Προς το περιεχόμενο

BillTrantos - DRDR


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 ώρα πριν, PAL είπε

Μου άρεσε πάρα πολύ!. Έχει ροή και ιδιαίτερο ύφος. Όλα τα όργανα είναι προσεχτικά γραμμένα. Θα πρότεινα και εγώ πιάτα και χαιχατ πιο χαμηλά στην μίξη. Περίμενα μια έκπληξη να πω την αλήθεια...δεν ήρθε... αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία του πόσο σοβαρή δουλειά έχει γίνει στο κομμάτι αυτό.

Ευχαριστώ πολύ! Γενικά μου βγήκε κάτι σαν post rock/indie vibe, αλλά είναι είδη που δεν έχω μελετήσει ιδιαίτερα και μάλλον γι'αυτό δεν ήρθε κάποια έκπληξη.

 

Τα σημειώνω τα της μίξης απ'όλους, θα κάτσω σήμερα να δω τι μπορεί να γίνει.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PAL είπε

Περίμενα μια έκπληξη να πω την αλήθεια...δεν ήρθε...

 

Αυτό ακριβώς.

Είναι πολύ ωραία στημένο, αλλά αρκετά προβλέψιμο.

 

Bill μου, κάποιος πρέπει να σου μιλήσει για modal interchange ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

καθώς και για deceptive cadences

πχ

 

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο bill!Μπράβο!Αν επιτρέπετε 3 επισημάνσεις.Μην ρυθμίζεις τα delay auto,για να μην πέφτει η μια επανάληψη πάνω στην άλλη και κομπρεσάρει τον ήχο,μην παίζεις ακριβώς πάνω στο grid τα θέματα,ξεκίνα και απο το προηγούμενο μέτρο σε όποια μπορείς,μην παίζεις βασικές μελωδίες,με πολλά χτυπήματα σε post ύφος.Είναι καλύτερα πιο απλές/ατμοσφαιρικές και καλά κάνεις και γεμίζεις άλλα θέματα με ταχύτητα.

Και 2πλό ο γαύρος σήμερα.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ, θα πω οτι ζήλεψα και λιγάκι.

 

Τις διορθώσεις στα τεχνικα τις έγραψαν οι προηγούμενοι (και συμφωνω μαζί τους). 

Πραγματικά μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο, πάρε το χρόνο σου και δούλεψε το, αξίζει!

  • Ευχαριστώ 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
15 ώρες πριν, MGs είπε

Ωραίο bill!Μπράβο!Αν επιτρέπετε 3 επισημάνσεις.Μην ρυθμίζεις τα delay auto,για να μην πέφτει η μια επανάληψη πάνω στην άλλη και κομπρεσάρει τον ήχο,μην παίζεις ακριβώς πάνω στο grid τα θέματα,ξεκίνα και απο το προηγούμενο μέτρο σε όποια μπορείς,μην παίζεις βασικές μελωδίες,με πολλά χτυπήματα σε post ύφος.Είναι καλύτερα πιο απλές/ατμοσφαιρικές και καλά κάνεις και γεμίζεις άλλα θέματα με ταχύτητα.

Ευχαριστώ πολύ! Οι επισημάνσεις επιβάλλονται, όχι απλά επιτρέπονται 😅

 

Έχεις δίκιο σε αυτά που αναφέρεις, σκέψου ότι αυτό το παίξιμο ήταν το συγκρατημένο μου, δυστυχώς (ή ευτυχώς) έχω τη μπουρμπουλήθρα μέσα μου.

 

Θα δουλευτεί ολοσχερώς το κομμάτι, εν ευθέτω χρόνω.

 

3 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Μου άρεσε πάρα πολύ, θα πω οτι ζήλεψα και λιγάκι.

 

Τις διορθώσεις στα τεχνικα τις έγραψαν οι προηγούμενοι (και συμφωνω μαζί τους). 

Πραγματικά μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο, πάρε το χρόνο σου και δούλεψε το, αξίζει!

Όχι ρε Μίλτο προς Θεού, τι να ζηλέψεις;! 😂

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου