Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο μου video... το θαύμα των Χριστουγέννων.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

69 Α/Μ 81 έγχρωμη.

Και στις δυο περιπτώσεις ένιωσα σαν να ήρθε η nasa στο σπίτι μας

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες εποχές που είχες έτοιμη την κενή κασέτα στο βιντεο μήπως και πετύχεις βιντεο κλιπ του αγαπημένου σου συγκροτήματος στην τηλεόραση (μόνο εγώ το έκανα;).. 

Χαζή ερώτηση: Υπερτερεί σε κάτι το vhs έναντι των ψηφιακών φορματ (όπως πχ κάποιοι θεωρούν το βινύλιο πιο "ζεστό" από τα cd) ή είναι καθαρά θέμα νοσταλγίας;  Θυμάμαι πάντως ότι το stiff upper lip live των AC/DC που το είχα σε επίσημο vhs και dvd, έπαιζε πιο ωραία στο vhs. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Στις 28/12/2022 στις 1:13 ΠΜ, Jimmy87 είπε

 

Χαζή ερώτηση: Υπερτερεί σε κάτι το vhs έναντι των ψηφιακών φορματ (όπως πχ κάποιοι θεωρούν το βινύλιο πιο "ζεστό" από τα cd) ή είναι καθαρά θέμα νοσταλγίας;

Για εμένα δεν τίθεται θέμα χειρότερου - καλλίτερου, ανάμεσα σε formats , αλλά διαφορετικού.

Εξαρτάται επίσης τί θεωρεί κάποιος καλλίτερο και τί χειρότερο.

Π.χ. μια 8Κ ταινία....που είναι γυρισμένη  με cgi effects  και είναι σαν video game δεν μου αρέσει όσο μια ταινία βωβού σινεμά.

Ή υπάρχουν στιγμές που θέλω να ακούσω έναν μονοφωνικό δίσκο του Sinatra και , άλλες στιγμές μια ιλουστρασιόν παραγωγή GRP.

Αντικειμενικά , μια καλά γραμμένη VHS , παίζει αξιοπρεπώς...αλλά μέχρι εκεί.

 

Στις 28/12/2022 στις 1:13 ΠΜ, Jimmy87 είπε

Ωραίες εποχές που είχες έτοιμη την κενή κασέτα στο βιντεο μήπως και πετύχεις βιντεο κλιπ του αγαπημένου σου συγκροτήματος στην τηλεόραση (μόνο εγώ το έκανα;).. 

 

Προφανώς όχι...όλοι το κάναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως καποτε περιμεναμε να ηχογραφησουμε τραγουδι απο προσφερομενη εκπομπη μαζι με τα λογια του παραγωγου και μαλιστα με μικροφωνο απαιτωντας ησυχια μεσα στο σπιτι.

Αντε να το εξηγησεις αυτο σημερα που στρημαρουν σε hires

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έτοιμο, βρήκε τη θέση του.

Έγινε βίδες....μετα τους κάτω ιμάντες, άλλαξα ιμάντα στο idler....σφίξιμο στα φρένα και διαλυτικό στο pinch roller για να μην πατινάρει....και έγινε καινούργιο.

4_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

μετα τους κάτω ιμάντες, άλλαξα ιμάντα στο idler....σφίξιμο στα φρένα και διαλυτικό στο pinch roller για να μην πατινάρει....και έγινε καινούργιο.

 

Δίσκο πλατώ άλλαξες?

Τρόμπα βενζίνης?

Φλάντζα?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου