Προς το περιεχόμενο

This video has been removed...


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα καλά πάλι αυτή η κουβέντα? Εγω προσωπικά βρήκα πολλά και άκρως ενδιαφέροντα πράγματα στο youtube όπως επίσης και στο metacafe και ποτέ δεν ένιωσα ότι παραβιάζω τα πνευματικά δικαιώματα κάποιου...όταν είδα πχ αποσπάσματα απο το DVD των Isis τρελάθηκα και έσπευσα να το αγοράσω.. και αυτό ισχύει για πάρα πολλά πράγματα... Πρόσφατα επίσης ψηφίστηκε νόμος στην Ιταλία που λέει οτι το download υλικού κατοχυρωμένων πνευματικών δικαιωμάτων αν και μόνο είναι για προσωπική χρήση είναι νόμιμο.Είναι κακό δηλαδή to try before you buy? Γιατί να μην δω ή ακούσω πού θα επενδύσω τα χρήματα μου? Δεν ξέρω για εσάς αλλά τα ευρώ μου είναι μετρημένα και πρέπει να πάνε σε σωστές αγορές.Το Internet λοιπόν είναι το εργαλείο μου και ο συμβουλάτορας μου. Και εξάλλου ο σωστός χρήστης αυτό που πραγματικά ακούει ή δουλεύει ή βλέπει το αγοράζει... Αλλά απο την άλλη αυτός που δεν έχει λεφτά ο πιτσιρικάς να μην ακούσει και να μην δεί τίποτα? Καταδικασμένος? Αν εμείς στην ελλάδα δεν είχαμε καθόλου Internet αυτή την στιγμή σαν πείραμα τι θα κάναμε? Για σκεφτείτε το λίγο....

 

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=2012243850 :roll: :roll: :roll:

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όταν είδα πχ αποσπάσματα απο το DVD των Isis τρελάθηκα και έσπευσα να το αγοράσω.. και αυτό ισχύει για πάρα πολλά πράγματα...

 

Και αν εγω είχα ανεβάσει αποσπάσματα με αίσχος υλικο των Isis?

 

To youtube μπορει να προσφέρει πολυ πολυ καλα πραγματάκια και καλό θα είναι να μην σπέυσουν οι εταιρείες να το κυνηγήσουν για @@ριες. Αλλα όταν μου ανεβάζει ολοκληρα τμήματα απο προστατευμένο υλικο (π.χ. βιντεοκλιπ) την στιγμή που εμένα θα μου απαγορευόταν δια νόμου, ε τότε παίζει και ένα θέμα ανισότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τελικά ακούγονται αυτά για να του γίνει περισσότερη διαφήμιση.

 

Γιατί όχι; ¶λλωστε το έχουμε ξαναδεί το έργο, δεν είναι και τόσο πρωτότυπο πιά.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος καλλιτεχνης δεν θελει' date='να μην εχει κατοχυρωμενο υλικο του στη σελιδα..[/quote']

 

Ναι αλλά συνήθως δεν πάει έτσι - αν ο καλλιτέχνης δεν είναι π.χ. κομπιουτερόβιος και δε γνωρίζει την ύπαρξη αυτών των site; Νομίζω ότι θα έπρεπε να ισχύει το ανάποδο: πρώτα ο καλλιτέχνης να δίνει τη συγκατάθεσή του και μετά να τον βγάζουν σε κοινή θέα... Βέβαια καταλαβαίνω ότι στον μαγικό και υπέροχο κόσμο του internet που όλα μοιάζουν δωρεάν άυλα bits & bytes αυτά ακούγονται περιοριστικά :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά συνήθως δεν πάει έτσι - αν ο καλλιτέχνης δεν είναι π.χ. κομπιουτερόβιος και δε γνωρίζει την ύπαρξη αυτών των site;

 

 

για αυτο τον λογο πληρωνονται τοσα ατομα απο την εταιρεια του. αυτη θα επρεπε, σε συνεργασια παντα με τον καλλιτεχνη, να διευθετει αυτα τα θεματα.

εννοειται οτι δεν χρειαζεται να ξερουν ολοι απο κομπιουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο τον λογο πληρωνονται τοσα ατομα απο την εταιρεια του. αυτη θα επρεπε' date=' σε συνεργασια παντα με τον καλλιτεχνη, να διευθετει αυτα τα θεματα.[/quote']

 

Εξ' ου και οι μηνυσούλες που λέγαμε από την αρχή του thread.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ειναι τοοοοσο απλα τα πραγματα πιστευω..Οπως το λεει ο φιλος apost.

Κυριε/οι ταδε,καναμε μια αναζητηση στο utb και βρηκαμε το ταδε.Θελετε

να μεινει?Σας ενοχλει? :lol: :lol: :lol: χεχε

Για κατι τετοια ομως χαιρομαι που υπαρχει αυτο το site...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου