Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσεις απο την εμφανιση του Scott Henderson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να γραψω τοσα και τοσα αλλα αρκει ενα "συμφωνω απολυτα με τις μεχρι τωρα τοποθετησεις του τακη" και ειμαι οκ

 

και εγω απολυτα με τις δικες σου! :D

πριν καποια χρονια ακουγα tribal tech..ομως ακουω και τωρα και μετα απο καποια χρονια μελετης καταλαβα οτι τοτε "εχανα" πολλα απο αυτα που ακουγα τοτε..σας μπερδεψα λιγο ε; :lol:

με λιγα λογια δεν αντιλαμβανομουν πολλα..μηδεν αντιληψη το τι ακουγα..τωρα πραγματικα χαιρομαι που καθησα και μελετησα 2-3 πραγματα και εκτιμω ακομα πιο πολυ αυτα τα κομματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...χρειαζεται κατι το οποιο περιγραφεται απο τον πολυ γενικο ορο ΑΝΤΙΛΗΨΗ......

Αντιληψη μπορει να ειναι και η αριστη γνωση της θεωριας' date=' μπορει να ειναι ομως και η παντελης αγνοια της αρκει να συνδυαζεται με μια καλη παιδεια ενα νορμαλ IQ και ανοιχτο μυαλο που μπορει να σε κανει να καταλαβεις και να εκτιμησεις πεντε πραγματα....[/quote']

 

Ακριβώς... :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ritchie η απορία σου ήταν γιατί να ακούσεις κάτι πιο απαιτητικό? επειδή πολύ απλά θέλεις... ή κατι σου κέντρισε το ενδιαφέρον...ή απλα βαρέθηκες να ακούς τα ίδια και ίδια κομμάτια... ή γιατί έχεις περιέργεια να δεις...τι είναι αυτό το περίεργο πράγμα...και να δεις γιατί αγγίζει τόσο κόσμο? απλό είναι... αυτή γενικά είναι η ζωή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σαν απο συμπτωση κατι σχετικο απο το σημερινο blog του Κου Δημου.....για ολους εσας τους εχθρους της πεντατονικης

 

http://doncat.blogspot.com/

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως όλοι λατρεύουμε την πεντατονική φίλε fenderiarh...

περί blog...δεν θα σχολιάσω... άλλωστε ποιός είμαι εγώ να κρίνω? ένας Βολτέρος?

ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολύ κουλτούρααααα μανίιιιιτσα που λέει και ο Χάρυ Κλυνν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε fenderiarh...διάβσα και τα σχόλια...και βρήκα νομίζω ακριβώς αυτό που ένιωσα και γω διαβάζοντας το κείμενο... είναι το σχόλιο...του yannis h... !!! εγώ δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα σαν απάντηση....με κάλυψε πλήρως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλα απο την μερια μου' date=' μου την δινει στα νευρα οταν συνανταω καποιον ο οποιος, επειδη ξερει περισσοτερη μουσικη απο μενα(πρακτικα μιλωντας), νομιζει οτι μπορει να εκτιμησει περισσοτερο την μουσικη απο μενα. Οχι δεν ειναι ετσι.[/quote']

 

δηλαδη αμφιβαλλεις 100% οτι οντως μπορει να ειναι ετσι σε καποια "ειδη" μουσικης;

 

To οτι καποιος καταλαβαινει τεχνικα το θεμα, δεν μου λεει τιποτα. Μουσικη ακουω επειδη μου αρεσει και οχι για να καταλαβω τεχνικα τι παιζει. Μου αρεσει μεν να ακουω τεχνικουρες, αλλα απο την μερια του "γουσταρω να ακουω", παρα "πω το παλικαρι πως πηγε ετσι απο την ταδε κλιμακα στην ταδε". Ετσι βλεπω εγω την μουσικη και οποιος την βλεπει διαφορερικα, καλα κανει αν το ευχαριστιεται. Ομως σιγουρα δεν καταλαβαινει περισσοτερα απο μενα. Τεχνικα ναι. Μουσικα οχι. Αυτο λεω.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλα απο την μερια μου' date=' μου την δινει στα νευρα οταν συνανταω καποιον ο οποιος, επειδη ξερει περισσοτερη μουσικη απο μενα(πρακτικα μιλωντας), νομιζει οτι μπορει να εκτιμησει περισσοτερο την μουσικη απο μενα. Οχι δεν ειναι ετσι.[/quote']

 

δηλαδη αμφιβαλλεις 100% οτι οντως μπορει να ειναι ετσι σε καποια "ειδη" μουσικης;

 

To οτι καποιος καταλαβαινει τεχνικα το θεμα, δεν μου λεει τιποτα. Μουσικη ακουω επειδη μου αρεσει και οχι για να καταλαβω τεχνικα τι παιζει. Μου αρεσει μεν να ακουω τεχνικουρες, αλλα απο την μερια του "γουσταρω να ακουω", παρα "πω το παλικαρι πως πηγε ετσι απο την ταδε κλιμακα στην ταδε". Ετσι βλεπω εγω την μουσικη και οποιος την βλεπει διαφορερικα, καλα κανει αν το ευχαριστιεται. Ομως σιγουρα δεν καταλαβαινει περισσοτερα απο μενα. Τεχνικα ναι. Μουσικα οχι. Αυτο λεω.

 

θα διαφωνησω..καθετα :) αν νομιζεις οτι δεν βλεπει διαφορα και μουσικα αλλα οκ γνωμη σου και την σεβομαι.. :wink: αν και με βαση τα παραπανω καταλαβα οτι δεν καταλαβες τι λεω και οτι το βλεπεις απο λαθος ..γωνια..δεν μιλησα ποτε για ..τεχνικο θεμα αλλα καθαρα για μουσικότητα!

παντως και εγω με τον τροπο σκεψης που εχεις τωρα σκεφτομουν και πιο παλια και τελικα αλλαξα...οχι που σημαινει οτι θα αλλαξεις και εσυ απλα σου λεω την προσωπικη μου εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Τάκη σε κάποια από αυτά που λες συμφωνώ. Όταν όμως πω, ότι ο τάδε δεινός κιθαρίστας δεν μου αρέσει ως μουσικός, αλλά ως κιθαροπαίχτης και μόνο, γιατί θα πρέπει να ακούω τον καθένα να μου μιλάει για συναίσθημα, το τι έχει κάνει αυτός και τι εγώ, το αν μπορώ να τα βγάλω, αν μπορώ να μπω στη θέση του να δω αν τα καταφέρω εξ΄ίσου και άλλα τέτοια;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Τάκη σε κάποια από αυτά που λες συμφωνώ. Όταν όμως πω' date=' ότι ο τάδε δεινός κιθαρίστας δεν μου αρέσει ως μουσικός, αλλά ως κιθαροπαίχτης και μόνο, γιατί θα πρέπει να ακούω τον καθένα να μου μιλάει για συναίσθημα, το τι έχει κάνει αυτός και τι εγώ, το αν μπορώ να τα βγάλω, αν μπορώ να μπω στη θέση του να δω αν τα καταφέρω εξ΄ίσου και άλλα τέτοια;[/quote']

 

Boukaw7 τι πράματα είναι αυτα που λές! Εμπρος για μελέτη! Μελέτα και όταν καταλάβεις τι παίζεται θα δεις συναίσθημα με το κιλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου