Προς το περιεχόμενο

Sound Synthesis Tutorial by ManosX


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως θα μπορουσες στα γρηγορα ν'αγορασεις ενα Μακ κ το Λοτζικ να μας κανεις κ ενα τιουτοριαλ βασισμενο στα συνθς του Λοτζικ αςουμε? Οχι τιποτα φοβερα, κατι στα γρηγορα🤣

 

ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΙΠΠΑΜΑΙ

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάνο είσαι φοβερός!

Σε ευχαριστώ πολύ. 

 

Είναι καθαρά ψυχολογικό, το να καταφέρω σαν πρώτη επαφή να ακολουθήσω τα βήματα και να παράξω κάτι όσον το δυνατόν κοντά σε αυτό που μου δείχνουν.

 

 

 

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Μηπως θα μπορουσες στα γρηγορα ν'αγορασεις ενα Μακ κ το Λοτζικ να μας κανεις κ ενα τιουτοριαλ βασισμενο στα συνθς του Λοτζικ αςουμε? Οχι τιποτα φοβερα, κατι στα γρηγορα🤣

 

ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΙΠΠΑΜΑΙ

Για Logic έχω να σου δώσω υλικό και να σου προτείνω κι αλλά.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mpamps είπε

Για Logic έχω να σου δώσω υλικό και να σου προτείνω κι αλλά.

Οχι ρε συ, νομιζω ειναι πιο απλο ν'αγορασει ο Μανος ενα μακ κ να μας κανει τιουτοριαλ 🤣

 

Περα απο την πλακα, σημερα αυριο θ'ανοιξει ο καινουργιος Μ2. Μετα θα μετα θα μετανιωσεις την ωρα κ τη στιγμη που εκανες την προταση😇

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 λεπτά πριν, mpamps είπε

 

 

Είναι καθαρά ψυχολογικό, το να καταφέρω σαν πρώτη επαφή να ακολουθήσω τα βήματα και να παράξω κάτι όσον το δυνατόν κοντά σε αυτό που μου δείχνουν.

 

 

 

 

 

 Aκριβως.

 

 Για αυτο εβαλα και στο original κειμενο freeware synth.

 

 

 Αν κατσει καποιος και φτιαξει καποιους απο αυτους τους ηχους, την ωρα που θα γυριζει τα κουμπια για να "ερθει" ο ηχος στο σημειο αναφορας, θα καταλαβει και πως η παραμικρη μικρορυθμιση μπορει να μεταμορφωσει τον ηχο.

 

 Δηλαδη π.χ. εγω εκανα μια μποτα, αυτη που εβαλα. Το συνθ ομως εχει κυριολεκτικα χιλιαδες μποτες, ειτε πειραζοντας το decay, ειτε πειραζοντας το pitch envelope, ειτε ακομα ακομα πειραζοντας και το φιλτρο και αλλα πολλα.

 

 Και αν ασχοληθει παραπανω, και μπλεξει με πιο κομπλε συνθακια, που εχουν πολλαπλες επιλογες για φιλτρα, για τα slopes του envelope, για overdrive του σηματος κλπ, εκει γινεται χαμος.

 

 Εκει ειναι τα περιθωρια που μας κανουν να φερνουμε τον ηχο στα μετρα μας.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λέτε ρε τζιμάνια.

Γίνεται να κλειστεί μια μικρή αίθουσα, και να γίνουν σεληνάρια :classic_tongue: εκεί από τον Μάνο και τον cos_dr, με όργανα, πίνακα, υπολογιστή, και εξοπλισμό, να μας τα δείχνουν αυτά on the spot, και να απαντάνε σε ερωτήσεις live?

Αν δεν μπορούν να γίνουν ημερίδες (λόγω δουλειάς), ας γίνουν τουλάχιστον νυχτερίδες.

Ε?

Γίνεται?

 

Φυσικά να βιντεοσκοπηθεί και να ανέβει στο noiz.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δεν μου λέτε ρε τζιμάνια.

Γίνεται να κλειστεί μια μικρή αίθουσα, και να γίνουν σεληνάρια :classic_tongue: εκεί από τον Μάνο και τον cos_dr, με όργανα, πίνακα, υπολογιστή, και εξοπλισμό, να μας τα δείχνουν αυτά on the spot, και να απαντάνε σε ερωτήσεις live?

Αν δεν μπορούν να γίνουν ημερίδες (λόγω δουλειάς), ας γίνουν τουλάχιστον νυχτερίδες.

Ε?

Γίνεται?

 

Φυσικά να βιντεοσκοπηθεί και να ανέβει στο noiz.

Φανταζομαι @manosx @Waterfall-K κ @cos_dr εισηγητες.

 

Κ να σκοτωθουν στη μεση του σεμιναριου για Μοογκ κ σοφτ συνθ βς χαρντγουερ.

κ μετα να μεινουμε μονοι μας κ ν'αρχιζουμε να συζηταμε για ξυλα σαν ανθρωπες  

 

  • Χαχα 6

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δεν μου λέτε ρε τζιμάνια.

Γίνεται να κλειστεί μια μικρή αίθουσα, και να γίνουν σεληνάρια :classic_tongue: εκεί από τον Μάνο και τον cos_dr, με όργανα, πίνακα, υπολογιστή, και εξοπλισμό, να μας τα δείχνουν αυτά on the spot, και να απαντάνε σε ερωτήσεις live?

Αν δεν μπορούν να γίνουν ημερίδες (λόγω δουλειάς), ας γίνουν τουλάχιστον νυχτερίδες.

Ε?

Γίνεται?

 

Φυσικά να βιντεοσκοπηθεί και να ανέβει στο noiz.

Για να μάθετε τα μυστικά μας? Το τσάμπα πέθανε με την ανάπτυξη φίλοι μου 😂 μην κοιτάτε που δεν λέμε κάτι για τον Μάνο και τον αφήνουμε να ξετυλίξει τα μυστικά πρωτόκολλα των Σοφών της σύνθεσης της Σιών. Εγω κάτω από 10 000 ευρώ δεν δείχνω τι κάνουν τα κουμπάκια 😂

  • Χαχα 4

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Εγω κάτω από 10 000 ευρώ δεν δείχνω τι κάνουν τα κουμπάκια 😂

 

Εκεί έφτασες την τιμή?

Ε τότενες μην διαμαρτύρεσαι αν πάει το μαρούλι ένα χιλιάρικο ασούμε.

Άμα πεινάτε, καθίστε να φάτε τα κουμπάκια σας. :classic_tongue:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fusiongtrΑσε που εγώ ακαδημαϊκά τα ΚΣΕΡΩ, πέντε πράγματα. Δεν είμαι αυθεντία προσωπικά. Σπάνια πειράζω ήχους η φτιάχνω δικούς μου για synth. Κάνα sample κόβω, είμαι πιο του sampler. 

 

 Απλά είμαι παιχταράς, είμαι βιρτουόζος στην έκφραση του ήχου.

 Εσύ με έχεις για γκουρού. Παπαρια είμαι. Απλά μου αρέσει η μουσική τεχνολογία και τα VST της NI και θέλω να μου πάρει το KONTROL γιατί πεινάω 😂

 

Απο σύνθεση ήχου.... Παραλίας είμαι 😂

16947953096796793689361002427997.jpg

  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου