Προς το περιεχόμενο

Steve Harris από Iron Maiden! Ένα θρύλος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Jet72 είπε

Βλέπω και Caught somewhere in time στο set list και άλλα από το 1986 και το αγαπημένο Maiden album. Ναι ντε, στα 80z μέχρι και οι Maiden έπρεπε να έχουν σύνθζ!

Ήταν ένας πειραματισμός να μου επιτραπεί που πέτυχε και άφησε και εποχή.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 28/3/2023 στις 2:26 ΜΜ, Freedom είπε

Περαστικά του ανθρώπου...

 

Δεν τους εχω δει να παίζουν ποτέ live (όταν τους ακουγα μανιωδώς ήμουν μικρούλης και εκτός Ελλάδας) αλλά τον έχω δει απο κοντά...λύκειο πήγαινα θυμάμαι, μαλλον το 1990, για καποιον λόγο είχε έρθει Ελλάδα και είχε εμφανιστεί (όχι παιξει) σε ένα κλαμπάκι στους Αγίους Αναργύρους και με κάποιον τρόπο το είχαμε μάθει εμείς (ο τότε κολλητός μου συμμαθητης που ηταν πορωμένος με Iron Maiden και άλλος ένας φίλος).

 

Κάπου υπάρχει μια φωτογραφία με τον Steve Harris και τον κολλητό μου (εγω την τραβηξά, εμένα δεν με ενδιεφερε να βγω μαζί του). Εκτυπωμενη φωτο δεν βρήκα (προφανως του την εδωσα) αλλά τα αρνητικα τα εχω εγω...

 

Πολύ χαμηλών τόνων, down to Earth άνθρωπος...και τον θυμάμαι και κοντούλη...

 

Και για να μην λέμε μόνο λόγια, βρήκα το εισιτηριο, τις φωτογραφιες (αν και πολλες λειπουν γιατι τις ειχα δωσει σε maidenάδες) ΚΑΙ τα αρνητικα παρακαλω...

 

image.png.35fe006760c9becb246930412a936e43.png

signal-2023-07-16-131312_002.thumb.jpeg.0b2e2f755443e82c296a611c3a34a39c.jpegsignal-2023-07-16-131312_003.thumb.jpeg.194447990f6efecdea21f2e663e0a0d7.jpeg

 

;)

 

 

 

  • Like 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 ώρες πριν, Freedom είπε

 

Και για να μην λέμε μόνο λόγια, βρήκα το εισιτηριο, τις φωτογραφιες (αν και πολλες λειπουν γιατι τις ειχα δωσει σε maidenάδες) ΚΑΙ τα αρνητικα παρακαλω...

 

image.png.35fe006760c9becb246930412a936e43.png

signal-2023-07-16-131312_002.thumb.jpeg.0b2e2f755443e82c296a611c3a34a39c.jpegsignal-2023-07-16-131312_003.thumb.jpeg.194447990f6efecdea21f2e663e0a0d7.jpeg

 

;)

 

 

 

Πες μου ότι κάπου εκεί ήταν και ο... Γιάννης Κουτουβός!

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πες μου ότι κάπου εκεί ήταν και ο... Γιάννης Κουτουβός!

 

 

 Αλλη μορφη αυτος.

 

 Πεφτει το σιδηρουν παραπετασμα τελειωματα της δεκαετιας 80, και γινεται φεστιβαλ μεταλ μουσικης ( ανηκουστα πραγματα ) στη Μοσχα, το οποιο το δειχνουν παγκοσμιως τα καναλια, και το δειχνει και η ΕΡΤ. Ειναι τωρα ο Κουτουβος στο μικροφωνο, και αρχιζει για το ροκ που ενωνει τους λαους, και το ωραιο αυτο φεστιβαλ που ειναι εναντια στα ναρκωτικα, τι ηταν να το πει, βγαινει καπακι ο Ozzy στα ντουζενια του, με το zakk wylde μολις τον ειχε παρει στο group, και αρχιζουν ενα ξεσαλωμα, να χτυπιεται ο Ozzy σαν ξωτικο που καπνισε την πιπα του gandalf, να κυλιεται ο wylde στα πατωματα, να γουσταρουμε εμεις στο σαλονι, και να εχεις τον Κουτουβο να κλαιγεται σε ζωντανη μεταδοση και να λεει: " Ειναι κριμα, το φεστιβαλ ειναι κατα των ναρκωτικων, ειναι κριμα αυτο που βλεπουμε" 😆

 

 

 Α ρε Ozzy μεγαθηριο, για να βγαζεις απο τα ρουχα τους τους πουθεναδες εισαι ο BEST!

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, manosx είπε

Πεφτει το σιδηρουν παραπετασμα τελειωματα της δεκαετιας 80, και γινεται φεστιβαλ μεταλ μουσικης ( ανηκουστα πραγματα ) στη Μοσχα

Moscow Music Peace Festival- 1989

Ωραία χρόνια και συμμετείχαν τα καλύτερα παιδιά.

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας!

Ειμαι αυτος που ανοιξε το θεμα! 🤣

Αλλαξα ιστοσελιδα και πηγα στο https://metalstories.gr/

Οποιος του αρεσει η σελιδα ας κανει like στο facebook, και ας αφησει μια κριτικη...η καποια ιδεα!

Κυριως κανω αναδημοσιευσεις! Δεν βγαζω λεφτα το χομπι μου κανω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μου θυμισες τις εποχες, που 9 στις 10 εκπομπες στην τηλεοραση ειχαν ως καλεσμενους κατι απιθανους ψεκες, κατι τρομερους απατεωνες μισοτρελους, με ταμπελακι απο κατω " μελετητης- ερευνητης", και ανοιγαν τον κροκοδειλο και αρχιζαν κατι απιθανα παρανοικα, τι οτι ο Διας και η Αθηνα υπαρχουν, τι για εξωγηινους, τι για εσωγηινους, τι για συνωμοσιες των Εβραιων, συνωμοσιες των Χριστιανων, συνομωσιες των αναπληρωματικων της Β' Εθνικης, μιλαμε για πορωση, ειχαν βουλωσει τα μπεκ, μιλαμε για ψεκασμα μεχρι πλημμυρας, τι ζησαμε

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου