Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας συνδυασμός κιθάρας και ενισχυτή;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καλυτερος συνδυασμος κιθαρας ενισχυτη?

 

Μα φυσικα αυτος που δεν εχω. Χρονια τωρα ειμαι με fender σε fender.......και παροτι χρησιμοποιω ολο και λιγοτερα "γκαζια" αναπολω κατι παλια φεγγαρια εναν ταπεινο marshall που ειχα με αυτο το γρεζι που δεν το βρισκεις αλλου. 

 

Αυτο που δεν αναπολω πια καθολου (παλια νομιζα οτι ειχα το holy grail των ενισχυτων) ειναι οι mesa boogie μου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Χρονια τωρα ειμαι με fender σε fender.......

 

Πρέπει να έχεις βαρεθεί τη ζωή σου😁

 

Δοκίμασε ένα πεταλακι sl drive, στο υπάρχoν rig, να νιώσεις ότι παίζεις με 1987X...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strato + Plexi + Marshall 1960 + Ibanez TS9 Tube Screamer + Fender YJM Overdrive ++++ ΝΑ ΛΟΙΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!

Επεξεργασμένο από jim9666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολους κι ολους 4 ενισχυτες εχουν περασει απ τα χερια μου και οτι ξερω απο guitar rig( πιστευω οτι γνωμη διαμορφωνεται για το ηχοχρωμα εστω απο το gr)Απ αυτα π ξερω συμφωνω για tele-plexi και bassman style, gretsch με flats σκαφατη σε blackface και vox, sg με ολα προς το παρον( την εχω λιγο καιρο)

Γενικα με τους ενθσχυτες ισχυει αυτο που ισχυει κ με τις-τους ερωτικους σ/φους. Θεωρησε πιο ομορφο κ ταιριαστο αυτο π χεις διπλα σου γτ θα καεις στο καζανι του ανικανοποιητου. Ως παθων μιλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, geka είπε

Ολους κι ολους 4 ενισχυτες εχουν περασει απ τα χερια μου και οτι ξερω απο guitar rig( πιστευω οτι γνωμη διαμορφωνεται για το ηχοχρωμα εστω απο το gr)Απ αυτα π ξερω συμφωνω για tele-plexi και bassman style, gretsch με flats σκαφατη σε blackface και vox, sg με ολα προς το παρον( την εχω λιγο καιρο)

Γενικα με τους ενθσχυτες ισχυει αυτο που ισχυει κ με τις-τους ερωτικους σ/φους. Θεωρησε πιο ομορφο κ ταιριαστο αυτο π χεις διπλα σου γτ θα καεις στο καζανι του ανικανοποιητου. Ως παθων μιλω. 

Διαμορφώνεις γνώμη με τον προσομοιωτή ενισχυτών, όπως διαμορφώνεις γνώμη για την ερωτική σύντροφο μέσω Skype.

Μόνο αν την έχεις "δει" πρώτα δια ζώσης, την αντιλαμβάνεσαι και στο Skype.

  • Like 2
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Διαμορφώνεις γνώμη με τον προσομοιωτή ενισχυτών, όπως διαμορφώνεις γνώμη για την ερωτική σύντροφο μέσω Skype.

Μόνο αν την έχεις "δει" πρώτα δια ζώσης, την αντιλαμβάνεσαι και στο Skype.

πρεπει να αφησουμε τους τεχνικους ορους και να μιλαμε ετσι. ειναι πιο κατανοητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Διαμορφώνεις γνώμη με τον προσομοιωτή ενισχυτών, όπως διαμορφώνεις γνώμη για την ερωτική σύντροφο μέσω Skype.

Μόνο αν την έχεις "δει" πρώτα δια ζώσης, την αντιλαμβάνεσαι και στο Skype.

 

Εζωγράφισες πάλι.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου