Προς το περιεχόμενο

Jimi Hendrix Machine gun live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το αυθεντικο φιλμ του κομματιου απο την βραδια που εγραψαν ολη την παρασταση .

Επισης διαπθστωμενο οτι ειναι το κομματι που περιεχεται στον Δισκο Band of Gypsys .

Εχει προστεθει και βιντεο η φιλμ απο καποιες νυκτερινες πλεμικες στιγμες με τροχιοδεικτικα κλπ.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, pericles είπε

Ειναι το αυθεντικο φιλμ του κομματιου απο την βραδια που εγραψαν ολη την παρασταση .

Επισης διαπθστωμενο οτι ειναι το κομματι που περιεχεται στον Δισκο Band of Gypsys .

Εχει προστεθει και βιντεο η φιλμ απο καποιες νυκτερινες πλεμικες στιγμες με τροχιοδεικτικα κλπ.

 

Είναι δεν ειναι

Κομματαρα και εκτελεσαρα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε επικοινωνία με Ανδρομέδα ο Χεντριξίδης σε αυτά τα 4 shows, το πηγε πολύ μακρια (αν κάποιος έχει ακούσει και όλα τα reheasals.προετοιμασίας για τα συγκεκριμένα shows, ξέρει ήδη οτι ότι επαιξε απλά ήταν εμπνευση της στιγμής και όχι προκατ)...

 

Αυτή η εκτέλεση btw είναι από το 3ο show  (1/1/1970 7.30pm).

 

Επίσης στάνταρ η καλύτερη εκτέλεση του Hear my train a-coming (πρώτο show 31/12/1969 7.30pm) και η πιο αντισυμβάτική (επιτέλους) εκτέλεση του Foxy Lady (από το ίδιο show με την συγκεκριμένη εκτέλεση του Machine Gun) και άλλα πολλα...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αυτές τις εκτελέσεις εύκολα καταλαβαίνει κάνεις γιατί ο Hendrix θεωρείται No1.

Δεν θέλω να ξεκινήσω πόλεμο και σίγουρα περί ορέξεως… αλλά ρε παιδιά, damn he was good…

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το band of gypsies ηταν ο,τι καλυτερο υπηρξε ποτε.

Και real thing μια και live

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για το σπουδαιότερο live άλμπουμ όλων των εποχών κατά την ταπεινή μου άποψη, αλλά ρε παιδιά... όχι Jimmy, διορθώστε το, χτυπάει άσχημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λετε ειναι.Θυμαμαι το 1970-1971 καθε μερα σχεδον ολη μερα υπηρχε ενας σταθμος στα μεσαια που εβαζε το αλμπουμ να παιζει απανωτα .Τοτε ειχαμε στο πατρικο μου ενα ραδιωφωνο λαμπατο στα μεσαια /βραχεα (το ραδιο φωνο ηταν στην Κουζινα .Καθομουν και το ακουγα με πεσμενα σαγονια .Ηταν κατι εξωγηινο για εκεινη την εποχη.Μετα πηγαμε στους Σωκρατες και τα ακουγαμε ζωντανα στην καλυτερη δυνατη εκτελεση για τα μετρα της εποχης.Το Jimi πρεπει να ειναι το σωστο .Εχεις δικιο Fusionakis .

Για αποζημιωση παρτε και το who Knows (σπανιο βιντεο /φιλμ 8 mm αν θυμαμαι καλα ) απο την ιδια συναυλια /ιδια ημερομηνια /ιδιος δισκος .Σκιζανε οι Gypsys .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα θυμηθηκαμε αντε και το Them  Changes του Buddy Miles .

Μεταξυ μας αν δεν groovαρανε αυτοι οι 3 ποιοι αλλοι .Τρια φοβερα ταλεντα ,ιερα τερατα οπως θελετε πεστε τους σε μια και μοναδικη συναυλια που δεν προκειται να ξαναυπαρξει απο κανεναν αλλο μουσικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekim είπε

Βλέποντας αυτές τις εκτελέσεις εύκολα καταλαβαίνει κάνεις γιατί ο Hendrix θεωρείται No1.

Δεν θέλω να ξεκινήσω πόλεμο και σίγουρα περί ορέξεως… αλλά ρε παιδιά, damn he was good…

Τι να λέμε τώρα...Τί πόλεμο να ξεκινήσεις φίλε μου.

Έχουν γραφτεί αίσχη για το Hendrix

 εδώ.Σε μουσικό forum έτσι.(Δεν θυμάμαι σε ποιο νήμα.)

Άλλο να πείς,δεν μου αρέσει κι άλλο να χρησιμοποιείς,απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Αν τα έλεγαν αυτά,(για τον Hendrix)στους κιθαρίστες που αυτοί εκτιμούν, θα τους έπαιρναν με τις πέτρες.

 

 

Επεξεργασμένο από Αετός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Jimi Hendrix Machine gun live

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου