Προς το περιεχόμενο

Αυτοσχεδιασμός - Vrasidas/gkourmoul1


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Η SG δεν ειναι ουτε του Γιωργη ουτε δικια'μ

Βρεθηκε εδω κ ειπε να παιξει κι αυτη ωστε να εχουμε μια πρασινη κιθαρα κ μια κοκκινη

 

Έτσι, να "γυρίζει" η SG assούμε, μην είστε μονοφαγάδες και παρτάκηδες... 🤩

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ζηλεύω και τους δύο 😡!! 😀🙂. Πολύ ωραίοι... μπράβο παιδιά!!! Η δεύτερη μίξη Γιώργο πολύ καλύτερη... προτείνω να μπει στο main post.

Επεξεργασμένο από PAL
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μy Guitar Heroes!!!!

 Είστε καταπληκτικοί, απολαυστικοί, ο ήχος σας με συγκίνησε, τα σόλο σας με εξίτσραν.

 Εύγε σας!!! Άξιοι!!!!!!❤️❤️

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το άκουσα τρεις φορές, και η άποψή μου είναι ....

Εκπληκτικά παιξίματα, κακό αποτέλεσμα.

Το αντιμετωπίζω σαν κομμάτι (δεν μπορώ αλλιώς).

 

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να αιτιολογήσω το "κακό αποτέλεσμα", νομίζω ότι το πιάνετε το γιατί.

Αλλά τα παιξίματα δεν υπάρχουν, είναι φανταστικά.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Παιδιά, το άκουσα τρεις φορές, και η άποψή μου είναι ....

Εκπληκτικά παιξίματα, κακό αποτέλεσμα.

Το αντιμετωπίζω σαν κομμάτι (δεν μπορώ αλλιώς).

 

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να αιτιολογήσω το "κακό αποτέλεσμα", νομίζω ότι το πιάνετε το γιατί.

Αλλά τα παιξίματα δεν υπάρχουν, είναι φανταστικά.

Δε σου χούνε πει πως ποτέ δεν ακούνε κάτι 3 φορες

 

Κ έρχεσαι εδώ να μας κάνεις ρεζίλι ?

Γιατί? Γι'αυτό που έγινε πριν σχεδόν 10 χρόνια? Πόσο θα το κρατάς ακόμα?

 

🤪

 

Συμφωνώ κ διαφωνώ συγχρόνως στα λεγόμενα σου. 

Διαφωνώ στο καταπληκτικα παιξίματα. Είσαι πολύ ευγενικός. Μιλάω για το δικό μου μέρος. Το πρώτο σημείο του σόλο καραγουσταρω το ρυθμικό κ φαίνεται στο παίξιμο. Το μεσαίο έπρεπε να το βγάλω (δε θα έπαιζα ποτέ σόλο πάνω από τέτοιο ρυθμικό) κ να κρατήσω μόνο το τελευταίο για κλείσιμο. Κ φυσικά μη επηρεασμένος από το δεύτερο να παίξω πιο μουσικά πράγματα στο κλείσιμο.

 

Γίναν όλα πολύ... ξαφνικά  🙄κ είπα στο Γκουρμουλη στείλε το ρυθμικό να παίξω κ εγώ μια γύρα κ να το ανεβάσουμε.

 

Πράγμα που με φέρνει στο βασικό μου θέμα. Δε θ'ανοιξω θέμα. Θα το πω εδώ. Αν κ κανονικά έπρεπε να κάνουμε... Petition

 

Ο Γκουρμουλης από τα 4 ξεχωριστα μέρη που έχει το ρυθμικό, τα 3 είναι δυνατά μέρη να φτιάξει ,doom stoner κομμάτι τούμπανο με αυτά. Του το ΠΑ κ με λέει δεν τα ακούω αυτά!!! Δεν τα ακούει λέει ... Αλλά τα γράφει! Τι να του πεις !🤣

 

Τουλάχιστο να γράψει θέματα κ να το κάνει κιθαριστικο doom stoner! Αλλά κάνει το δύσκολο (δημιουργικά) κ μετά για να μην κάνει τη χαμαλοδουλεια με τύμπανα, arranging κλπ του φέρεται σα μπακινγκ τρακ

 

Όπως του το χω πει κ του ίδιου, είναι σαν να πουλάει τις (εξαιρετικες) ιδέες του πολύ φτηνά.

 

(Το ο,τι τα παιξίματα του πάνω από αυτό το μπακινγκ τρακ είναι σούπερ δεν αλλάζει κάτι σε αυτο... φιλοσοφικά)

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ

 

Το λέω σ'εσένα Φιουζιε γιατί έχω μια ελπίδα πως θα συμφωνήσεις κ θα ξεκινήσουμε το πετισιο....

 

ΑΦτα 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι τα πράγματα.

Υπάρχουν ριφφ, υπάρχουν θέματα (από τα πλήκτρα στην αρχή), και δεν σέβεστε τίποτα. :classic_tongue:

Ξεκινάτε και όποιον πάρει ο χάρος. :classic_biggrin:

Παίζετε και οι δύο πάνω από όλα αυτά, ανακατεύονται τα παιξίματά σας με τα ριφφ, και γίνεται ένας χαμός.

Δεν γκρουβάρει τίποτα.

Το θέμα και το ριφφ είναι κάτι σαν την φωνή.

Βγαίνουν μπροστά, αλλιώς δεν έχουν νόημα ύπαρξης.

 

Παίζετε απίστευτα πράγματα, και πολύ ωραία, αλλά εκεί που δεν πρέπει να παιχτούν.

Ακόμα και στα μπάκιν τρακς, υπάρχει συγκεκριμένο μέρος για σόλα, φτιαγμένο για αυτά.

Δεν ξεκινάνε από την αρχή πάνω σε όλο το κομμάτι, ειδικά αν αυτό έχει μέρη, ριφφ, κλπ.

 

Από εκεί και πέρα, και αντιμετωπίζοντάς το ως κομμάτι, στο αργό μέρος κάτι λείπει, και παραφαίνεται αργό.

Ίσως ένα "εσωτερικό" ριφφ, δεν ξέρω.

 

Όλα αυτά είναι αυστηρά δικές μου απόψεις, και μπορεί (φυσικά) να λέω μπούρδες.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου