Προς το περιεχόμενο

ελληνικες ταμπλατούρες


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατα τη γνωμη μου το υλικο αυτο δεν ειναι πειρατικο.

 

Δεν είναι υποκειμενικό το θέμα, πειρατικό είναι, δηλαδή είναι παράνομο. Τώρα το αν θα έπρεπε να είναι παράνομο είναι άλλο θέμα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι αλλά μερικές μόνο από τις ταμπλατούρες έχουν βγει σε βιβλία. Οι περισσότερες που βρίσκονται στο νετ είναι αποτελέσματα fan για fan. Και δεν βρίσκω κάτι το μεμπτό σε αυτό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
....Οι περισσότερες που βρίσκονται στο νετ είναι αποτελέσματα fan για fan. Και δεν βρίσκω κάτι το μεμπτό σε αυτό.

 

Ούτε εγώ. Απλά αυτά τα πράγματα δεν δουλεύουν με το "ηθικά σωστό". Βγάζει λεφτά ο Α? Τότε ο νομικός σύμβουλος του Β θα του πεί ότι μπορεί να διεκδικήσει μερτικό. Και αν ο νομικός σύμβουλος του Β μιλήσει με το νομικό σύμβουλο του Α, τότε αυτός θα πάει και θα πει στον Α: "κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε" .

Και από αυτήν την ακατανόητη φράση ο Α θα καταλάβει ότι πρέπει να κατεβάσει το σχετικό περιεχόμενο ακόμη και αν δεν θεωρεί ότι παραβιάζει κάτι για να μην τραβιέται στα δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν αναφερόμουν σε εσένα. Μια γενική τοποθέτηση επί του θέματος έκανα. Και πολλές ταμπλατούρες ούτε υπάρχουν σε βιβλία ούτε ζητάει κανείς λ7 :wink:

 

Έλεος πια που ότι βγει στο νετ τρέχουν κάποιοι και το κυνηγάνε. Απλώς κατά την άποψή μου δεν ξέρουν ούτε σε ποιον αιώνα ζούμε και ούτε που κάθονται να δουν πως θα εκμεταλλευτούν το νετ, αντί να το κυνηγούν διαρκώς...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Καλά δεν αναφερόμουν σε εσένα. Μια γενική τοποθέτηση επί του θέματος έκανα. Και πολλές ταμπλατούρες ούτε υπάρχουν σε βιβλία ούτε ζητάει κανείς λ7 :wink:

 

Έλεος πια που ότι βγει στο νετ τρέχουν κάποιοι και το κυνηγάνε. Απλώς κατά την άποψή μου δεν ξέρουν ούτε σε ποιον αιώνα ζούμε και ούτε που κάθονται να δουν πως θα εκμεταλλευτούν το νετ' date=' αντί να το κυνηγούν διαρκώς...[/quote']

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Το youtube ζηάει λεφτά για να δείς τα video? Έθιγε άμεσα τα συμφέρονται των μουσικών ή των εταιρειών με εκείνα τα κάκιστης ποιότητας εικόνας και ήχου βιντάκια? Όχι, αλλά αφού έχει λεφτά (γενικώς) μαζεύονται τα νομικά κοράκια.

 

Όχι ότι είναι πάντα έτσι, κάποιες φορές πράγματι παραβιάζονται κάποια δικαιώματα και εμεταλλεύονται περιεχόμενο άμεσα κάποιοι που δεν τους ανήκει. Όχι εδώ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω ασχοληθεί με το θέμα ιδιαίτερα, νομίζω ότι είναι οι στίχοι που τους έκαψαν και όχι τα ακκόρντα. Ακκόρντα έχει και το gr, τους στίχους όμως τους έχει κόψει.

 

BTW είναι μια ευκαιρία να γυρίσουμε στους παραδοσιακούς τρόπους βγαλσίματος ακκόρντων. (Ο κιθαρισταράς με την αυτάρα και οι υπόλοιποι φωτοτυπίες, πρόσήλωση στο χέρι του κιθαρίστα στα live κλπ... ) :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις άπειρες επιπολαιότητες που πρόκειται να διαβάσουμε πάλι σε αυτό το thread επιλέγω να απαντήσω στην δικαιολογημένη απορία του harilatron ο οποίος αναρρωτιέται αν συνιστά παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων το κάκιστο (ηχητικώς και οπτικώς) υλικό του YouTube.

 

Φίλε μου, ο Στάνλευ Κούμπρικ (ο μακαρίτης) πήγαινε μόνος του και έκανε μηχανικό έλεγχο των μηχανών προβολής στους κινηματογράφους όπου επρόκειτο να προβληθούν οι ταινίες του. ¶ντε τώρα να του πούμε αυτουνού ότι ο υποβιβασμός της οπτικής και ηχητικής ποιότητας του υλικού του ΔΕΝ συνιστά παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων, να δούμε πόσο ξύλο θα φάμε (και λέγεται ότι ήταν και οξύθυμος).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Από τις άπειρες επιπολαιότητες που πρόκειται να διαβάσουμε πάλι σε αυτό το thread επιλέγω να απαντήσω στην δικαιολογημένη απορία του harilatron ο οποίος αναρρωτιέται αν συνιστά παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων το κάκιστο (ηχητικώς και οπτικώς) υλικό του YouTube.

 

Μα δεν ήταν απορία. Ρητορική ερώτηση ήταν. Συμφωνώ, περισσότερο βιασμός παρά παραβίαση είναι. :wink:

 

Και.... φύγαμε για "το περι ανέμων" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα δεν ήταν απορία. Ρητορική ερώτηση ήταν.

 

Το ξέρω. Γιατί στο ανέμων και υδάτων;

 

Γιατι αυτά που μπορεί να ακολουθήσουν δεν θα αναφέρονται στις "Ελληνικές ταμπλατούρες" αλλα στο θέμα "Το Ιντερνετ, η διανοητική ιδιοκτησία και ο Μεγάλος Αδελφός" :wink:

 

(Αστειεύομαι σε κάποιο βαθμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου