Προς το περιεχόμενο

Too Rolling Stoned - Blues Wire


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

"Takers get the honey - givers sing the blues"

Live @ Kyttaro Club Athens, Oct 6-2023

Λατρεύω αυτό το τραγούδι, εδώ σε μια απο τις πλέον "φευγάτες" στιγμές μου με πολλές αναφορές σε ψυχεδέλεια και αισθητική 60ς.

Στο πνεύμα των Trower/Hendrix, βρέθηκα σε μια νιρβάνα, λίγο η κιθάρα που ύστερα απο αρκετές συναυλίες άρχισε να στρώνει παικτικά και να "στρογγυλεύει" ηχητικά, λίγο ένα πετάλι που εκείνη την ημέρα ξαναβρέθηκε στα πόδια μου μετά απο δεκαετίες και βέβαια ο βασικός καταλύτης, ο χώρος του Κυττάρου και ο κόσμος με το ενδιαφέρον και την στήριξη του, χωρίς αυτόν μαγικά ταξίδια δύσκολο να γίνουν.

Gear: custom made strat with Peter Florance & Fred Stuart (middle) pickups, Analogman Sunface, vintage TS9, Jam Chill trem, Subdecay Spring Theory reverb, Zinky Velveteen amp.

 

Επεξεργασμένο από ez
  • Like 12

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο τον ήχο του κινητού, κάποιος καταλαβαίνει ότι κάποια αλητεία παίζει πάλι με αυτή τη νέα/παλιά στρατ. Η οποία δε, εμφανώς σε οδηγεί σε παικτικά μονοπάτια που δε μας έχεις πολυσυνηθίσει. Φανταστικό όλο το περφόρμανς Ηλία, μακάρι να το είχαμε και με κανονικό ήχο.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη εκτελεση αν και δυσκολα φευγει απο το μυαλο μου εκεινη η live του 75 του Ρομπιν.

Ωρες ωρες κατι φρεναρει το τεμπο και γενικα θα ηθελα πιο μεγαλο σολο και ενα wah

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Performance με τα όλα του.

Η καλύτερη ηχογράφηση θα ήταν ιδανική για να σε βάλει ακόμα περισσότερο μέσα στο vibe.

Στην κιθάρα, δε, ο ήχος είναι όνειρο. 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα είμαι ο κακός της παρέας όχι μόνο επειδή είμαι φανατικός οπαδός του Trower, αλλά διότι με χάλασε ο ήχος γενικώς αλλά και το παίξιμο στα τύμπανα. 

  • Λυπάμαι 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ez είπε

λίγο η κιθάρα που ύστερα απο αρκετές συναυλίες άρχισε να στρώνει παικτικά και να "στρογγυλεύει" ηχητικά

Δυστυχώς δέν διαθέτω ραγισμένη καρδιά για να παίξω τα μπλούζ,αλλά αρκετά ταλαιπωρημένη για να τα καταλάβω.Σας βλέπω όποτε μπορώ και όποτε περνάτε απο τα μέροι μας και περνάω απίστευτα ωραία.

 

Δέν ξέρω κυρ Ηλία αν σας ενδιαφέρει μία επαγγελματική πρόταση που έχω να σας κάνω εδώ,μέσα απο το forum του Noiz.

Θα μαζεψω όλες τις telecaster απο εδω μέσα και θα στις δώσω να τις "στρώσεις και να τις στρογγυλέψεις" ακριβώς όπως σε αυτό το βίντεο.

Θα πληρωθούμε απο νωρίς,γιατί μόλις αρχίσεις και τις σέρνεις κάτω,θα έχουμε τα πρώτα εγκεφαλικά.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Στις 9/10/2023 στις 4:07 ΜΜ, Nestoras είπε

Εγώ θα είμαι ο κακός της παρέας όχι μόνο επειδή είμαι φανατικός οπαδός του Trower, αλλά διότι με χάλασε ο ήχος γενικώς αλλά και το παίξιμο στα τύμπανα. 

Ο "Αργύρης Ζήλος" του forum ξαναχτυπά 😄

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο "Αργύρης Ζήλος" του forum ξαναχτυπά 😄

 

Που χάθηκες εσύ παλικάρι μου?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου