Προς το περιεχόμενο

balance σε stereo σήμα που προέρχεται απο midi ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελέγχεται?

 

Στέλνω το hammond sk2 μέσω midi στην RME Babyface proFS και ακούω από το IK Multimedia B3X.

Στα meters της RME υπάρχει μια μικρή διαφορά 1-2 db μεταξύ αριστερού δεξιού, θα ήθελα να την εξαφανίσω όχι  μέσα από την RME, αλλά όπως έρχεται ήδη εκεί.

Γίνεται?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αυτό δεν είναι θέμα του πλαγκιν καθαρά;

όχι γιατί το βλέπω στην κάρτα

 

 

 

α, κάτσε

λες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το vst δεν έχει κάτι για balance ή εντάσεις.

Δίνει ένα κανάλι δεξιά και ένα αριστερά

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαγκ αυτό (και κατ επέκτασιν το ορίτζιναλ εργαλείο) έχουν key tracking? (Δηλαδή τείνουν οι πιο μπάσσες νότες να γέρνουν αριστερά ενώ οι πιο ψηλές δεξία; Στο πανάρισμα)

Επεξεργασμένο από Ali Barout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οριτζιναλ ερχεται καρφι.

Το πλαγκ μου γερνει λιγο αριστερα και το βλεπω στην καρτα

Τρακιγκ κλπ δεν ξερω που και πως τα βλέπεις 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Στέλνω το hammond sk2 μέσω midi στην RME Babyface proFS

Κανένα Hammond δεν στέλνεις μέσω MIDI φίλος, και ιδιαίτερα τον ήχο του. Το MIDI δεν έχει σχέση με audio, δεν στέλνει audio σήμα, μόνο data. 

Τώρα για να καταλάβω, αγόρασες το Hammond για να το χρησιμοποιείς σαν...MIDI controller του B3X? Εμ τι το αγόρασες το έρμο αν δεν το ακούς?🙄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν τσεκαρισα σε τι νοτες το έκανε 

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Κανένα Hammond δεν στέλνεις μέσω MIDI φίλος, και ιδιαίτερα τον ήχο του. Το MIDI δεν έχει σχέση με audio, δεν στέλνει audio σήμα, μόνο data. 

Τώρα για να καταλάβω, αγόρασες το Hammond για να το χρησιμοποιείς σαν...MIDI controller του B3X? Εμ τι το αγόρασες το έρμο αν δεν το ακούς?🙄

Εγω στελνω.

Το β3χ ειναι εργαλειο επισης.

Ειναι σαν να εχω 2 ή 3 ή 4 με τις επιλογες που εχει.

Το ακουω και σκετο αλλα στην ηχογραφηση βολευει πολυ καλυτερα. 

Το τελευταίο ασμα που ανεβασα προχτες παιζω το σκ2 και το ΝΙ αλλα γραφω το β3χ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εγω στελνω.

Τι θα πει "εγώ στέλνω" ωρέ Dim? Τι στέλνεις δηλαδή? Είπαμε, το MIDI δεν στέλνει ήχο. Αυτό που κάνεις είναι να ελέγχεις/παίζεις το B3X χρησιμοποιώντας το SK2 σαν MIDI controller. Το αν ακούς το SK2 από αλλού είναι άλλη ιστορία. 

 

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Το τελευταίο ασμα που ανεβασα προχτες παιζω το σκ2 και το ΝΙ αλλα γραφω το β3χ

Άρα όταν λέω ότι αγόρασες το Hammond και παίζεις (ηχογραφείς) τελικά με το BX3, έχω δίκιο. 
Εμ αν ήταν να συνεχίσεις να ηχογραφείς το XB3 ωρέ Dim, γιατί φαγώθηκες να αγοράσεις το Hammond?🙄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Τι θα πει "εγώ στέλνω" ωρέ Dim? Τι στέλνεις δηλαδή? Είπαμε, το MIDI δεν στέλνει ήχο. Αυτό που κάνεις είναι να ελέγχεις/παίζεις το B3X χρησιμοποιώντας το SK2 σαν MIDI controller. Το αν ακούς το SK2 από αλλού είναι άλλη ιστορία. 

 

Άρα όταν λέω ότι αγόρασες το Hammond και παίζεις (ηχογραφείς) τελικά με το BX3, έχω δίκιο. 
Εμ αν ήταν να συνεχίσεις να ηχογραφείς το XB3 ωρέ Dim, γιατί φαγώθηκες να αγοράσεις το Hammond?🙄

Στέλνω εννοω το κανω.

Ναι το εχω ως midi controller.

 Το β3χ μετα απο 10 χρονια εξελιξης ειναι ηχητικα σε ιδιο ή καλύτερο επιπεδο απο το σκ2 και εχει πολυ περισσοτερες επιλογες. Αλλωστε suzuki ειναι.

Το hammond το ηθελα βασικα ως αυτονομη μοναδα και ως hardware. Και εχει τελεια συνδεσιμοτητα με το vst.

Καποια στιγμη θα ανεβασω συγκριτικά 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου