Προς το περιεχόμενο

Άποψη σχετικά με το Harley Benton/Joyo American Sound


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό μόνο ο @dimsonic μπορεί να στο απαντήσει.

 

Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ετσι

2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σκεφτόμουν να το πάρω για όσες φορές θέλω να συνδεθώ απευθείας σε κονσόλα και απλά να συνοδεύσω φωνή (όπως συνδεομαι με ακουστικη κιθάρα τώρα, να έχω αυτήν τη δυνατότητα και με την ηλεκτρική κιθάρα). Και είναι κάνα πενηντάρικο, φτηνό λέω. Η άλλη επιλογή είναι πχ iridium/dream 65/ tonex κλπ που δίνουν καλύτερο ήχο, αλλά είναι πολύ πιο ακριβό. Τώρα με έψησες να μη δώσω τόσα λεφτά. 

Πιο πολύ στους χρήστες, για καρφί κατευθείαν κονσόλα για καθαρό ήχο, άντε με λίγο παραμόρφωση, αξίζει;

 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σκεφτόμουν να το πάρω για όσες φορές θέλω να συνδεθώ απευθείας σε κονσόλα και απλά να συνοδεύσω φωνή (όπως συνδεομαι με ακουστικη κιθάρα τώρα, να έχω αυτήν τη δυνατότητα και με την ηλεκτρική κιθάρα). Και είναι κάνα πενηντάρικο, φτηνό λέω. Η άλλη επιλογή είναι πχ iridium/dream 65/ tonex κλπ που δίνουν καλύτερο ήχο, αλλά είναι πολύ πιο ακριβό. Τώρα με έψησες να μη δώσω τόσα λεφτά. 

Πιο πολύ στους χρήστες, για καρφί κατευθείαν κονσόλα για καθαρό ήχο, άντε με λίγο παραμόρφωση, αξίζει;

νομίζω είναι λιγότερο από 50 

43 στον Νακα

 

Δεν το έβαλα (πολύ) ούτε ηχογράφησα με iridium.

Ηχογράφησα όμως με σκέτο κονσόλα και στο v amp. Με καθαρό το v amp ή βρώμικο.

Όχι πολύ γκάζι. Λίγο.

Λουκούμι

 

δες τα σόλα εδώ

 

και εδώ

 

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος ήχος Δημήτρη, ειδικά το πάνω μου άρεσε πολύ. Αλλά δεν ξέρω ρε να πάρει, πιστεύω ότι θα ακουστεί πολύ ψεύτικος ο ήχος αν πάω σκέτο tele/gretsch>joyo>κονσόλα (σαν κάτι ντέμο στο yt που τζιτζικιάζει πολύ). Από την άλλη, για τα λεφτά του φαίνεται να κάνει καλό ήχο, ειδικά με κάνα reverb μαζί θα το γλυκάνει

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Πολύ ωραίος ήχος Δημήτρη, ειδικά το πάνω μου άρεσε πολύ. Αλλά δεν ξέρω ρε να πάρει, πιστεύω ότι θα ακουστεί πολύ ψεύτικος ο ήχος αν πάω σκέτο tele/gretsch>joyo>κονσόλα (σαν κάτι ντέμο στο yt που τζιτζικιάζει πολύ). Από την άλλη, για τα λεφτά του φαίνεται να κάνει καλό ήχο, ειδικά με κάνα reverb μαζί θα το γλυκάνει

σε μένα είναι tele>joyo>behringer v-amp>κάρτα

και στα δυο.

Ασε τα ντεμο στο yt, αυτοί δεν φτιάνουν δουλειά.

Δες το δικό μου σε κανονική παραγωγή.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόστος καθαρά αγοραστικό 35+200.

 

και να σου πω και κάτι άλλο. Προσωπικά αυτούς τους δυο ήχους τους έχω λατρέψει. Από τότε με καλύτερα πετάλια δεν κατάφερα να τους φτιάξω με εκείνα. Εφτιαξα άλλους.

Απλά ντρέπομαι που δεν έφτιαξα αυτούς με τα καλύτερα και ακόμα το παλεύω, γι αυτό δεν το δίνω.

Αλλωστε 35 ευρώ...άντε 45, η βενζίνη 2 εβδομάδων

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

Αλλωστε 35 ευρώ...άντε 45, η βενζίνη 2 εβδομάδων

Ναι αν έχεις παπάκι...🙂

  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 

Κάνεις 1500χμ τις 2 βδομάδαες με παπι?

Με 43 ευρώ 2 λίτρα δε βάζεις? 🤣

 

Μου χουν τελειώσει τα ρηαξιον για σήμερα γαμωτο... Τι θα κάνω τώρα? 

Μάλλον θα πέσω για ύπνο ..

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου