Προς το περιεχόμενο

Sound Behind the song: “Elsewhere” by Vangelis


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Είχε κι άλλο, ψηφιακό...

Στον ψηφιακό κόσμο δηλαδή αυτό το βλέπετε σαν μήλο?

Εμένα μου μοιάζει κάτι ανάμεσα σε καφετιέρα γαλλικού καφέ και το ξώγαμο του darth vader με νάνο.

Φαντάσου τώρα στον ήχο τι γίνετε με τα ψηφιακά.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MGs είπε

Στον ψηφιακό κόσμο δηλαδή αυτό το βλέπετε σαν μήλο?

Σαν τι να το δούμε δηλαδή, αφού μήλο είναι? Και συγκεκριμένα, ένα Apple Mac Pro.😎

image.png.255099724bb96b2b408adacc449daf23.png

 

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2023 στις 12:19 ΠΜ, manosx είπε

 Καλο το jupiter, και με χαρακτηρα, αλλα 25 και 30 χιλιαρικα για αυτο, απο καθαρα συνθικης αποψης 😆 και οχι επενδυτικης με τιποτα. Δινεις 3 στο montage, αλλα 5 στο καινουργιο prophet 10, απο αποψη συνθ εισαι ΚΑΛΥΤΕΡΑ ετσι, και σου μενουν και εικοσι χιλιαδες ευρω, να παρεις μιση μεριδα καλαμαρια και ενα μικρο ποτηρι μπυρα στην Ψαρου. 😆

 

Το πρωτο συνθη που ειχα παρει απο εναν πιτσιρικα.

Ειχα ενα καλωδιο midi, και προσπαθουσα να το συνδεσω με ενα οΧτακαναλο που ειχα  τοτε, αλλα τσιφος.

Το εδωσα αρον αρον.

Μετα απο καιρο, καταλαβα οτι υπηρχαν  και διαφορετικα midi, εκτος απο αυτο που ειχα. 

  • Χαχα 2

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έγραφε εμένα,οταν θα έφευγα θα το γυρνούσε ανάποδα και θα έβγαζε 10 τΖιΒανες απο εκεί μέσα.Εγώ φταίω που τα φτιάχνουν έτσι?

Πες του φίλου σου να πάρει το κινητό απο την κονσόλα,η να βγάλει την δόνηση,γιατί όποτε τον πέρνουν τηλέφωνο χαμηλώνουν οι κιθάρες στην μίξη.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MGs είπε

Φαντάσου τώρα στον ήχο τι γίνετε με τα ψηφιακά.

 

 Γιατι, δε σου αρεσε η κομματαρα του Βαγγελη; Η συντριπτικη πλειοψηφια των οργανων πσηφιακη ειναι.

 

BTW βρηκα ενα ωραιο καναλακι στο youtube, ο τυπος εχει καμποσα workstations και τους πινει το αιμα, να ενα κομματακι του με modx ( montage σε best buy μορφη)

 

 

 

 

 Να και ενα κομματι με modx και virus, ο συνδυασμος που ψηφισα 😆 Ο τυπος εβαλε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ψηλα τον πηχη, αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι καθολου, μα ΚΑΘΟΛΟΥ ασχημο, με λιγο μασαζ σε καποιες λεπτομερειες και στη μιξη /mastering θα εφτανε στα ορια του τρομακτικου 😆

 

 

 

 

 Και βεβαια τα παραπανω, και ειδικα το τελευταιο, ειναι σε πεδια καθαρα vintage/ μπλιμπλικοειδη, οπου και τα παλια επαιζαν μπαλαρα. Αν μιλαγαμε για αλλους ηχους και αλλα ζητουμενα, ακουστικα οργανα κλπ, εκει ειναι που χρειαζομαστε τα πιο καινουργια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MGs είπε

Αν έγραφε εμένα...

Να έγραφε εσένα ο συγκεκριμένος ηχολήπτης λίγο χλωμό το κόβω...😌

 

4 λεπτά πριν, MGs είπε

Πες του φίλου σου να πάρει το κινητό απο την κονσόλα...

Δεν είναι -δυστυχώς- φίλος μου.😌

 

5 λεπτά πριν, MGs είπε

...γιατί όποτε τον πέρνουν τηλέφωνο χαμηλώνουν οι κιθάρες στην μίξη.

Δεν υπάρχει κιθάρα εκεί μέσα ούτε σε φωτό. Ο μακαρίτης, αν και multi-instrumentalist, κιθάρα δεν έπαιζε.😌

  • Μπερδεύτηκα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

 

 

Δεν υπάρχει κιθάρα εκεί μέσα ούτε σε φωτό. Ο μακαρίτης, αν και multi-instrumentalist, κιθάρα δεν έπαιζε.😌

 

 

 Δεν ειναι ακριβως ετσι, ο Vangelis ειχε κιθαρα, μια fender telecaster με 10-38 χορδες και κχχξξδξδκσισξσξδξδξζκζμζμμμμμ

 

 

 before-case2.jpg.webp.6b23d1414c9dbb9b4d5bca059de62476.webp

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Δεν ειναι ακριβως ετσι, ο Vangelis ειχε κιθαρα, μια fender telecaster με 10-38 χορδες και κχχξξδξδκσισξσξδξδξζκζμζμμμμμ

What?image.png.92ac9150cc91e0d3fa83dbe19878f5ef.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου