Προς το περιεχόμενο

Ρομαντζο τριτης κατηγοριας


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Πολύ ωραίοι ήχοι σε πλήκτρα και clean guitar.

Ζηλεύω την άνεση σου να τα γράφεις μονοκοπανιά δίχως edits και να βγάζεις αυτό το αποτέλεσμα.

 

Αλλά αυτή lead μου χάλασε όλη την εικόνα ρε γαμώτο.

Δε μου άρεσε ο ήχος της και ήταν πολύ δυνατά.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ειναι too much εχεις δικιο. Θελει κανονικα ενα automation βελονακι, γιατι το παρακανα με τις δυναμικες και ουτε ο κομπρεσσορας μπορεσε να το μαζεψει, αν εριχνα απλα την ενταση θα χανονταν μετα οι φρασεις στα τελειωματα. Ηθελε edit στην ενταση.

 

 Δεν εχει δυναμικες το ΠΣΗΦΙΟ σου λεει μετα, χα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λοιπον mpamps, μια και το ειπες, καθησα και το εκανα το edit καπακι. Καμια εικοσαρια σημεια αλλαξαν ενταση, αναγκαστικα αναπροσαρμοστηκαν οι ρυθμισεις στο καναλι, κατι οι κομπρεσορρες, κατι το eq, αλλα το 95 % της αλλαγης οφειλεται στο edit στις δυναμικες, ειναι απιστευτο το πως επηρεαζουν οι δυναμικες το πως

 

 

εκλαμβανουμε τον ηχο.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2023 στις 8:17 ΜΜ, vrasidas27 είπε

γιατι αν τα εγραψες με κιθαρα οπως το αλλο που ακομα να συνελθω πρεπει να σε βαλουμε να γραψεις ενα τιουτοριαλ.

 

Αυτό πρέπει να γίνει έτσι κι αλλιώς!

Ποιος έχει συνέλθει απο το προηγούμενο....;

 

1 ώρα πριν, mpamps είπε

Αλλά αυτή lead μου χάλασε όλη την εικόνα ρε γαμώτο.

Δε μου άρεσε ο ήχος της και ήταν πολύ δυνατά.

 

+1

 

17 λεπτά πριν, manosx είπε

 Λοιπον mpamps, μια και το ειπες, καθησα και το εκανα το edit καπακι. Καμια εικοσαρια σημεια αλλαξαν ενταση, αναγκαστικα αναπροσαρμοστηκαν οι ρυθμισεις στο καναλι, κατι οι κομπρεσορρες, κατι το eq, αλλα το 95 % της αλλαγης οφειλεται στο edit στις δυναμικες, ειναι απιστευτο το πως επηρεαζουν οι δυναμικες το πως

manosx3rdrateromance2.mp3 3.29 MB · 39 downloads

 

 

εκλαμβανουμε τον ηχο.

 

 

 

Εδώ κάπως έφτιαξε η ένταση/εις αλλά εμένα νομίζω δε μου ταιριάζει η επιλογή του ήχου.

 

Όπως και να'χει, είναι πάρα πολύ ωραίο με εξίσου ωραίες στιγμές.

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οριστε, αφου δε σας αρεσει ο ηχος, σας την εκανα την κιθαρα φλαουτο, τι αλλο θετε, και minimoog θα την κανω να αφρισει ο wf 😆, οτιδηποτε αλλο εκτος απο το να στηνω ενισχυτες μικροφωνα και πεταλακια, βαριεμαι 😆

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2023 στις 8:07 ΜΜ, manosx είπε

Ανοιξα το συστηματακι για να κανω το κλιπακι στο αλλο θεμα με το summing. Δεν κρατηθηκα λοιπον και επαιξα και αυτο το ελευθερο στην κιθαρα.

 

Τόσες μέρες δεν είχα αξιωθεί να πατήξω ένα play... κακώς... πολύ κακώς.

Μπράβο και από ´μένα.

  • Ευχαριστώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λοιπον τελευταια παραλλαγη I swear 😆

 

 

 Εγραψα παλι το σολακι, με αλλες ρυθμισεις στο ΠΣΗΦΙΟ. Εμενα καλα μου ακουγεται να πω την αληθεια. Για πειτε και εσεις ομως αν εχετε την

 

 

ευχαριστηση, να αρχισω αμα ειναι στηνω ενισχυτες 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, manosx είπε

Για πειτε και εσεις ομως

Το πρώτο έχει τη φάση της στιγμής. Είναι λίγο δυνατό όλο, και πετάει σαν ένταση. Το β με το φλάουτο, είναι μέσος δρόμος. Το γ με το άλλο ψηφίο μπαινει "κάπως", έχει κάτι σχληρές αττάκες, αλλά μετά αφού μαλακώνει ειναι ΑΑΑ. Ψηφίζω ριαμπ το α με το ψηφίο γ. Ή μπασπάτεμα το α. Ή το γ. Δεν ξέρω. Όλα στέκονται.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου