Προς το περιεχόμενο

Supertest: 5 Teles, 2 Strats, 1 JM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Αφού δεν παίζουν άλλοι....

 

1. Πράσινη Tele Argy

2. Elite Tele 

3. AO 70s Tele

4.8502 tele

5. Thinline tele

6. Argy strat

7. Am std strat

8. Jazzmaster 

 

Εγώ μιας και δεν το είχα, αποφάσισα να απέχω και περίμενα τη λίστα. Τώρα έχει περισσότερο ενδιαφέρον για μένα να ακούσω τα clips ξανα και να κάνω τη σύνδεση. 

Το μόνο σκέφτηκα αρχικά ήταν μήπως είναι η Elite στο 1, αλλά τελικά είχα λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mpamps είπε

Εγώ μιας και δεν το είχα, αποφάσισα να απέχω και περίμενα τη λίστα. Τώρα έχει περισσότερο ενδιαφέρον για μένα να ακούσω τα clips ξανα και να κάνω τη σύνδεση. 

Το μόνο σκέφτηκα αρχικά ήταν μήπως είναι η Elite στο 1, αλλά τελικά είχα λάθος. 

 

Κοίτα εμένα ηχογραφημενες μου ακούγονται όλες ιδΓιες οπότε μη σκας 🤣

 

Από κοντά υπάρχουν διάφορες βέβαια,καλά τίποτα το συγκλονιστικό βέβαια.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Superfunk είπε

κινεζικη  απομιμηση ειναι σιγα μην εδωΝα 2.500 ευρω (η μια) για αυτη την μπουρδα

Αν σκεφτόσουν λογικά, θα πούλαγες 5 tele και θα αγόραζες ένα σετάκι από 6 αυθεντικές Philippe Starck καρέκλες, αλλά....🙄

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Αν σκεφτόσουν λογικά, θα πούλαγες 5 tele και θα αγόραζες ένα σετάκι από 6 αυθεντικές Philippe Starck καρέκλες, αλλά....🙄

 

Μπα με 4,vintage , tele χτύπησα απαρταμεντο στο Βερολίνο* το 2003 οπότε καλύτερα κιθάραΙ για επενδύσεις που τις ξέρουμε κι όλας.

 

Εξάλλου δεν είμαι ΚΑΡΕΚΛΑΣ.

 

*Εντάξει πλέον με τα λεφτά που είχα δώσει δεν αγοράζεις ούτε ντουλάπα στο Wedding αλλά λαιμΕ τωρα

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να εντοπίσω αρχικά την JM αλλά δεν τα κατάφερα. Ακούγονται όλες - τουλάχιστον με τα ακουστικά μου - αρκετά κοντά. Αν έπρεπε να επιλέξω μία, τότε θα πήγαινα σίγουρα στην AO 70's tele. Πανέμορφη και πολυ versatile. Δυστυχώς είμαι φτωχός και την βγάζω με Harley Benton😆.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Αν και ακούω Silver Convention, Sheila & Black Devotion, Cameo, ..

 

Αφτί δεν ινε καρεκλαδΑι ,αφτί ινε καναπεδε

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2023 στις 9:57 ΜΜ, Superfunk είπε

 

Αφού δεν παίζουν άλλοι....

 

1. Πράσινη Tele Argy

2. Elite Tele 

3. AO 70s Tele

4.8502 tele

5. Thinline tele

6. Argy strat

7. Am std strat

8. Jazzmaster 

 

 

 

 

 Ενα ban στον κυριο. Μπαναρετε τον επιτελους, δε μας λυπαστε;

 

 

 Και εξηγουμαι: Κατεβασα τα αρχεια ομορφος ωραιος, τα ακουσα, δεν υπηρχε καμια περιπτωση να βρω ακρη με το ποιο ειναι ποιο, οποτε και δε συμμετειχα.

 

 Καθησα ομως και τα ακουσα πολλλλλες 😆 φορες για να τα συγκρινω μεταξυ τους και, δεν ειναι οτι δε θα εκανες δουλεια με ολες, αλλα στα αυτια μου κατεληξα οτι μου αρεσε πιο πολυ η ν. 8, ειδικα στα πρωτα παιξιματα αλλα και γενικα μου αρεσε πιο πολυ. Πολυ πιο πολυ. Οποτε περιμενα να δω ποια θα ειναι.

 

 Και ειναι η jazzmaster; Μπαν. Περμαμπαν. Δηλαδη δε φτανει που εχουμε κολλησει με τις στρατ και τις τελε, τωρα θα μπουμε στη μπριζα να παρουμε και jazzmaster; Δηλαδη τι θα γινουμε ρε παιδγια, οι χρυσοι χορηγοι της Fender; Ως που θα παει αυτη η κατασταση με τους influencers τελος παντων;

 

 Καντε κατι, γιατι θελω να παω και διακοπες, μην καταστρεψω τελευταια στιγμη τις βαλιτσες μου, σε σακουλες θα τα βαλω τα ρουχα;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αξιότιμα μέλη, φίλοι πουρουπουπούδες και λοιποί κανάγιες...

Κάτι πολύ ενδιαφέρον συντελείται σε αυτό το thread. Θέμα με οκτώ κιθάρες και η κουβέντα περιστρέφεται γύρω από μια... καρέκλα, με προεκτάσεις στο βερολινέζικο real estate 🙄

 

Κάτι αλλάζει στο τίμιο forum μας... 😎

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα άκουσα κι εγώ για λίγο, είχα την αίσθηση ότι οι πρωτες 4 ήταν Tele, η 5η η JM, και οι 6,7 & 8 μου ακούγονταν όλες για Strat οπότε μπερδεύτηκα, με εκνεύρισε και το βάθος λουτροκαμπινέ που τις έκανε όλες να μοιάζουν ακόμη πιο πολύ μεταξύ τους και τα παράτησα.🙃

 

Το takeaway του shootout πάντως είναι πως κανείς δε χρειάζεται τόσες φέντερς 😛

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου