Προς το περιεχόμενο

Μην πουλάτε το Κorg Triton Le σας - To κουρέλι τραγουδάει ακόμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έπεσε στα related αυτό το βιντεάκι

 

 

 συμφωνώ με τον παππούλη😃αν και μιας και κατέχω το όργανο θα μπορούσε να δώσει καλύτερα παραδείγματα και να κάνει καλύτερες επιλογές αλλά το point το βίντεο το αναδεικνύει θα έλεγα με πολύ καλό τρόπο.

 Σε κάτι εκεί που λέει για τον sequencer, απαντώ εγώ πως ναι, μπορεί ο πραγματικά πανίσχυρος και πολυλειτουργικός sequencer που διαθέτει το όργανο μπορεί να εκπέμπει και εξωτερικά τα κανάλια του με κάθε δυνατή δρομολόγηση και να λειτουργεί και internally και externally και ταυτόχρονα με ανεξάρτητη ρύθμιση κάνοντάς το πλήρες midi οδηγό και δέκτη παράλληλα.

 Με την ίδια λογική το επέλεξα και εγώ τότε από το μεγαλύτερο μοντέλο γιατί μπορούσα να το χρησιμοποιήσω και τότε συμπληρωματικά με το software για να φτάσω και να ξεπεράσω άνετα τις δυνατότητες του μεγαλύτερου.

 

συμφωνώ μαζί του πως έχει εργοστασιακά θα έλεγα τη δυνατότητα να είναι ένα εξαιρετικό controller, έτσι το χρησιμοποιώ και εγώ και παράλληλα έχει μια εξαιρετική ηχητική παλέτα, άξια για all around ήχους απόλυτα χρήσιμους σε παραγωγές ακόμα και σήμερα, οι οποίοι μπορούν να γίνουν ακόμα πιο ρεαλιστικοί και εντυπωσιακοί μέσω software effects.

 

 Και οι πολυφωνικοί του arpeggiator όπως αναφέρεται στο βίντεο έχουν τόσα preset που μπορείς να βγάλεις τρελά αποτελέσματα αν τους χρησιμοποιήσεις στα software synths σου φίλε αναγνώστη.

 

Για όλους αυτούς τους λόγους αλλά και για άλλους και για το portability του ήταν το ίδιο πραγματικά ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής των μεγαλύτερων αδελφών του της Korg

 

 Εσείς? Πουλάτε το παλιό σας synthesizer - workstation? Και αν όχι, γιατί?

 

χαχαχαχαχαχαχχαχαχ😃😃

 

 Ακούω απόψης

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Freedom είπε

Ααααααχ, αυτά τα "related"...

Οι αλγόριθμοι. Το μόνο πράγμα από το οποίο δεν μπορεί να σε προστατεύσει το DEFENDER χαχαχαχαχαχαχαχχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Οι αλγόριθμοι. Το μόνο πράγμα από το οποίο δεν μπορεί να σε προστατεύσει το DEFENDER χαχαχαχαχαχαχαχχα🤣

 

Αμ ειδες που τελικά με το Defender εισαι ξεβράκωτος στα αγγούρια? 🤩

 

Είσαι η χαρά του Identification Κωστή... 🤩

 

Απο εσένα ζουν οι εταιρείες επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων... 🤩

 

Συνέχισε έτσι, όταν δείς στα related σουβλάκια, πίτσες, κοκορέτσια και τα τοιάυτα, να είσαι 100% σιγουρος οτι το framework σου όσον αφορα το privacy/security, είναι πιο see through και από τα πρόστυχα που βάζω τον @vrasidas27 να φοράει για τιμωρία κάθε φορά που κάνει πονηρές τελε-σκέψεις... 🤩

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

 

Αμ ειδες που τελικά με το Defender εισαι ξεβράκωτος στα αγγούρια? 🤩

 

Είσαι η χαρά του Identification Κωστή... 🤩

 

Απο εσένα ζουν οι εταιρείες επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων... 🤩

 

Συνέχισε έτσι, όταν δείς στα related σουβλάκια, πίτσες, κοκορέτσια και τα τοιάυτα, να είσαι 100% σιγουρος οτι το framework σου όσον αφορα το privacy/security, είναι πιο see through και από τα πρόστυχα που βάζω τον @vrasidas27 να φοράει για τιμωρία κάθε φορά που κάνει πονηρές τελε-σκέψεις... 🤩

Ναι, ενώ οι άλλες λύσεις, το βλέπω και στο επαγγελματικό μου περιβάλλον θα με προστατεύσουν.

 DEFENDER και άγιος ο θεός και μακριά από εμένα τα υπόλοιπα.

 In Microsoft I trust!

 

 Ας μιλήσουμε τώρα για το synth, έχουμε να πούμε τίποτα? χαχαχαχχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Ναι, ενώ οι άλλες λύσεις, το βλέπω και στο επαγγελματικό μου περιβάλλον θα με προστατεύσουν.

 DEFENDER και άγιος ο θεός και μακριά από εμένα τα υπόλοιπα.

 In Microsoft I trust!

 

Ε πες οτι είσαι "θεωρητικός" βρε Κωστή...να σου πω, μπας και είσαι και απο αυτούς που λατρεψαν τα Μιλένιουμ και τα (σ)βήστα assούμε? 🤩

 

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

 Ας μιλήσουμε τώρα για το synth, έχουμε να πούμε τίποτα? χαχαχαχχαχαχα🤣

 

Ναι, ωραιο χρωματάκι...

 

THE END.

 

Happy? 🤩

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυτυχώς που έχετε το avasti και οι τράπεζες και οι οργανισμοί που δουλεύετε και δαπανούν τεράστια ποσά και προσλαμβάνουν "ειδικούς, διασφαλίζουν την προστασία των προσωπικών σας δεδομένων που έχουν συλλέξει από εσάς τους ίδιους και έτσι δεν τα έχει κανένας. Μόνο τα δικά μου κυκλοφορούν στην πιάτσα και παραδόξως δεν έχω χάσει τίποτα ποτέ μου. Έχω ξεχάσει πως είναι η δυσλειτουργία υπολογιστή. 🤣

 

 Άφησε με στην άγνοιά μου, μιας και για το θέμα ιδιαίτερα του DATA PROTECTION και άλλων θεμάτων κυβερνοασφάλειας είμαι διεθνώς πιστοποιημένος. Και δουλειά μπορώ να πιάσω δεύτερη🤣

 

 Άσε με με τις σοφίες του δυτικού κόσμου που καταρρέει κάθε μέρα. Τις βαρέθηκα, βαρέθηκα το ΨΕΜΑ πως το λένεχαχαχαχαχαχαχαχχ 🤣

 

 Προχωράμε στα synth. 😃

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Eυτυχώς που έχετε το avasti και οι τράπεζες και οι οργανισμοί που δουλεύετε και δαπανούν τεράστια ποσά και προσλαμβάνουν "ειδικούς, διασφαλίζουν την προστασία των προσωπικών σας δεδομένων που έχουν συλλέξει από εσάς τους ίδιους και έτσι δεν τα έχει κανένας. Μόνο τα δικά μου κυκλοφορούν στην πιάτσα και παραδόξως δεν έχω χάσει τίποτα ποτέ μου. Έχω ξεχάσει πως είναι η δυσλειτουργία υπολογιστή. 🤣

 

Προχωράμε στα synth λοιπον...

 

Πόσο θα το πουλήσεις? 🤩

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Προχωράμε στα synth λοιπον...

 

Πόσο θα το πουλήσεις? 🤩

Καλή ερώτηση.

 

 Για να πάρω το MODX+ θα το πούλαγα γιατί αυτά που λέει στο video ως επιχειρήματα ισχύουν το ίδιο και στο MODX+ και με πιο φρέσκια ηχητική παλέτα και πολύ περισσότερες δυνατότητες προγραμματισμού και είναι και κάρτα ήχου, έστω και 16/44,1

   Κρίνοντας τις τιμές που το πουλάνε μιας και ακολουθά τα τσιμπημένα μεταχειρισμένα άμα δεις και το e-bay και επειδή έχει και την επέκταση sampling πάνω και φουλ τις μνήμες που είναι σπάνια items και για να είναι και ελκυστικό να το πάρει κάποιος από ελλάδα πιστεύω πως 500 είναι καλά. 

 

 Άρα 1400-500 = 900 ευρώ υπόλοιπο για το ΜODX+ 61

 Να βάλω και 200 μετρητα μένουν 700

 

 Και τα υπόλοιπα σε 24 άτοκες που το δίνουν, στην κάρτα.

 Με 29 ευρώ το μήνα.

 

 Αν περιμένω και καμια έκπτωση για του χρόνου με λιγότερα κάνω αναβάθμιση του hardware μου για τα επόμενα 20 χρόνια.

 

 Κάπως έτσι το βλέπω το θέμα για να το χωνέψω και καλύτερα.

 Όπως έχω πει αν ήμουν νεότερος και είχα σκοπό να διαθέσω περισσότερο χρόνο για μουσική θα το έκανα ήδη για το MODX

 Τώρα μπορώ να περιμένω, δεν βιάζομαι.

 Ολο το Software μου, το V-Synth και το Triton ήδη είναι υπεραρκετά για πάντα.

 Αλλά το Triton παρόλο που το αγαπώ και είμαι και συναισθηματικά δεμένος μαζί του γιατί με έχει ικανοποήσει στον μέγιστο βαθμό, μπορώ να το αποχωριστώ για το πιο powerful ΜΟDX+

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά μουσικά όργανα και έτσι μοιραία και τα ΣΥΝΘΕΣΑΪΖΕΡ πωλούνται σε υψηλές τιμές όπως και τα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα και μηχανάκια. Γιατί τα καινούργια είναι απλησίαστα. Φωτιά οι τιμές.

 

 Καλαμπόκι γλυκό ΜΑΡΑΤΑ κόκκοι 3,51 το κιλό φέτος. Πριν δύο χρόνια 2,36 το κιλό.

 Φωτιά οι τιμές στα τρόφιμα και τα μεταχειρισμένα.

 

 ΦΩΤΙΑ

 image.jpeg.d43eddb2360c2cb90b59691211d47308.jpeg

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου