Προς το περιεχόμενο

Ανακοίνωση Moog Music.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Ioan Eko είπε

αν έβλεπε ο Bob Moog την εταιρία του τα τελευταία 5 χρόνια δε νομίζω να συμφωνούσε με πολλά. 

Mε τις υπέρογκες τιμούλες πάντως μια χαρά συμφωνούσε. Επί των ημερών του πουλούσαν το Minimoog Voyager 4 χιλιάρικα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2023 στις 4:19 ΜΜ, Πάνος Χελιδόνης είπε

Τιμιότατο το Casio του κατοστάρικου. Φανερός "εχθρός", χωρίς δηθενιές και brand status. To δε Casiotone MT210 που είχα πάρει πιτσιρικάς το 1986 υπάρχει και παίζει ακόμα. Το έχω δώσει στα ανιψάκια μου να παίζουνε το Ρίτα-Ριτάκι..

 

1292.jpg

Είχα αναφέρει παλιότερα πως με ξεκίνησαν πιάνο από μικρό λόγω ότι είχα δασκάλα μαμά στο σπίτι και μια μέρα με πήγε ο παππούς με τη γιαγιά στον ΓΕΡΜΑΝΟ εκεί στην Εμμανουήλ Μπενάκη (είναι εκεί ακόμα?) το 82 πρέπει να ήταν και μου πήραν ένα CASIO PT-20 και ερωτεύτηκα τα ΑΡΜΟΝΙΑ και τα ΣΥΝΘΕΣΑΪΖΕΡ (αυτό ήταν που με πήγαν στο ΜΙΝΙΟΝ και τα έχασα με ένα DX 7 II που έχω ξαναπεί την ιστορία)  Κλαίω κάθε φορά που βάζω βιντεάκια του στο Youtube, κλαίω σαν μικρό παιδί, δακρύζω τώρα που γράφω από συγκίνηση γιατί αυτά, ΑΥΤΑ ΤΑ CASIO εμένα μου δώσανε την αγάπη και το ενδιαφέρον για τη μουσική και μουσική τεχνολογία και από τότε η εξέλιξη μου ήταν ραγδαία γιατί τους ΕΚΒΙΑΖΑ🤣 να μου αγοράζουν computers και τέτοια αν και δεν μου πήραν ποτέ ακριβό synthesizer, το πήρα μόνος μου, ήταν και πανάκριβα, πάλευα με τα αρμόνια αχχχχχχχχχχ τι θυμήθηκα τώρα και κλαίω. Από αυτό το μικρούλι έμαθα και βασική αρμονία πέραν της κλασσικής που από την αριστερή πλευρά έπαιζε τις sus και τις εβδόμες κλπ. αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

 

 Κάπου το έχω πακεταρισμένο στο χωριό ή δεν θυμάμαι αν δεν το έχω. Πραγματικά δεν θυμάμαι, μήπως το είχα δώσει σε κανα παιδάκι, λανθάννουσα μνήμη. Αλλά κάθε φορά που βλέπω τετοια casio με πιάνουν τα ζουμιά.

 ΠΕΙΝΑΜΕ ΡΕ ΔΩΣΤΕ ΑΥΞΗΣΕΙΣ!!!!!1🤣χαχαχαχαχαχαχ

  • Like 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, cos_dr είπε

μου πήραν ένα CASIO PT-20 και ερωτεύτηκα τα ΑΡΜΟΝΙΑ

Άντε αγόρασε ξανά ένα, να θυμηθείς τα νιάτα σου.

https://shorturl.at/jnDG5

 

image.jpeg.86ab52c998c199ec1ebb909559b72c66.jpeg

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Άντε αγόρασε ξανά ένα, να θυμηθείς τα νιάτα σου.

https://shorturl.at/jnDG5

 

image.jpeg.86ab52c998c199ec1ebb909559b72c66.jpeg

Γι αυτό θα τα αγπαώ πάντα.

 Δεν ξεχνώ.

 Ποτέ δεν πρέπει να ξεχνάμε από που ξεκινήσαμε και τι κάναμε για να φτάσουμε ως εδώ.

 Γι αυτό και εμένα μου αρέσουν τα VST και η μετάβασή μου αλλά δεν θα βρίσω ποτέ το ΜΟΝΤΑGE, θα τα σέβομαι.

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Άντε αγόρασε ξανά ένα, να θυμηθείς τα νιάτα σου.

https://shorturl.at/jnDG5

 

image.jpeg.86ab52c998c199ec1ebb909559b72c66.jpeg

Midi εχει?

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εχω ενα ρολοι κασιο.

Αθανατο

Ι know. Είχα πολλά κατα καιρούς. Το τελευταίο μου ήταν ένα της σειράς G-Shock, τα οποία δεν μασάνε τίποτα.

 

image.thumb.jpeg.b56bc283a9f16b5af88d4403a880a64c.jpeg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καινούρια ανακοίνωση η Moog λέει "Moog Music headquarters will remain in Asheville".
Πάει περίπατο η ιδέα ότι θα αγοράζαμε καποτε ένα μη υπερτιμημένο moog. 
https://musictech.com/news/industry/moog-music-asheville-statement-layoffs/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτη η ανακοινωση απλα επιβεβαιωνει επισημα οσα εχουμε πει. Απολυθηκε μεγαλο μερος των εργατων της, πανω απο 30 απολυσεις ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο σε μια τοσο μικρου μεγεθους μεγεθος εταιρια. Επιπλεον οι εργαζομενοι αυτοι ηταν στην παραγωγικη διαδικασια, με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

 Ειπαμε απο την αρχη οτι θα παραμεινουν καποια προιοντα made in USA, δεν ειναι κοροιδα να μη συνεχισουν να αρμεγουν τα κοροιδα 😆 Απλα θα κανουν τα κουμαντα τους να αρμεξουν και το ονομα, με φτηνιαρικα μπιχλιμπιδια με τη σταμπα της moog.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου