Προς το περιεχόμενο

balance σε stereo σήμα που προέρχεται απο midi ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Παω για ποτά, δεν αντέχεστε άλλο leme....😌

Ναι εμας χρειαζοσουνα..

Αλλιως δε θα πηγαινες🤣

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K mk2 είπε

ΠΩΣ τα εχει σαμπλαρει είναι το θεμα. Tonewheel by tonewheel ή απλά το συνολικό ήχο, όπως κάνουν ολοι πλην Hammond? Εεεεεεε? Εδω σε έχω....😌

(πάω εξω για ποτα λέω.....)

θα σε γελάσωωωωωω

 

to the good to go ειπα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

τρελλός παππάς σε βάφτισε μου φαίνεται....

Όντως. Ο παππούς μου ήταν, που ήταν παπάς.😆 Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. 

Φεύγω.....................

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Το Nord δεν κυκλοφορει μοντελα με waterfall?

Αν στα δικα σου αφτια το χαμοντ με το vst ειναι συγκρισιμα, το μονο εξτρα που προσφερει το χαμοντ δεν ειναι το κημπορντ?

 

Στο δευτερο δεν εχω αποψη dim. Τα δικα σου λεγομενα σχολιαζω.

 

Αν εχω καταλαβει καλα κ δεν υπαρχει καποιο απωθημενο στη μεση με το οργανο (το οποιο ειναι απολυτως κατανοητο) τοτε με ενα waterfall πληκτρο ως midi κ ηχους απο vst δε θα ησουν εξισου ικανοποιημενος?

 

Αν λοιπον δεν το εχω χασει μεχρι εδω, εδω κολλαει το nord. Εχει waterfall που θες για να παιζεις το πλαγκιν (που ειναι συγκρισιμο) κ εχει κ αλλους ηχους

 

 

κάτσε να δω, εφυγε ο γκρινιάρης?

έφυγε

λοιπόν

είναι συγκρίσιμα. So far. 1.5 μήνα το έχω και συγκρίσεις κάνω 10 μέρες.

Το keyboard έχει συγκεκριμένο layout που στα hammond είναι πλέον κατά 90% ίδιο. Τα nord ξεφεύγουν παρα πολύ.

Απωθημένο υπάρχει. Να το γράφει στην ούγια. Ασε που πηγαίναμε για μονόσκαλο και βρεθήκαμε με δίσκαλο...

Δεν θα ήμουν ικανοποιημένος με ένα vst. Ήθελα ένα αυτόνομο όργανο. Αλλά πλέον το ντουμπλάρω άνετα και με εξαιρετικό αποτέλεσμα με vst. Αρα διπλό όφελος.

 

Αλλους ήχους έχει κι αυτό. Stage Keyboard είναι. Και πιάνα έχει και και σαξόφωνα και στρινγκς.

 

 

Πάντως άλλο ήταν το θέμα μας.

 

 

 

καλά ρε, τι ώρα είναι αυτή που βγαίνει ο άλλος?

 

Ρε συ στη μάνα σου το'πες?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

 

κάτσε να δω, εφυγε ο γκρινιάρης?

έφυγε

λοιπόν

είναι συγκρίσιμα. So far. 1.5 μήνα το έχω και συγκρίσεις κάνω 10 μέρες.

Το keyboard έχει συγκεκριμένο layout που στα hammond είναι πλέον κατά 90% ίδιο. Τα nord ξεφεύγουν παρα πολύ.

Απωθημένο υπάρχει. Να το γράφει στην ούγια. Ασε που πηγαίναμε για μονόσκαλο και βρεθήκαμε με δίσκαλο...

Δεν θα ήμουν ικανοποιημένος με ένα vst. Ήθελα ένα αυτόνομο όργανο. Αλλά πλέον το ντουμπλάρω άνετα και με εξαιρετικό αποτέλεσμα με vst. Αρα διπλό όφελος.

 

Αλλους ήχους έχει κι αυτό. Stage Keyboard είναι. Και πιάνα έχει και και σαξόφωνα και στρινγκς.

 

 

Πάντως άλλο ήταν το θέμα μας.

 

Ειχα ξεχασει ενα σημαντικο δεδομενο (δυο μαζι με το απωθημενο)

Ειναι δισκαλο..

 

Συν το οτι φιλτραρω τα παντα με φιλτρο το οτι εγω θελω ενα καλο πιανιστικο κλαβιε για επομενη αγορα.

Αρα ή κοντρολερ ή stage piano

 

Απλα μου δημιουργηθηκε η απορια επειδη ειπες πως στ'αφτια σου ειναι συγκρισιμα

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimsonic είπε

καλά ρε, τι ώρα είναι αυτή που βγαίνει ο άλλος?

Ρε συ στη μάνα σου το'πες?

Δεν της το είπα, βλέπεις δεν ζει πλέον. Αλλά και όταν ζούσε, πάλι δεν της το έλεγα. Κατανοούσε απόλυτα, δεν χρειαζόταν να της πω κάτι (τουλάχιστον για αυτό το θέμα).

Καλημέρες.

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ήταν να άλλαζα ποτέ, μόνο με δίσκαλο και δυο σετ drawbars και εννοείται μόνο hammond (οριακά  viscount/crumar)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Παω για ποτά, δεν αντέχεστε άλλο leme....😌

Βρηκά αυτό σε ένα forum που μιλούν για την εστίαση,εντελώς τυχαία σήμερα το πρωί.

 

"Μου σκάει στο καφενείο ένας μοναχικός τύπος κάποιες βραδιές και μετά τα πρώτα ποτά,μιλάει μόνος του και λέει κάτι για αναλογικά/ψηφιακά,για πλήκτρα,midi και άλλα τέτοια,κοιτάει το κινητό και γελάει,φωνάζει κάποιον Βαγγέλη και τραγουδάει τιν τιν τιτιτιν τιν και μετά τον πέρνει ο ύπνος πάνω στο πάσο.Οταν έρχεται φαίνετε νορμάλ και καλό παιδί,τι να κάνω?"

 

Δέν λέω οτι υπάρχει κάποια σχέση.

 

Αγαπητέ dimsonic,κάνω το minilogue,midi keyboard και εγώ.

Είχα την αίσθηση ότι οι νότες που ακούς να πηγαίνουν μια αριστερά και μία δεξιά,προσπαθούν να δραπευτεύσουν μέσα απο τα ακουστικά,μπάς και σωθούν.

Με τις παικτικές μου ικανότητες στα πλήκτρα,μου φάνταζε λογικό.

Μέχρι που έκλεινα ένα ένα τα εφέ του vst και διορθώθηκε το ένα μέρος του προβλήματος.

 

Η προτροπή του βρασίδα για αγορά Nord,η θα πρόσθετα εγώ,ενος Young Chang για να καταλήξει πάλι να κάνει το midi controler,αποτελεί πλουραλισμό που δέν διέθετε ούτε η Μπαρτσελόνα,τις χρονιές που σήκωνε την μία κούπα μετά την άλλη.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MGs είπε

Βρηκά αυτό σε ένα forum που μιλούν για την εστίαση,εντελώς τυχαία σήμερα το πρωί.

 

"Μου σκάει στο καφενείο ένας μοναχικός τύπος κάποιες βραδιές και μετά τα πρώτα ποτά,μιλάει μόνος του και λέει κάτι για αναλογικά/ψηφιακά,για πλήκτρα,midi και άλλα τέτοια,κοιτάει το κινητό και γελάει,φωνάζει κάποιον Βαγγέλη και τραγουδάει τιν τιν τιτιτιν τιν και μετά τον πέρνει ο ύπνος πάνω στο πάσο.Οταν έρχεται φαίνετε νορμάλ και καλό παιδί,τι να κάνω?"

 

Δέν λέω οτι υπάρχει κάποια σχέση.

 

Αγαπητέ dimsonic,κάνω το minilogue,midi keyboard και εγώ.

Είχα την αίσθηση ότι οι νότες που ακούς να πηγαίνουν μια αριστερά και μία δεξιά,προσπαθούν να δραπευτεύσουν μέσα απο τα ακουστικά,μπάς και σωθούν.

Με τις παικτικές μου ικανότητες στα πλήκτρα,μου φάνταζε λογικό.

Μέχρι που έκλεινα ένα ένα τα εφέ του vst και διορθώθηκε το ένα μέρος του προβλήματος.

 

Η προτροπή του βρασίδα για αγορά Nord,η θα πρόσθετα εγώ,ενος Young Chang για να καταλήξει πάλι να κάνει το midi controler,αποτελεί πλουραλισμό που δέν διέθετε ούτε η Μπαρτσελόνα,τις χρονιές που σήκωνε την μία κούπα μετά την άλλη.

Δεν εχω εφε ομως ανοιχτα.

 

Θα μεινω για την ωρα με το σκ2 είτε αυτόνομο είτε ως Controller.

Και στις δυο περιπτώσεις υπάρχουν οφελη.

Μονο του παιζει θεϊκά ως Controller παιρνεις αρκετα εξτραδακια.

Μην ξεχνατε οτι μιλατε με ανθρωπο που εχει σιχαθει να παιζει σε c, am dm το τελευταιο διμηνο.

Αργότερα βλέπουμε.

 

Για το μπαρακι...αν ηταν Χαλκιδα θα σου ελεγα 

  • Like 1
  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου