Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας, Volume 2


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις φωτο που δα ειναι ντροπη να βαλω το ενα συνθ που εχω. Όμως δηλώνω ότι άνετα θα θελα να κρυφακουω τους ηχους που υπαρχουν σε αυτα τα ωραια ψυχεδελικα δωματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τα πιο μεγάλα αλλά και αυτό μούρλια είναι.

Δεν αξίζει να το αγοράσει κανείς σήμερα. Αλλά το SY77 που είχε δύο engines (AWM + FM) ακόμα γ@$ί και δέρνει.😌  Synths τύπου SY77/99 είναι για μια ζωή. Από τα χέρια μου πέρασαν δύο SY77, και τα πούλησα και τα δύο. Πολύ βαριά όργανα, δεν είναι για κουβάλημα σε lives, 17 κιλά ρε φίλε.🙄

Αλλά είπαμε, τέρατα σύνθεσης ήχου, ακόμα και σήμερα παίζουν μπάλα άνετα.

 

image.thumb.png.40ff5816f709793d94c1dbbc1c99c5bd.png

4 λεπτά πριν, geka είπε

Με τις φωτο που δα ειναι ντροπη να βαλω το ενα συνθ που εχω. Όμως δηλώνω ότι άνετα θα θελα να κρυφακουω τους ηχους που υπαρχουν σε αυτα τα ωραια ψυχεδελικα δωματια

Πόσταρε βρε ό,τι θες, δεν κάνουμε διαγωνισμό εδώ. 😀

  • Like 2
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Εγώ ακόμα δε γκατάλαβα γιατί δεν έχουν υιοθετήσει όλες οι εταιρείες το 3ο wheel.. Το λάτρευα παλιά στο The Raven και το είδα τώρα πάλι και πραγματικά απορώ, τόοοσο πολύ θα ανέβαινε το κόστος με 3ο wheel? και μιας και το θυμήθηκα, έχω και μια άλλη παρόμοια απορία: Τόοοοσο θα αυξανόταν το κόστος εαν είχαν μόνιμα, όλα τα πλήκτρα balanced εξόδους; Τές πα, ας μη πώ άλλα και συγχυστώ βραδιάτικα.. Τέλος, για να δώσω θάρρος σε όσους πιστεύουν οτι δεν αξίζει να μας δείξουν τα πλήκτρα τους, ανεβάζω την παρακάτω φωτό: 19 χρονώνε ήμανε κι έπαιζα με ένα Goldstar GEK S-325 electronic keyboard. Αυτά.

 

0115.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Τές πα, ας μη πώ άλλα και συγχυστώ βραδιάτικα

😡😡😡 Δεν πάει άλλο..............😡😡😡

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Εγώ ακόμα δε γκατάλαβα γιατί δεν έχουν υιοθετήσει όλες οι εταιρείες το 3ο wheel.. Το λάτρευα παλιά στο The Raven και το είδα τώρα πάλι και πραγματικά απορώ, τόοοσο πολύ θα ανέβαινε το κόστος με 3ο wheel?

Δεν χρειάζεται τόσο σήμερα, μια και τα σύγχρονα synths έχουν περισσότερα και προγραμματιζόμενα faders/pots/buttons/ribbons. To SY77 πέρα των τριών wheels δεν είχε κάτι άλλο για real time έλεγχο. 

Το άλμπουμ ωραία ακούγεται btw, έχω ακούσει κάνα 15λεπτο. Tangerine Dream μου θυμιζει αρκετά, και κάπου κάπου Jarre.

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
6 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Tangerine Dream μου θυμιζει αρκετά,

Ευχαριστώ! Θα δείξω το σχόλιό σου στον ιδιοκτήτη της Mutant Embryo Records, ο οποίος μου αρνήθηκε να το κυκλοφορήσει διότι λέει "θέλω κάτι που να είναι λίγο προς Berlin school φάση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέλουμε τα wheels για το expression και άλλα των VSTs

 

 Τα χρειάζομαι και δυστυχώς ούτε το Triton ούτε το V-Synth που τα χρησιμοποιώ ως master keyboards δεν έχουν, αν και με βολεύει το joystick. Θα ήθελα όμως να έχουν, έστω και μικρούλια.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τα θέλουμε τα wheels για το expression και άλλα των VSTs

 

 Τα χρειάζομαι και δυστυχώς ούτε το Triton ούτε το V-Synth που τα χρησιμοποιώ ως master keyboards δεν έχουν, αν και με βολεύει το joystick. Θα ήθελα όμως να έχουν, έστω και μικρούλια.

Εδώ είσαι Cos, τα νέα controllers της Korg τα είδες? Korg Keystage, με MIDI 2.0, polyphonic aftertouch, MPE κλπ. €600 το 49ρι και €700 το 61ρι. 

 

image.thumb.png.afb33f8b1a23e5d770e68f902ad7293d.png

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Εδώ είσαι Cos, τα νέα controllers της Korg τα είδες? Korg Keystage, με MIDI 2.0, polyphonic aftertouch, MPE κλπ. €600 το 49ρι και €700 το 61ρι. 

 

image.thumb.png.afb33f8b1a23e5d770e68f902ad7293d.png

 

 

To KOMPLETE. Πάρε μου το KOMPLETE 🌈🌈

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου