Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσεις απο την εμφανιση του Scott Henderson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια διευκρίνιση περί τον θέσεων μου.... Τον Scott Henderson δεν τον ξέρω. Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για αυτόν Μπορεί να μου αρέσει τρελά... Μπορεί και να αρχίσω τα χασμουρητα... Δεν ξέρω. Απλα μου φαίνεται τρελό για τα δικά μου δεδομένα το "μελετησε να καταλάβεις τι παίζει και θα δεις" και γιαυτό postarw και εγώ σε αυτή την ενότητα. Δεν θα διαφωνήσω στο ότι με την τριβή σε οποιοδήποτε αντικείμενο καταλαβαίνεις καλύτερα κάποια πράγματα... Απόταν άρχισα να ασχολούμαι με τι μουσική ως οργανοπαίκτης και όχι ως ακροατής αντιλαμβάνομαι διαφορετικά τα κομμάτια και τις μελωδικές γραμμές... ΑΛΛΑ! Διαφορετικά όσον αφορά την ανάλυση που γίνεται πίσω στο μυαλό μου στο: τι παίζει ο τύπος τώρα άραγε; Επίσης έχω μεγαλύτερη δυνατότητα να ακολουθώ με το μυαλό μου τις μελωδίες και να παρακολουθώ όλα τα όργανα (εκτος απο τα drums ρε γμτ :( )Θα ήταν όμως παράλογο να υποστηρίξω ότι τώρα που μπορώ να βρω τι παίζει και ίσως να το βγάλω και εγώ ότι το αισθάνομαι περισσότερο!! Η ότι επειδή παρακολουθώ την ρυθμική κιθάρα ταυτόχρονα με το σόλο ότι αισθάνομαι περισσότερο το κομμάτι. Επιπλέον ούτε άλλαξαν τα μουσικά μου γούστα... Θα μπορούσα να γράψω κιάλλα αλλά αυτή είναι μέσες άκρες η άποψη μου για το θέμα και σόρυ για το ειρωνικό στυλάκι μερικών απαντήσεων μου σε αυτό το thread... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου