοποιούν ως εξιλαστήρια θύματα, δούλους στα κάτεργα κλπ, αυτό είναι άλλη κουβέντα όμως.

 

 Το τι πετυχαίνει ο συνδικαλιστής το κρίνουν αυτοί που τον ψηφίζουν να τους εκπροσωπεί. 

 Ξέρω επίσης πως δεν δύναται να μην υπάρχει η δυνατότητα να υπάρξει συνδικαλισμός. Για να υπάρξει χρειάζεται να το θέλουν οι εργαζόμενοι και last time I checked και το θέλουν και το στηρίζουν οι εργαζόμενοι, οι κλάδοι, υπάρχει συνδικαλισμός και στην εργοδοσία, υπάρχουν εργοδοτοκες οργανώσεις και όλα αυτά στηρίζονται και ορίζονται από το ελληνικό, το ευρωπαϊκό και το διεθνές δίκαιο. 

 

 Εγώ προσωπικά δεν διαχωρίζω ιδιωτικό και δημόσιο τομέα σε αυτά, και προσωπικά το πρώτο σκέλος του ποστ σου το θεωρώ προβληματικό και μόνο έτσι με το δικό μου ποστ μπορώ να το σχολιάσω για να εξηγηθώ περισσότερο αλλά έφαγα πολύ ψωμί και λουκάνικα με πατάτες και θέλω να ρίξω έναν ύπνο. Χαχαχαχαχα 🤣

 

 Αυτά που επιτυγχάνει λοιπόν ο κάθε αδελφός συνδικαλιστής και θα πληρωθούν και πρέπει και όποιος ενοχλείται γιστι δεν του να πάει να ζητήσει το λογο από αυτούς που τα έδωσαν. 

 Για να τα έδωσαν πάντως μάλλον επρεπε να τα δίνουν και έκαναν τις πάπιες και μόλις διεκδικηθηκαν τα έδωσαν για να μην διεκδικήσουν πιο σκληρά και πληρώσουν περισσότερα. Αν έχεις στο μυαλό σου τον συνδικαλιστή που φωνάζει και τα σπάει και η κυβερνηση τα δίνει από φόβο παίρνοντας τα άδικα από εσένα, πίστεψε με τα πράγματα είναι πιο πολιτικό-ορθά από αυτό. 

 Έλα κάτω στην απεργία να διαδηλώσεις μαζί μου, σε καλώ για τα δίκαια αιτήματα μας. 

 Γιατί είναι δίκαια ακούς? Και πεινάμε. 

 Για όλους διαδηλώνουμε. 

 Όλοι για όλους χαχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

και αυτος πήρε τηλέφωνο τη χοντρή

Όχι, φίλος στον Hollande το σφύριξε και αυτός ενημέρωσε το Berlin- ότι ο al6s πάει να τινάξει την μπάνκα στον αέρα. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία 😆

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο τσιπρας με τσακαλωτο απο την αρχη και οχι τον φαλακροκορακα, και με 2-3 πραγματικους λεφταδες απο πισω και οχι με τον βαζω χερι στην τσεπη και πιανω παπουτσι και δινω το αγροκτημα στην αγραμπελη να παρω εργα, θα ηταν πολυ πιο πετυχημενος και θα ειχε γινει μαγκας, αλλά ωσπου να καταλαβει οτι οι αριστεριστικες βλακειες περι σοσιαλισμου ειναι για να παιρνουμε ψηφους και οχι για να τις πιστευουμε και οι ιδιοι, την πατησε, και μαζι του και μεις

 

. Δεδομενα το εχει μετανιωσει, αλλα ειναι αργα.

 

Δίκαιε συνδικαλιστή, θα μου λυσεις μια απορία; Πως γίνεται με το ελληνικο συστημα μετρησης "The uncle from Koroni" οι δημοσιοι να ηταν πανω απο ενα εκατομμυριο, και οταν η τροικα εψαξε να δει τι γινεται να έγιναν ξαφνικα 650.000;

 

 Οταν λοιπον δω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100.000 δημόσιους να ειναι φυλακή για διπλοθεσία-μπινοδιορισμό-εχωθεσηκαιδενεχωπατησειποτεδιτιδα, με την περιουσία τους κατασχεμένη, τότε θα έρθω και εγώ στην πορεία. Ως τότε δε με νοιάζει, και ο διαστημικός σταθμός της Κίνας να πέσει πάνω της.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, manosx είπε

και οχι τον φαλακροκορακα

 Πέθανα λΑιμε.

Μου χρωστάς οθόνη και πληκτρολόγιο (έπινα καφε)

17 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Τα υπόλοιπα είναι ιστορία 😆

 

πΓοια υπόλοιπα? αυτά που του φόρεσε η χοντρή του al6 περιλαίμιο και τον έκανε σκυλακι του καναπέ με απερΓιόριστη χρήση Friskies και έγινε τοφαλος σαν τον άλλον με την Μερεντα?

 

γιατί έγιναν πολλά...υπόλοιπα και μπερδευομαι

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 

Δίκαιε συνδικαλιστή, θα μου λυσεις μια απορία; Πως γίνεται με το ελληνικο συστημα μετρησης "The uncle from Koroni" οι δημοσιοι να ηταν πανω απο ενα εκατομμυριο, και οταν η τροικα εψαξε να δει τι γινεται να έγιναν ξαφνικα 650.000;

 

 

Γι αυτό ρώτα τις διοικήσεις και τις κυβερνήσεις που εισηγούνται και εκτελούν προσλήψεις.

 Δεν προσλαμβάνουν οι συνδικαλιστές. Δεν συνδιοικούν.

 Μπορεί να εκλέγουν όργανα στο δημόσιο αλλά μέχρι εκεί.

 Και εξ άλλου εγώ είμαι συνδικαλιστής σε ΝΠΙΔ.

 Δεν είμαι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, είχα ευκαιρία να γίνω αλλά δεν πήγα.

 Και να σου πω κάτι. Όπου και να πήγαινα είναι μοιραίο να με πηγαίνει η ζωή να με ψηφίζουν και να εκπροσωπώ. Από το σχολείο ήταν η μοίρα μου και με αγαπάει ο κόσμος και να θέλει να μπω μπροστά.

 Με εμπιστεύεται.

 Δεν τους προδίδω. 🤣

 Εγώ προσπαθώ να τεκμηριώνω και να χρησιμοποιώ κάθε νόμιμο μέσο για να διεκδικήσω το δίκαιο και να παρεμβαίνω εκεί που πρέπει.

Ο λαός και ο Θεός θα με κρίνουν.

 

 Να αγαπάμε τον συνδικαλισμό.

 Καλό κάνει.

 Θεσμός είναι.

 Είναι θεμελιώδες δικαίωμα στην ΕΕ που η Ελλάδα είναι μέλος της.

 Είναι αντικείμενο σπουδών.

 Συνέβαλε και στη διαμόρφωση των ευρωπαϊκών πολιτικών εργασίας, απασχόλησης( μπιάχ, μου τη δίνει ο ορισμός αυτός, αλλά κάνω και υποχωρήσεις χαχαχαχαχαχα και κοινωνικής πολιτικής.

 

 Εγώ τολμώ να πω πως πολλοί λόγω παραπληροφόρησης ή λόγω του ότι δεν δίνουν σημασία να μάθουν, έχουν λανθασμένη αντίληψη για το τι είναι και πως εφαρμόζεται ο συνδικαλισμός, ποιες είναι οι προϋποθέσεις, οι δυνατότητες, τα όρια.

 

 Για εμένα αποτελεί για πολλά χρόνια, πολλά μια ενασχόληση ωφέλιμη σε προσωπικό επίπεδο την οποία όμως και σαν θεσμό την μελετώ, την παρακολουθώ διεξοδικά, προσπαθώ να μάθω συνέχεια, να παρακολουθώ τις εξελίξεις γι αυτό ότι και να μου πεις δεν το παρεξηγώ. Αντίθετα θα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου, γράφω και γρήγορα και να κάνουμε κουβέντες, να μοιραστώ εμπειρίες και αυτά που πιστεύω, αλλά δεν μπορούμε τώρα να συνεχίσουμε να συζητάμε γιατί είναι οι κανόνες του φόρουμ, μας έκλεισαν την espresso η διοίκηση του φόρουμ με το εύλογο παράπονο πως αναλωνόμαστε εκεί και όχι στον κύριο σκοπό του, τη μουσική και την τεχνολογία και τι να κάνουμε τώρα.

 

 Τώρα το ποιος πηγαίνει φυλακή το καθορίζει η δικαιοσύνη και όχι η ατομική θέληση καθενός.

 Και δεν το λέω ειρωνικά, είναι μια πραγματικότητα.

 

 Στην πορεία θα έρθεις αν εξετάσεις τα αιτήματα και σου κάνουν γιατί γι αυτό γίνεται η πορεία.

 Εγώ σε καλώ να έρθεις.

 Τώρα εγώ μπορεί και να μην πάωχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 Όχι σε αυτή θα πάω πλάκα κάνω.

 Σε αυτή την συγκεκριμένη απεργία ενθαρρύνω να συμμετάσχει ο κόσμος και να κατέβει κάτω , δεν λέω κάτι άλλο και ας συνεχίσουμε τη μουσική κουβέντα.

 

 Άντε παω να φτιάξω καφέ ακούγοντας σπότιφάι.

 Είναι πραγματικά αξιέπαινη εφαρμογή. χαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολη ψηφοφορια.
Θα μου ηταν πιο ευκολο αν ηταν τα ερωτηματα σε στυλ...

 

1. Ποσα τραγουδια ακουσατε μεχρι 5 δευτερολεπτα μαξιμουμ.

2. Ποσα τραγουδια ακουσατε πανω απο 5 δευτερολεπτα και εως 10.

3. Ποσα τραγουδια ακουσατε πανω απο 10 δευτερολεπτα και εως 20.

4. Ποσα τραγουδια ακουσατε πανω απο 20 δευτερολεπτα και εως 30.

 

Απαντησεις

1. 40

2. 7

3. 3

4. 0

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Μην υπεκφευγεις...

Αφτα σε αλοπολ

Για να απαντησω στα ερωτηματα θα επρεπε να εχω αποψη, κατι που προυποθετει οτι παρακολουθω τα σημερινα χιτς και τους καλλιτεχνες και βασικα οτι ... μπορω και τα ακουω.
Ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω για να συμμετεχω σαφτοτοπολ.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου