Προς το περιεχόμενο

the DestroEar, new project new song


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

έφτιαξα ένα καινούριο τραγουδακι, στα πλαίσια του νέου μου project υπό τον τίτλο The DestroEar ( ο τιτλος προέκυψε όταν είπα σε έναν φίλο να χαρακτηρήσει αυτό που ακούει :P )

 

Περιμένω τα σχολιά σας, για σύνθεση ήχο κτλ κτλ ( δεν περιμενω σχόλια για φωνή καθώς ξέρω οτι είναι χάλια... άλλωστε δεν είμαι τραγουδιστης :P )

 

ΥΣ ακούγοντας το, απο χθές, έχω εντοπίσει κάποια θέματα που θέλω να διορθώσω σε σχέση με την μείξη, αλλά θα με ενδιέφεραν και οι δικές σας παρατηρήσεις.

 

http://www.box.net/shared/ndgcsfot3n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα φίλε,

 

Ωράιο είναι το κομμάτι σαν σύνθεση, πιασιάρικο αλλά δεν θα το πεις κ pop, το οποίο το θεωρώ σημαντικό. Το οτί το έβαλα και 2η φορά να παίξει μάλλον για καλό είναι :) λίγο η γέφυρα φαίνεται σαν να της λείπει κάτι, ίσως κάποιο riff, μιά έξτρα ιδέα, μιά πρόταση δικιά μου αυτό, εσένα μπορεί να σου αρέσει.

 

Σαν παραγωγή, χωρίς να γνωρίζω εις βάθος το θέμα, μου βγάζει επίσης καλή αίσθηση αλλά για τα γούστα μου μάλλον είναι πολύ μπροστά τα τύμπανα, και τα πιατίνια μου ακούγονται πολύ λαμπερά, αναγκάστηκα να το χαμηλώσω για αυτό (βέβαια το ακουώ από ακουστικά, οπότε σε άλλο σύστημα παίζει να είναι κομπλέ).

Επίσης λόγω της μίξης, δεν μπορώ να ξεχωρίσω πολύ τις κιθάρες, υπάρχουν αλλά θα μου άρεσαν λίγο πιό προφανείς... γούστα είναι αυτά.

 

Όσο για τη φωνή, η μελωδία που βγάζει μου αρέσει, λάθη δεν ακούω (αν και την έχεις ψιλοθάψει). Από την άλλη αυτό δυσκολεύει το να ακούσει κανείς τους στίχους - δεν έβγαλα πολλά πραγματα.

 

anyway, αυτά, καλή συνέχεια, keep rocking!

ook out for the Noise Parade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου άρεσε πάρα πολύ. Το βρήκα μια χαρά σαν σύνθεση ως έχει. Τουλάχιστον δηλαδή στο 1ο άκουσμα. Στη μίξη δε ξέρω να σε βοηθήσω δυστυχώς.

Η φωνή ταίριαζε όπως την έβαλες εκεί! Πολύ ωραίο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ. Το βρήκα μια χαρά σαν σύνθεση ως έχει. Τουλάχιστον δηλαδή στο 1ο άκουσμα. Στη μίξη δε ξέρω να σε βοηθήσω δυστυχώς.

Η φωνή ταίριαζε όπως την έβαλες εκεί! Πολύ ωραίο!!

+10

 

(BTW, έχει σχέση με τον Destro του G.I. Joe?)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τεχνική άποψη δεν μπορώ να βοηθήσω.

Σαν άκουσμα μου άρεσε -πιασάρικο- όπως είπε και κάποιος προλαλήσας και μετά από πέντε λεπτά αφότου το είχα ακούσει, μου ήρθε στο μυαλό το animal των def leppard.

Μάλλον λόγο του ρεφραίν. Οπότε θεωρώ το γεγονός να μου θυμίσει κάτι, ως καλό οιωνό για το κομμάτι.

Εσύ πάλι μην δίνεις σημασία στα καλά σχόλια και στις κολακείες, είναι ο χειρότερος σύμβουλος που μπορεί να έχεις.  ;)

 

Keep walking :)

 

Το κατεβάζω για την Noiz συλλογή μου, πάραυτα ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τα καλα σας σχόλια, βέβαια θα με ενδιέφεραν και πιο τεχνικά σχόλια (σίγουρα θα υπάρχουν παρατηρήσεις λαθών, δεν μπορεί να έκανα σωστή μίξη με τα ακουστικά που έχω  :P)

 

@mcWeasel: ήθελα να δώσω περισσοτερο βάση στο groove, γι αυτο έσπρωξα μπροστά τα τύμπανα.

 

@Evilnye: thanx  :)

 

@dmili: καμία σχέση, μικρός έβλεπα lucky look, asterix kai στρουμφάκια, και έπαιζα με lego  :P

 

@philosophos: έχεις απόλυτο δίκιο, άλλα άσε με να το χαρώ λίγο  :P

όσο για το τραγούδι που σου θύμισε, δεν το είχα ακούσει, αλλά τώρα που του έριξα μια ματιά, έχω να πω οτι ναι μοιάζει λίγο το ρεφραιν ( δλδ είναι ίδιεσ οι δυο πρώτες φράσεις )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dmili: καμία σχέση, μικρός έβλεπα lucky look, asterix kai στρουμφάκια, και έπαιζα με lego  :P

 

Άρα μάλλον είμαστε κοντά ηλικιακά ;)

 

Τεχνικά κι εγώ δεν μπορώ να μιλήσω για μίξη, αλλά μετά από διαδοχικά ακούσματα, θα πω πως ήθελα καθαρότερη άρθρωση για να καταλαβαίνω και τους στίχους, όπως επίσης και στο κόψιμο, το ριφάκι της κιθάρας που μπαίνει μου είναι κάπως... ξένο. Κατά τα άλλα, συνεχίζει να μου αρέσει το κομμάτι, και ενορχηστρωτικά, και μουσικά.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου