Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλός για τα μέτρα της μέτριας δυτικής μουσικής. Μέτριος για τα μέτρα της υπέροχης ελληνικής μουσικής.

Στον δυτικό κόσμο ο Μότσαρτ θεωρείται σπουδαίος. Είναι όντως σπουδαίος για την μέτρια μουσική τους.

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Πολύ καλός για τα μέτρα της μέτριας δυτικής μουσικής. Μέτριος για τα μέτρα της υπέροχης ελληνικής μουσικής.

Στον δυτικό κόσμο ο Μότσαρτ θεωρείται σπουδαίος. Είναι όντως σπουδαίος για την μέτρια μουσική τους.

Ε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η αποψη του Κβαντικη ειναι η αποψη της πλειοψηφιας των Ελληνων, του 61,31%  τουλαχιστον. Εγω τα ειπα στο προηγουμενο μηνυμα. μην τα ξαναλεω. 😆

 

 

 

 

 

 😆😆😆

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

Τι είδη μουσικής ακούς Κβαντική Διεμπλοκή?

Τα πάντα εκτός από τζαζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Τα πάντα εκτός από τζαζ.

Και εγώ ακούω πολλά είδη εκτός από ηλεκτρονική μουσική. Ο Βαγγέλης με έκανε να ψάξω μόνο ένα κομμάτι του, τους τίτλους τέλους του Blade Runner, και μονό για αυτό το κομμάτι τον θεωρώ καλό μουσικό, αφού με έκανε να ψάξω ηλεκτρονική μουσική... κατά τα άλλα δεν είναι του γούστου μου αυτά που έχει παίξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Τα πάντα εκτός από τζαζ.

Δε ξέρεις τι χάνεις. Έχουν μέτριους μουσικούς που είναι καλοί για αλλά ειδη που είναι κακά σε σχέση με ένα καλύτερο είδος, καλούς μουσικούς που είναι μέτριοι για τη τζαζ που έχει καλύτερους από ένα είδος που είναι χειρότερο κ κακούς μουσικούς που είναι μετριοτεροι από κακούς μουσικούς που δεν μπορούν να παίξουν καλύτερα 

  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 5

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Και εγώ ακούω πολλά είδη εκτός από ηλεκτρονική μουσική. Ο Βαγγέλης με έκανε να ψάξω μόνο ένα κομμάτι του, τους τίτλους τέλους του Blade Runner, και μονό για αυτό το κομμάτι τον θεωρώ καλό μουσικό, αφού με έκανε να ψάξω ηλεκτρονική μουσική... κατά τα άλλα δεν είναι του γούστου μου αυτά που έχει παίξει

Και εγώ δεν ακούω ηλεκτρονική μουσική κυρίως από την άσχημη εφηβική εμπειρία με την τέκνο goa κτλ.Οντως ο Βαγγέλης είναι κάτι διαφορετικό όσο αφορά την ηλεκτρονική μουσική όπως και άλλοι του είδους του.Παρολα αυτά θεωρώ ότι όλη η δυτική μουσική συμπεριλαμβανομένου και της κλασσικής υστερεί σε σχέση με την ελληνική παραδοσιακή μουσική. 

Και υπόψιν ξεκίνησα να παίζω κιθάρα μαθαίνοντας ως αυτοδίδακτος κλασικά κομμάτια Μότσαρτ Μπετόβεν Μπραμς κτλ.

 

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Δε ξέρεις τι χάνεις. Έχουν μέτριους μουσικούς που είναι καλοί για αλλά ειδη που είναι κακά σε σχέση με ένα καλύτερο είδος, καλούς μουσικούς που είναι μέτριοι για τη τζαζ που έχει καλύτερους από ένα είδος που είναι χειρότερο κ κακούς μουσικούς που είναι μετριοτεροι από κακούς μουσικούς που δεν μπορούν να παίξουν καλύτερα 

Τζαζ=πολύ φαμφαρα για το τίποτα. 

Ενώ μπορείς να έχεις πολυρυθμίες χωρίς να το καταλαβαίνει κανένας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου