Προς το περιεχόμενο

Πωλείται το σπίτι/studio του Βαγγέλη Παπαθανασίου στην Αθήνα


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, trolley είπε

Αυτό το σπίτι, κανονικά θα έπρεπε να έχει αγοραστεί από την Πολιτεία και να μετατραπεί σε μουσείο για τον Master που έφυγε, όπως γίνεται με τα αντίστοιχα σπίτια καλλιτεχνών σε όλο το κόσμο.

Ποια Πολιτεία? Αυτή που τον άφηνε τόσα χρόνια να τρέχει και να κάνει συναυλίες τζάμπα -ξοδεύοντας πολλές φορές τα ωραία του λεφτά-  για την προώθηση της υποψηφιότητας της Ελλάδας για τους Ολυμπιακούς αγώνες, και το "ευχαριστώ" ήταν να φέρουν στην έναρξη τον...Tiesto και στην λήξη τον Ρουβά?🤔

Την ίδια Πολιτεία που τον αγνοούσε για δεκαετίες επειδή δεν ήταν "προοδευτικό" κομματόσκυλο? Εδώ ζούσε μόνιμα στη χώρα μας για 15-20 χρόνια και δεν είχε πάρει κανείς χαμπάρι, και όταν έφυγε οριστικά πάλι δεν πήρε κανείς χαμπάρι. Η Ελληνική Πολιτεία είναι μονίμως κολλημένη στο δίπτυχο "Θεοδωράκης/Χατζιδάκις", πιο πέρα και παραέξω δεν υπάρχει τίποτα.

Αν φτιαχτεί ποτέ ένα μουσείο για τον Παπ., αυτό σίγουρα δεν θα είναι στην Ελλάδα, και ακόμα πιο σίγουρα δεν θα γίνει με την παραμικρή βοήθεια της Ελληνικής Πολιτείας, που κοιμάται -γενικώς- όρθια.😴

  • Συμφωνώ 4

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Θα στα δώσει η GS ρε συ.... με τα δικά μου πσυχουλα ασχολείσαι;

Αφήστε με 😡 έχω ΠΣΥΧΙΑΤΡΙΚΑ ΠΡΌΒΛΗΜΑΤα🐴🤠 2.66 από 1.96 η συσκευασία το MILNER. Τρελάθηκα, έγινα ψυχοπαθής σαν τον Αρη Βελουχιωτη. 😂😂😂😂

 

 Δώσε μου 100 ευρώ να βάλω άλλα 25 να αλλάξω αλυσίδα γρανάζια στη μότο γιατί βαράει και θα βάλω κάνα χέρι να τη μαζέψω και θα μου το μαγκωσει. Θα την παθω όπως την έπαθε με το ποδήλατο ο Παπανδρέου. 

38 λεπτά πριν, trolley είπε

Πάντως, εισπράττω τη συγκεκριμένη είδηση του νήματος ως άλλο ένα λόγο να περιφρονώ την ελληνική πραγματικότητα. Αυτό το σπίτι, κανονικά θα έπρεπε να έχει αγοραστεί από την Πολιτεία και να μετατραπεί σε μουσείο για τον Master που έφυγε, όπως γίνεται με τα αντίστοιχα σπίτια καλλιτεχνών σε όλο το κόσμο. Καταρράκτη, σου προτείνω να στείλεις την είδηση ακριβώς όπως την έγραψες εδώ στην κα. Μενδώνη, ως ελάχιστη προσπάθεια να γίνει 

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!! 

 ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!! (χτύπημα παλάμης στο τραπέζι😄

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ποια Πολιτεία?

Ναι, έτσι είναι όλα όπως τα λες, αλλά΄μία ευκαιρία δεν βλάπτει. 

 

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!! (χτύπημα παλάμης στο τραπέζι😄

Εντάξει, αποκλείεται να έχεις παχύνει τόόόσο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

που κοιμάται -γενικώς- όρθια.😴

Καθε ωρα που περναει τσιμπιεμαι να δω αν ειμαι ζωντανος. Ωρες ωρες νομίζω απο θαυμα ζούμε. Ψάχνομαι να δω απο που θα μου 'ρθει

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ λέω να το γκρεμίσουν και αυτό, σαν τ' άλλο στην Δ. Αρεοπαγίτου, να φανεί καλλίτερα το σπίτι του @Superfunk

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Εγώ λέω να το γκρεμίσουν και αυτό, σαν τ' άλλο στην Δ. Αρεοπαγίτη, να φανεί καλλίτερα το σπίτι του @Superfunk

Το "άλλο στην Δ. Αρεοπαγίτου" ευτυχώς ζει και βασιλεύει, χάρη στον Παπ. και σε 5-6 άλλους που ξεσηκώθηκαν. Άλλη απίστευτη και γελοία ιστορία αυτή... 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι, έτσι είναι όλα όπως τα λες, αλλά΄μία ευκαιρία δεν βλάπτει. 

 

Εντάξει, αποκλείεται να έχεις παχύνει τόόόσο.

Είχα αλλα αδυνατιζω γιατί το καλοκαίρι γυμναστηκα και έκοψα 20% το φαΐ, τόσο όσο ακριβυνε, τόσο το έκοψα. Αφού προσέχω μέχρι και ποσα βάρη σηκώνω για να μην πεινάω περισσότερο 😂

 Πάντως πρέπει να το αγοράσει το ΔΗΜΌΣΙΟ. Εδω φούσκωσε τον προϋπολογισμό για τις ταυτότητες και θα τις πληρώσουμε 4000% πάνω. Γι αυτό έπρεπε να κάνουν συλλαλητήριο και να διαμαρτυρονται. Για το κόστος, οχι για το χάραγμα από το τσιπακι. Με τα λεφτά που θα κοστίσουν και θέλουν και να πληρώσουμε και εμείς ενα δεκάρικο, όχι τσιπακι. Μητρική, επεξεργαστή, μήνες και λειτουργικό έπρεπε να έχουν οι ταυτότητες. Μουσική παραγωγή θα έπρεπε να μπορούμε να κάνουμε με αυτή την ταυτότητα και θα είχε και ενσωματωμένο ηχείο και είσοδο για όργανα 😂😂😂

 9 000.000 για το κράτος είναι στραγάλια. Αν βλέπαμε το χρηματοδοτεί το υπουργείο αυτο θα πηγαίναμε με δαδες να το κάψουμε. Ούτε ο Τσαουσέσκου δεν έκανε τέτοιες σπατάλες. 😂😂😂Χαχαχαχα 😂😂😂

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κύριοι λυπάμαι που θα χαλάσω το εύθυμο κλίμα, αλλά το νήμα απέχει στιγμές από το 

 

Louketo.jpg

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουκέτο;

Για ποιο λόγο;

 

Η κριτική που γίνεται στην Πολιτεία, δεν έχει κομματικό (βασικά, ούτε καν πολιτικό) χαρακτήρα.

  • Συμφωνώ 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κύριοι λυπάμαι που θα χαλάσω το εύθυμο κλίμα, αλλά το νήμα απέχει στιγμές από το 

 

Louketo.jpg

Mην είσαι τέτοιος.🤪

Εδώ προσπαθούμε να το πουλήσουμε

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου