Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός με έπαθλα κιθάρες;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Ναι βρε σαρκασμος ητανε

 

 

Το κατάλαβα βρε, απλά το ξεκαθάρισα για όποιον είχε την απορία.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Τι λέτε βρε παιδιά ...

Κορέα είναι ο διαγωνισμός.

Αμανέρθουν τα δώρα εδώ, θα σας φωνάξει το τελωνείο για τα περαιτέρω ...

Ε άμα είναι να κερδίσει κανείς Αμερικάνα shechter custom τζάμπα, δίνεις τα του τελωνείου...

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για πείτε καμιά γνώμη ρε παλικάρια. Λέει τίποτα; Αξίζει τον κόπο να τραβήξω βίντεο ή θα μας γλεντήσουν οι Κορεάτες (οι οποίοι shreddάρουν btw); Δεν ήθελα να γράψω κάτι σε shred, πρώτον γιατί δεν μπορώ (😄) και δεύτερον γιατί αυτό το είδος μουσικής είναι ήδη έξω απ'το comfort zone μου. Ποντάρω στη μελωδία, που ελάχιστοι διαγωνιζόμενοι έχουν προς το παρόν. 

 

Δε μ αρέσει καν η κιθάρα απ' το πρώτο βραβείο. Εκείνη του τρίτου βραβειου όμως, η Tele με τους humbuckers σε χρώμα natural μου κάνει να τρέχουν τα σάλια μου η άτιμη 

 

 

 

  • Like 4

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Για πείτε καμιά γνώμη ρε παλικάρια. Λέει τίποτα; Αξίζει τον κόπο να τραβήξω βίντεο ή θα μας γλεντήσουν οι Κορεάτες (οι οποίοι shreddάρουν btw); Δεν ήθελα να γράψω κάτι σε shred, πρώτον γιατί δεν μπορώ (😄) και δεύτερον γιατί αυτό το είδος μουσικής είναι ήδη έξω απ'το comfort zone μου. Ποντάρω στη μελωδία, που ελάχιστοι διαγωνιζόμενοι έχουν προς το παρόν. 

 

Δε μ αρέσει καν η κιθάρα απ' το πρώτο βραβείο. Εκείνη του τρίτου βραβειου όμως, η Tele με τους humbuckers σε χρώμα natural μου κάνει να τρέχουν τα σάλια μου η άτιμη 

 

 

Celestar Competition solo mp3.mp3 1.59 MB · 3 downloads

 

 

Θα είμαι αυστηρός γιατί ανέβασες πολυ τον πήχη.

 

Αν βελτιώσεις το pitch σου σε κάμποσα σηκωματα κ βιμπρατα, το σόλο σου θα γίνει καλύτερο από τους ντεμονστρεητορς που εκθειαζες πιο πρίν 😉😚

 

Αν το κάνεις αυτό που λέω, εσύ θα τους γλεντήσεις μετά κ χέστηκες αν κερδίσεις ή όχι

 

Α...κ που είσαι..σρεντ είναι το σόλο σου😂

Το ο,τι είναι μελωδικό , έχεις ένα μοτίβο που το αναπτύσσεις σε κάποια φάση κ δε χώνεις δίχως αύριο δεν το κάνει μη σρεντ. Το κάνει... εξευγενισμένο, όμορφο κ ενηλικιωμενο σρεντ😝

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Ευχαριστώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

 

Α...κ που είσαι..σρεντ είναι το σόλο σου😂

Το ο,τι είναι μελωδικό , έχεις ένα μοτίβο που το αναπτύσσεις σε κάποια φάση κ δε χώνεις δίχως αύριο δεν το κάνει μη σρεντ. Το κάνει... εξευγενισμένο, όμορφο κ ενηλικιωμενο σρεντ😝

Τι κάνει ένα σόλο shred? Πρέπει να το ορίσουμε 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο ειναι το μπακινγκ τρακ. Αν παιξω πανω απο καντρυ υποβαθρο, θα προσαρμοστω καπως ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ (σε ολα) να ειμαι εντως θεματος κ ας μην ειμαι κα(ου)ντρας. Απο εκει κ περα:

 

Ο ηχος----->τσεκ (οχι τελειως, ελαφρως κ καλογουστως😊)

Το ατιτιουντ------->τσεκ

Να εχεις καναδυο θεματα που να παραπεμπουν στο ειδος------>τσεκ (το μπουκωμενο ραν στο 0:09-0:12 πχ φωναζει 80'ς σρεντ, στο θεμα μετα  0:13-0:20 κ το πως το αναπτυσσεις, αν μου ελεγες πως εχεις επηρρεαστει απο Πετρουτσι του change of seasons θα σε πιστευα)

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το σόλο σου. Ένα bend σου ξέφυγε λίγο (στο 0.28) και τα υπόλοιπα ειναι πολύ καλά.

Ο ήχος εχει προδιαγραφές, αλλά είναι πολύ σκοτεινός και θαμπός. Θέλει καλύτερη ρύθμιση στο eq. Στη θέση σου, επίσης, θα γυρνούσα και στην θεση bridge προς τη μέση του σόλο.

 

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Είναι ένα preset του Tom Quayle

Εχω τη υποψια πως  σε χαλασε ο χαρακτηρισμος σρεντ.

Εγω δε το βλεπω ετσι. Ολα τα χαρντροκ κ πανω παιξιματα απο τελη 70'ς κ τον EVH κ μετα μπορει να ειναι (κ τα περισσοτερα ειναι) σρεντ. Το ο,τι κατεληξε να εκφραζεται το ειδος απο αλλα πραγματα κ παιχτες δε σημαινει πως ηταν παντα ετσι κ δεν υπηρχαν ομορφες στιγμες.

 

Ε προφανως εγω αυτο εννοω σρεντ. Ετσι το εμαθα πανω απο 25 χρονια τωρα. Το που εχει παει μ'αφηνει αδιαφορο. Για να πουμε κ την αληθεια παντα εκει ηταν, με αλλα ρουχα, την αφροκρεμα ακουγα οχι το κατακαθι. Οι εξαιρεσεις το σωζανε. Ετσι ομως ειναι παντου το ρουωκ. Εχει τις υπερβολες του

 

Τωρα στα του ηχου. Ο Κουεηλ σρεντας ειναι. Φιουζιονο σρεντας αλλα σρεντας. Κ να μην ηταν, αν εχεις εναν medium to hi gain ηχο που καθεται καλα στη μιξη ενος τετοιου τρακ, θα χαρακτηριστεις εντος θεματος (ηχητικα) που λεω κ πιο πανω. Εξ ου κ το ηχος------->τσεκ 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Εχω τη υποψια πως  σε χαλασε ο χαρακτηρισμος σρεντ.

Εγω δε το βλεπω ετσι. Ολα τα χαρντροκ κ πανω παιξιματα απο τελη 70'ς κ τον EVH κ μετα μπορει να ειναι (κ τα περισσοτερα ειναι) σρεντ. Το ο,τι κατεληξε να εκφραζεται το ειδος απο αλλα πραγματα κ παιχτες δε σημαινει πως ηταν παντα ετσι κ δεν υπηρχαν ομορφες στιγμες.

 

Ε προφανως εγω αυτο εννοω σρεντ. Ετσι το εμαθα πανω απο 25 χρονια τωρα. Το που εχει παει μ'αφηνει αδιαφορο. Για να πουμε κ την αληθεια παντα εκει ηταν, με αλλα ρουχα, την αφροκρεμα ακουγα οχι το κατακαθι. Οι εξαιρεσεις το σωζανε. Ετσι ομως ειναι παντου το ρουωκ. Εχει τις υπερβολες του

 

Τωρα στα του ηχου. Ο Κουεηλ σρεντας ειναι. Φιουζιονο σρεντας αλλα σρεντας. Κ να μην ηταν, αν εχεις εναν medium to hi gain ηχο που καθεται καλα στη μιξη ενος τετοιου τρακ, θα χαρακτηριστεις εντος θεματος (ηχητικα) που λεω κ πιο πανω. Εξ ου κ το ηχος------->τσεκ 

Δε χαλαστηκα, απλά νομίζω ότι για να πεις κάτι shred πρέπει να είναι γρήγορο. Και γενικά δεν μπορώ να παίξω γρήγορα, γι'αυτό λέω 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου