Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θα  του το γράψω

 

 Toυ το έγραψα και ότι κατάλαβε κατάλαβε🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να του γράψεις "Γιατί παιδεύεσαι ρε άνθρωπε με το VST? Ολόκληρο Montage M7 έχεις μπροστά σου, ξεκόλλα!"😆 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Έπρεπε να του γράψεις "Γιατί παιδεύεσαι ρε άνθρωπε με το VST? Ολόκληρο Montage M7 έχεις μπροστά σου, ξεκόλλα!"😆 

 

 

Είναι αλήθεια πως τα VST και οι δρομολογήσεις μέσα από τα DAW και οι συνδέσεις με τα controllers θέλουν μια υπομονή και μια εμπειρία. Κυρίως υπομονή διότι στην πορεία όλο και κάτι προκύπτει. Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. 😄 Αλλά τα οφέλη είναι πολύ μεγάλα. Σκέψου πως αν θέλω να πάρω όλο το στούντιο μαζί μου στο εξοχικό, παίρνω το PC από τα χερούλια  το φορτώνω στο αμάξι και παω εκεί που έχω παρατημένη οθόνη και πληκτρολόγιο και  ποντίκι και ένα ζευγάρι ακουστικά και έχω μαζί μου το MONTAGE M VST, το TRITON VST, το ΚΟMPLETE με όλα τα όργανα της ΝΑΤΙVE INSTRUMENTS και πόσα άλλα που έχω και συνεχίζω τη μουσικούλα μου στο DAW μου.

 

 Που να φόρτωνα όλα αυτά τα όργανα άμα τα είχα σε φυσική μορφή

 

Ένα συνθ room λοιπόν.

 image.jpeg.ba7fdef5ab9da39a82b083d8a1bcdaa1.jpeg

στριμωγμένο εδώ μέσα

 

IMG_20240126_214956.thumb.jpg.819b8b883ebdb898518788ec5a852a82.jpg

 

Αφθονία και ευτυχία 🥰

 

 θα έρθουν τα Windows 14 cloud edition και θα τα τρέχουμε όλα από το cloud, δεν θα χρειαζόμαστε τις μονάδες, μια μικρή συσκευή τερματική  θα έχουμε και θα τρέχουμε το λειτουργικό μας και τα προγράμματά μας από οπουδήποτε βρισκόμαστε χωρίς την ανάγκη περιφερειακών.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

αν θέλω να πάρω όλο το στούντιο μαζί μου στο εξοχικό, παίρνω το PC από τα χερούλια  το φορτώνω στο αμάξι και παω εκεί που έχω παρατημένη οθόνη και πληκτρολόγιο και  ποντίκι και ένα ζευγάρι ακουστικά και έχω μαζί μου το MONTAGE M VST, το TRITON VST, το ΚΟMPLETE με όλα τα όργανα της ΝΑΤΙVE INSTRUMENTS και πόσα άλλα που έχω και συνεχίζω τη μουσικούλα μου στο DAW μου.

 

Που να φόρτωνα όλα αυτά τα όργανα άμα τα είχα σε φυσική μορφή...

 image.jpeg.ba7fdef5ab9da39a82b083d8a1bcdaa1.jpeg

Άμα είχες όλα αυτά σε φυσική μορφή, θα ήσουν μπρούκλης, οπότε θα έφτιαχνες ένα 2ο synth room στο εξοχικό σου και δεν θα χρειαζόσουν ούτε laptop να κουβαλάς.😎

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Κώστα ποιός είναι αυτός; ξέρουμε; ή είναι random η φωτογραφία;

Στην τύχη την έβαλα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 ορίστε, το λέει και αυτός για το dedicated όπως το φανταζόμουν και όπως είναι λογικό και επίσης λογικό είναι να μην γίνεται by default η επιλογή του part 4. Συνήθως όταν ανοίγουμε νέα όργανα στα DAW μας ή κανάλια τα in και τα out είναι ή none ή omni και από εκεί και πέρα διαλέγουμε τι θέλουμε να κάνουμε. Όταν σώζουμε τα project μας ή φτιάχνουμε τα template μας οι αντίστοιχες επιλογές μας μένουν.

 

 Όταν φτιάχνουμε καινούργια το κάνουμε από την αρχή.

 Δεν βρίσκω λόγο να έβαζαν από την αρχή το part 4 λες και σώνει και καλά όποιος ανοίξει το Montage VST από το DAW του θα θέλει σώνει και καλά να είναι σε link state με το φυσικό όργανο ακόμα και τώρα που δεν πωλείται ξεχωριστά.

 

 Αν ήταν standalone η version που θα ήταν πιο πιθανό να χρησιμοποιηθεί ως editor να γινόταν αλλά και πάλι αν ανοίξεις ένα standalone όργανο μπορεί να θέλεις να φτιάξεις  μια midi αλυσίδα με άλλα για να ηχογραφήσεις εκτος DAW π.χ. το Pc σου ή το Laptop σου, σε μια κονσόλα ή ένα live.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν μάντεψα σωστά.

Αυτός ισχυρίζεται ότι η δεύτερη (αναλογική) εγγραφή είναι καθαρότερη (στα αυτιά μου) από την πρώτη; Θέλει κούρεμα ή εγώ να αφήσω μαλάκια.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου