Προς το περιεχόμενο

Ρομαντζο τριτης κατηγοριας


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Τιποτα, η φαση εχει γινει σορολοπ εδω περα, λογω επαναστησιματος,  αλλα θα μαζευτει.

 

 Αυτο που θα (ξανα )γινει ειναι αυτο που ειναι και το σωστο:

 

 Βαζεις ενα σπλιτερακι ΠΡΙΝ οτιδηποτε αλλο ( πεταλια, ενισχυτη, ΠΣΗΦΙΟ, οτιδηποτε ) και γραφεις την direct κιθαρα παραλληλα με τον τελικο σου ηχο.

 

 Οτι και να γινει απο εκει και περα μπορεις να κανεις και reamping, και το ψηφιο να αλλαξεις, και vst να βαλεις και οτι θες.

 

 Μπαινει και αυτο στο προγραμμα λοιπον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε ψηφίζω τίποτα γιατί είμαι οξω κ θα τα ακούσω το βράδυ. Το πρώτο πάντως ήταν πανεμορφο. Ο ήχος της ληντ δεν ήταν του γούστου μου, αλλά τι ρόλο παίζει αφου καθόταν ωραία κ έπαιζε εξίσου ωραία ο Μάνος με αυτόν 

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Το πρώτο έχει τη φάση της στιγμής. Είναι λίγο δυνατό όλο, και πετάει σαν ένταση. Το β με το φλάουτο, είναι μέσος δρόμος. Το γ με το άλλο ψηφίο μπαινει "κάπως", έχει κάτι σχληρές αττάκες, αλλά μετά αφού μαλακώνει ειναι ΑΑΑ.

Το β (που ψήφισα) είναι το α με διορθώσεις στις εντάσεις και στις δυναμικές.

Το γ είναι το φλάουτο.

Και το δ το φηψίο.

 

18 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ψηφίζω ριαμπ το α με το ψηφίο γ.

Συμφωνώ (στο περίπου. το β με το δ)

 

Αν και:

1 ώρα πριν, manosx είπε

να αρχισω αμα ειναι στηνω ενισχυτες

Αυτό να κάνεις. Για να αρχίσουμε τις συγκρίσεις.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν ειναι για συγκρισεις να κατσω να στησω και τετοια, θα γινει αλλο κομματακι εν καιρω, αλλα επειδη τα εχω κανει διεξοδικα τα τεστ αυτα, και παροτι ειμαι ψηφιακακιας και πισακιας, δε δισταζω να πω οτι ο κανονικος ενισχυτης, αυτος με τις λαμπες, κερδιζει. Τερμα και τελειωσε.

 

 Ειναι βολικο το ψηφιο, ευκολο, χωρις φασαρια, και οτι ωρα θες παιζεις οτι ωρα θες γραφεις, ναι, αλλα ΑΙ ΛΑΜΠΑΙ ακουγονται καλυτερα, τι να κανουμε.

 

  Ειναι ο τομεας τους, ειναι η ειδικοτητα τους οι "σπασμενοι" και οι παραμορφωμενοι ηχοι, εκαστος στο ειδος του.

 

 Τα εχω κανει διεξοδικα τα τεστ και τα εχω δει στην πραξη, και να πω την αληθεια δε θελω να μπω στο τρυπακι γιατι καλα ειμαι ετσι 😍 αραχτος και light, που να τρεχεις παλι, αστα οπως ειναι 😆

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ γι'αυτό έχεις την tonelab. Βλέπεις τη λαμπιτσα πάνω κ νιώθεις ασφάλεια. Κ ας είναι ψηφιακιά 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μα και την tonelab για ευκολια την εχω. Τα vst ειναι πλεον ΠΟΛΥ πιο εξελιγμενα, αλλα δεν μπορω αλλο, ΕΓΚΩΣΑ να ψαχνω το ταδε plugin, αν ταιριαζει με το ταδε impulse, και να βαλουμε και το δεινα vst εφε, και να βαλουμε και κανα καλο delay, ΕΛΕΟΣ, ΟΧΙ ΑΛΛΟ, να ΠΑΙΞΟΥΜΕ και καμια νοτα ρε παιδια, οχι μονο περα δωθε το ποντικι, 😆 βαζω λοιπον εκει περα την tonelab με preset που εχω φτιαξει και οποιον παρει ο χαρος. 😆

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι, αλλά τα πολλά edit χαλάνε την αρχική εικόνα.

Που 90% είναι γκαραντί η καλύτερη

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τ'ακουσα ολα . Το 3 με το φλαουτο δε μου αρεσε, αν το ακουγα πρωτο μια χαρα θα ηταν, απλως τα αλλα ειναι πιο δυνατα.

 

Λοιπον στα 2 πρωτα το παιξιμο ειναι καλυτερο. Δεν καταλαβα πολυ μεγαλη διαφορα στις εντασεις, αλλα ηταν δυσκολη μερα οποτε σχωρα με. Το 4 εχει τον καλυτερο ηχο, καθεται πιο φυσικα αλλα δε μου αρεσε τοσο το παιξιμο οσο το αρχικο. Αρα το αρχικο προτιμω (οποιο απο τα 2 θες). Παντα βαζω το μουσικο κριτηριο πανω απο το παραγωγικο, οποτε μακραν 1 κ 2

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου