Προς το περιεχόμενο

Supertest: 5 Teles, 2 Strats, 1 JM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

με εκνεύρισε και το βάθος λουτροκαμπινέ που τις έκανε όλες να μοιάζουν ακόμη πιο πολύ μεταξύ τους και τα παράτησα.🙃

 

Ντεν έχω βάλει βάθος καρΝτια μου

3 ώρες πριν, manosx είπε

τωρα θα μπουμε στη μπριζα να παρουμε και jazzmaster;

 

 

Εννοείται.

Δεν υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ανΤρας χωρίς Jazzmaster.

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Εννοείται.

Δεν υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ανΤρας χωρίς Jazzmaster.

 

 

 

 Δε μου λες ρε ινφλουεσεραρα 😆, πραγματικα ειλικρινης απορια, γιατι εχω να πιασω τετοιο κουπι απο την εποχη που επαιζα με floyd 😆 : Εχει σχεση η γεφυρα της σε αισθηση με το tuneomatic; ΟΚ, εχει τρεμολο, ΟΚ, αλλα ας πουμε αν ακουμπησεις μπαμπατσικα το χερι σου πανω, η αν βαρεσεις πολυ δυνατα τις χορδες, εχει τη σταθεροτητα του tuneomatic; Αυτο ειναι το μονο που μου τη δινει στη στρατ σε σχεση με το lespauloid μου, ειμαι λιγο βαρβαρος και οι χορδες ξερεις, ειναι σα να πλεουν λιγο στη στρατ, αν ειναι πιο σταθερη η γεφυρα στη jazz παει, θα τρεχω παλι για αγορες 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Δε μου λες ρε ινφλουεσεραρα 😆, πραγματικα ειλικρινης απορια, γιατι εχω να πιασω τετοιο κουπι απο την εποχη που επαιζα με floyd 😆 : Εχει σχεση η γεφυρα της σε αισθηση με το tuneomatic; ΟΚ, εχει τρεμολο, ΟΚ, αλλα ας πουμε αν ακουμπησεις μπαμπατσικα το χερι σου πανω, η αν βαρεσεις πολυ δυνατα τις χορδες, εχει τη σταθεροτητα του tuneomatic; Αυτο ειναι το μονο που μου τη δινει στη στρατ σε σχεση με το lespauloid μου, ειμαι λιγο βαρβαρος και οι χορδες ξερεις, ειναι σα να πλεουν λιγο στη στρατ, αν ειναι πιο σταθερη η γεφυρα στη jazz παει, θα τρεχω παλι για αγορες 😆

Ρυθμισε το αλλιως το τρμολο στη στρατ ρε Μανο. Πηγαινε το τερμα πισω. Βαλε εξτρα ελατηργια. Αλλαξε τα ελατηργια με πιο σκληρα. Κανε ο,τι θες, αλλα μην παρεις Τζαζμαστερ ρε παιδακι μου 🤣

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Δε μου λες ρε ινφλουεσεραρα 😆, πραγματικα ειλικρινης απορια, γιατι εχω να πιασω τετοιο κουπι απο την εποχη που επαιζα με floyd 😆 : Εχει σχεση η γεφυρα της σε αισθηση με το tuneomatic; ΟΚ, εχει τρεμολο, ΟΚ, αλλα ας πουμε αν ακουμπησεις μπαμπατσικα το χερι σου πανω, η αν βαρεσεις πολυ δυνατα τις χορδες, εχει τη σταθεροτητα του tuneomatic; Αυτο ειναι το μονο που μου τη δινει στη στρατ σε σχεση με το lespauloid μου, ειμαι λιγο βαρβαρος και οι χορδες ξερεις, ειναι σα να πλεουν λιγο στη στρατ, αν ειναι πιο σταθερη η γεφυρα στη jazz παει, θα τρεχω παλι για αγορες 😆

αν σου φαίνεται ότι πλέουν οι χορδές στη στρατοκαστερ βάλε πιο βαριές χορδές και τέντωσε τα ελατήρια να φέρεις τη γέφυρα στα ίσια πάλι

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Ρυθμισε το αλλιως το τρμολο στη στρατ ρε Μανο. Πηγαινε το τερμα πισω. Βαλε εξτρα ελατηργια. Αλλαξε τα ελατηργια με πιο σκληρα. Κανε ο,τι θες, αλλα μην παρεις Τζαζμαστερ ρε παιδακι μου 🤣

 

 

 Mα θελω να ειμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ αντρας, και ο ηχος της ομως, μου αρεσε, αλλα θελω να ειμαι αντρας, αλλα ο ηχος της μου αρεσε σε ΤΥΦΛΟ τεστ, δεν ειμαι θεμα ινφλουενσινγκ, ειμαι, τυφλο τεστ ηταν, και θελω να ειμαι αντρας. Και μου αρεσε ο ηχος. Η γεφυρα δεν ξερω, αλλα θελω να ειμαι αντρας. Και ο ηχος. Αντρας.

 

 ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ ΤΙΣ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΙΝΦΛΟΥΕΝΣΙΝΓΚ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ. ΜΗΝ ΑΓΝΟΕΙΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ. ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΤΕ ΤΩΡΑ, Η ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΗΝΥΜΑ, ΤΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ ΤΗΝ FENDER JAZZMASTER ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΤΡΑΣ.

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Mα θελω να ειμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ αντρας, και ο ηχος της ομως, μου αρεσε, αλλα θελω να ειμαι αντρας, αλλα ο ηχος της μου αρεσε σε ΤΥΦΛΟ τεστ, δεν ειμαι θεμα ινφλουενσινγκ, ειμαι, τυφλο τεστ ηταν, και θελω να ειμαι αντρας. Και μου αρεσε ο ηχος. Η γεφυρα δεν ξερω, αλλα θελω να ειμαι αντρας. Και ο ηχος. Αντρας.

 

 ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ ΤΙΣ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΙΝΦΛΟΥΕΝΣΙΝΓΚ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ. ΜΗΝ ΑΓΝΟΕΙΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ. ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΤΕ ΤΩΡΑ, Η ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΗΝΥΜΑ, ΤΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ ΤΗΝ FENDER JAZZMASTER ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΤΡΑΣ.

Οι πραματικιοι αντραι παιζνε με ΦΟΥΞΙΑ ΣΟΥΠΕΡΣΤΡΑΤΣ

 

Οι πραματικιοι αντραι κατα το (πλανεμένο) ιφλουεσινγκ προτυπο παιζνε με οφσετ

 

Η επιλογη ειναι δικη σου

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, manosx είπε

Εχει σχεση η γεφυρα της σε αισθηση με το tuneomatic; ΟΚ, εχει τρεμολο, ΟΚ, αλλα ας πουμε αν ακουμπησεις μπαμπατσικα το χερι σου πανω, η αν βαρεσεις πολυ δυνατα τις χορδες, εχει τη σταθεροτητα του tuneomatic; 

 

Το tremolo  system της Jazzmaster είναι το καλύτερα σχεδιασμένο tremolo system ever όσον αφορά την αίσθηση, το expression και την σταθερότητα του κουρδίσματος.

 

Η στοκ ΓΕΦΥΡΑ της Jazzmaster είναι η χειρότερη γέφυρα όλων των εποχών, ηχητικά και τριξιματικα  εκτός και αν η κιθάρα φορά 12αρες χορδές (εξακολουθεί όμως ακόμα και με αυτή το σύστημα να είναι μπετόν όσον αφορά το κούρδισμα) ενώ οι ελαφριές χορδές φεύγουν από τη θέση τους...

 

Ευτυχώς υπάρχουν εξαιρετικές replacement γέφυρες που λύνουν όλα τα προβλήματα του ήχου και των τριξιματων με καλύτερη αυτή τη Θεσσαλονικια που απογειώνει και τον ήχο της κιθάρας (τριπλάσιο sustain και clarity και punch)

 

https://halonguitarparts.com/product/jazzmaster-bridge/

 

Τέτοια φοράει η δική μου.

 

Έχεις δίκιο που σου αρέσει η Jazzmaster, έχει πολύ πιο γεμάτο και "ευρύ" ήχο από την strat ειδικά στα ακκορντα ενώ είναι και εργονομικό όνειρο και κάθεται τέλεια στο σώμα.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Superfunk είπε

Δεν υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ανΤρας χωρίς Jazzmaster.

@fusiongtr Μάντεψε με ποιες κιθάρες θα... βρομίσει ο τόπος σε λίγους μήνες 😂

 

Το influencing MKII είναι σε πλήρη εξέλιξη λαίμαι... 

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@fusiongtr Μάντεψε με ποιες κιθάρες θα... βρομίσει ο τόπος σε λίγους μήνες 😂.. 

Αφού θα τις πουλάνε όλοι όσοι κάνουν το λάθος. 

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@fusiongtr Μάντεψε με ποιες κιθάρες θα... βρομίσει ο τόπος σε λίγους μήνες 😂

 

Το influencing MKII είναι σε πλήρη εξέλιξη λαίμαι... 

 

Άσε Τέρρυ μου.

Τελεκάστερ και Γκρετς, και τώρα και τζαζμάστερ.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου