Προς το περιεχόμενο

Περί καθαρισμού χορδών ηλεκτρικής


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

3 Προέδρους Δημοκρατίας άνετα.

 

Α, εντάξει.

Μόνο τρεις προπονητές του Ολυμπιακού μην πεις, γιατί θα τις αλλάζουμε πιο συχνά και από τον ΣΦ.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καθαρησα ποτε χορδες γιατι θεωρω οτι οι χορδες τυπου 6-8 ευρω ειναι αρκετα κοντοληξημες και δεν οφελει εαν παιζεις 2 ωριτσες την ημερα.αντε να εχουν ζωντανια και ως την 2η βδομαδα.οι elixir οντως βγαζουν τα λεφτα τους εαν δεν μας ενοχλει το λιγοτερο σκασιμο.αυτα απο μενα

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, funkysoul είπε

το λιγοτερο σκασιμο.αυτα απο μενα

 

Εκτός κι αν μιλάς για τις polyweb που έχουν ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια, οι nanoweb έχουν καταπληκτικό bright ήχο με σκάσιμο που κοκκινίζουνε οι στρατ από ντροπή. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Εκτός κι αν μιλάς για τις polyweb που έχουν ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια, οι nanoweb έχουν καταπληκτικό bright ήχο με σκάσιμο που κοκκινίζουνε οι στρατ από ντροπή. 

Οι νανο είναι τόσο πρίμες που όταν τις βάζω σκέφτομαι ότι ο "κανονικός ήχος" θα έρθει σε 1-2 εβδομάδες. Και παίζουν σταθερά καλά μέχρι τα βαθιά τους γεράματα. Πολύ βάλιου φορ μάνεη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Εκτός κι αν μιλάς για τις polyweb που έχουν ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια, οι nanoweb έχουν καταπληκτικό bright ήχο με σκάσιμο που κοκκινίζουνε οι στρατ από ντροπή. 

εμενα αυτες https://www.elixirstrings.com/guitar-strings/electric-nickel-plated-steel-optiweb-coating μου πανε λιγοτερο πριμες απο ghs,daddario και ernie. 

Επεξεργασμένο από funkysoul

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, funkysoul είπε

μου πανε λιγοτερο πριμες απο ghs,daddario και ernie. 

Είναι οι optiweb, το πιο καινούριο μοντέλο. Αν θες brightness, πας εδώ: https://www.elixirstrings.com/guitar-strings/electric-nickel-plated-steel-nanoweb-coating

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Είναι οι optiweb, το πιο καινούριο μοντέλο. Αν θες brightness, πας εδώ: https://www.elixirstrings.com/guitar-strings/electric-nickel-plated-steel-nanoweb-coating

 

Στο διάγραμμα της Elixir πάντως, πιο bright δίνει τις opti.

Και μάλιστα τις δίνει υπερβολικά bright.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα οι daddario οι pro steel μου φαίνονται λιγότερο πρίμες από τις nano phosphor bronze στις τυλιχτές. Δεν ξέρω. Να είναι και το πάχος; Τις nano τις βάζω σε ακουστική οπότε είναι 12άρες, τις προστιλ τις παίρνω 10ρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Στο διάγραμμα της Elixir πάντως, πιο bright δίνει τις opti.

Νταξ οι άνθρωποι φτιάχνουν φοβερές χορδές. Δε χρειάζεται να μπορούν να τις κρίνουν κι όλας. Έχοντας δοκιμάσει διεξοδικά όλα τα μοντέλα, μπορώ να σου πω μετά βεβαιότητας ότι για τα αυτιά των κιθαριστών, αυτό που λέμε bright και σκαστές είναι οι nano. Στην elixir μπορεί να μετράνε συχνότητες και τέτοια, τι να σου πω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου