Προς το περιεχόμενο

Steve Harris από Iron Maiden! Ένα θρύλος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 ώρα πριν, Eliot1988 είπε

Ο Μπρους λεει οτι εκνευριζετε οταν των ρωτουν ποτε θα βγει στην "συνταξη" και απο την μουσικη γενικοτερα!

Ενα αρθρο που λεει ο Bruce Dickinson οτι θα πεθανουμε πανω στην σκηνη!

https://ironmaidenismyreligion.net/bruce-dickinson-θα-πεθάνουμε-πάνω-στην-σκηνή/

Αυτά διαβάζει ο Μακρόν και έγινε το Παρίσι κόλαση.

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμενα μου αρεσε εκει που λεει οτι τα ολογραμματα των ΑΒΒΑ ειναι η κολαση επι γης. Βεβαια ακομα μπορουν και παιζουν οι maiden, οποτε θα φανει αν θα τα τηρησει τα λογια του στην πορεια.

 

 Διαφορετικα ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα γινουν ολογραμματα και αυτοι, και οχι μονο, θα στελνουν και οι fans τα δικα τους ολογραμματα στο show για να τραβηξουν selfie, και με ολα αυτα τα ολογραμματα τα φωτα και τα κινητα αντε να λυσεις μετα το ενεργειακο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

Εμενα μου αρεσε εκει που λεει οτι τα ολογραμματα των ΑΒΒΑ ειναι η κολαση επι γης. Βεβαια ακομα μπορουν και παιζουν οι maiden, οποτε θα φανει αν θα τα τηρησει τα λογια του στην πορεια.

 

Για καλό το λέει, το τελευταίο τους χιτ λέγεται hell on earth 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Eliot1988 είπε

Blaze Bayley: Υπέστη καρδιακή προσβολή! 

 

Περαστικά του και γρήγορα να επιστρέψει στην ενεργό δράση.

 

Τον έχω δει 2 φορές live, μια στην Θεσσαλονίκη και μια στην Αθήνα (και τις δυο φορές που έτυχε να επισκεφθώ αυτές τις δυο πόλεις είχε λάιβ ο Blaze, δεν έκανα το ταξίδι για το λάιβ, απλά έτυχε).

 

Η κοπέλα μου, ενώ ακούει Maiden, δεν γνώριζε ότι για κάποιο διάστημα ο Bruce είχε φύγει και αντικαταστάθηκε από τον Blaze (νόμιζε ότι το futureal και το man on the edge τα τραγουδούσε ο.. Dickinson) αλλά το λάιβ της άρεσε πολύ, και μάλιστα στο πρώτο λάιβ που τον είδαμε (Θεσσαλονίκη) έπαιξε ελάχιστα Maiden και με κέρδισε και μένα με το original υλικό του, την σεμνότητά του και το γεγονός ότι, άσχετα με το αν σου αρέσει η φωνή του, το κάνει με αξιοπρέπεια.

 

Επίσης εντύπωση μου έκανε και ο παικταράς κιθαρίστας του, Chris Appleton, του οποίου ο αδερφός είναι ο έτερος κιθαρίστας στην μπάντα, επίσης καλός κιθαρίστας, ο οποίος ήταν και μπασίστας (?) για κάποιο μικρό διάστημα στους Iced Earth.

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να συνεχίσουν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη συναυλία των Iron Maiden στην Ελλάδα το 1988 στο γήπεδο της ΑΕΚ!

https://ironmaidenismyreligion.net/η-πρώτη-συναυλία-των-iron-maiden-στην-ελλάδα-το-1988/

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
35 λεπτά πριν, Eliot1988 είπε

Η πρώτη συναυλία των Iron Maiden στην Ελλάδα το 1988 στο γήπεδο της ΑΕΚ!

Aaaa yeaaaahhhh... Κάπου εκεί στην φωτό είμαι και εγώ😎

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά του ανθρώπου...

 

Δεν τους εχω δει να παίζουν ποτέ live (όταν τους ακουγα μανιωδώς ήμουν μικρούλης και εκτός Ελλάδας) αλλά τον έχω δει απο κοντά...λύκειο πήγαινα θυμάμαι, μαλλον το 1990, για καποιον λόγο είχε έρθει Ελλάδα και είχε εμφανιστεί (όχι παιξει) σε ένα κλαμπάκι στους Αγίους Αναργύρους και με κάποιον τρόπο το είχαμε μάθει εμείς (ο τότε κολλητός μου συμμαθητης που ηταν πορωμένος με Iron Maiden και άλλος ένας φίλος).

 

Κάπου υπάρχει μια φωτογραφία με τον Steve Harris και τον κολλητό μου (εγω την τραβηξά, εμένα δεν με ενδιεφερε να βγω μαζί του). Εκτυπωμενη φωτο δεν βρήκα (προφανως του την εδωσα) αλλά τα αρνητικα τα εχω εγω...

 

Πολύ χαμηλών τόνων, down to Earth άνθρωπος...και τον θυμάμαι και κοντούλη...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Freedom είπε

 

 

Πολύ χαμηλών τόνων, down to Earth άνθρωπος...και τον θυμάμαι και κοντούλη...

Εννοεις πως ο Steve harris ειναι ενας πολυ προσγειωμενος ανθρωπος? Ναι ειναι κοντος οντως...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου