Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας, Volume 2


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Τι έγινε ρε παιδιά, έπεσαν οι τιμές στα chips και τις κάρτες γραφικών?

Πλάκα πλάκα, οι κάρτες έχουν φτηνύνει πάρα πολύ. Βρίσκεις πλέον RTX 4070 / 12GB κάτω από €600.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Βλέποντας την πολύ ωραία φωτό σου, μου γεννήθηκε η απορία, που βάζεις το πληκτρολόγιο και το ποντίκι του πισιού?

Όλος ο χώρος μπροστά από την οθόνη είναι πιασμένος με μηχανήσματα.

 

2 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Δεν τα χρειάζεται πλέον. Ο Cos έχει κάνει όλες τις δόσεις του εμβολίου για τον Covid και έχει πάρει πρόσφατα και την νέα ταυτότητα, οπότε όλα γίνονται πλέον αυτόματα, με τη σκέψη. 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρέπει να βρίσκεται σε απόσταση ενός μέτρου το πολύ απ'το pc, αν η απόσταση είναι μεγαλύτερη του ενός μέτρου η επικοινωνία χάνεται. Είναι θέμα λειτουργικού του εμβολίου και μερικής ασυμβατότητας με το chip της νέας ταυτότητας, αλλά το θέμα έχει δρομολογηθεί ήδη προς επίλυση από τον ίδιο τον Bill Gates. Μέχρι το τέλος του χρόνου θα έχει βγει update σε μορφή εμβολίου.

βγαίνει από κάτω με συρτάρι, το ποντίκι βγαίνει στο δίπλα γραφείο γιατί είναι κολλητά και το πληκτρολόγιο είναι ασύρματο. Μπορώ να το βάλω και πάνω στα πλήκτρα (έχει και ποδαράκια τσόχας από κάτω να μην τα γδέρνει🤣 και στα πόδια μου και να γράφω, είναι όλα υπολογισμένα για να μην χρειάζεται να κάνω πολλές κινήσεις. Η κάρτα ήχου είναι και αυτή στο δεύτερο γραφείο και είναι όλα στη σειρά, Μπορώ να βλέπω και την άλλη οθόνη την 32 ιντσών από τη θέση μου που μου χρησιμεύει π.χ. σαν δεύτερη οθόνη για να βλέπω τον mixer. Σαν κύρια οθόνη η μεγάλη για office work/ editing και gaming.

 

 για να το δεις και οπτικά😃

 

NewImage.thumb.jpg.527c1774ecf71740446825a4b58b0fbc.jpg

 

Παρακάτω και ένα σκίτσο του setup με μολύβι, συγνώμη αλλά δεν έχω πολύ χρόνο για λεπτομέρειες, ένα πρόχειρο😃

workstationstudiophoto3_000003.thumb.jpeg.84d9301f343fe182dc8891df9cd5e6c5.jpeg

 

Πραγματικά περιμένω το εμβόλιο της σκέψης για να μην χρειάζεται κανένα input device, να βγάζω όλα αυτά που σκέφτομαι μουσικά χωρίς να παιδεύομαι αλλά δεν θα το προλάβουμε μάλλον, ίσως μετά τον Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο.

 

 Τέλος όντως έπεσαν οι κάρτες γραφικών αλλά πλέον δεν νομίζω να είναι πρόβλημά μου γιατί έχω αποφασίσει να μην ξανακάνω αναβάθμιση για παιχνίδια, μεγάλωσα, πάω ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΡΟΝΩΝ🤣, μάλλον αυτή που έχω θα είναι και η τελευταία κάρτα γραφικών που αγόρασα ποτέ μου χαχαχαχαχαχαχχαχα😃 

 

  • Like 3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Cos, σου εχει πεσει το ηλεκτρονικο τσιγαρο μεσα στον καφε, βγαλτο, θα βραχυκυκλωσει.

Το καλαμάκι είναι από το άλλο thread, δεν θυμάσαι, το μεταλλικό από ανοξείδωτο ατσάλι που το έμαθα και το χρησιμοποιώ και σε λίγο θα πάθω καρκίνο όπως ο άλλος που είχε συνήθεια και έβαζε τα μεταλλικά πως τα λέτε στο στόμα, ο Βαν άλλεν και πέθανε από αυτό και όχι επειδή ήταν φουγάρο.

 

Το κάπνισμα έκλεισα 2 χρόνια που το έκοψα, νιώθω πως άλλαξα πνεύμονες. χαχαχααχχαχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
ex-Πάνος Χελιδόνης

Μερική ανακατάταξη, λόγω πρόσφατης απόκτησης τριπλής βάσης..

 

1666.thumb.JPG.44870b5d30ee8880f0f0022e67e07f8f.JPG

Roland VP-550 / Korg Wavestate / Waldorf Blofeld / Korg Triton Le 88

 

 

1667.thumb.JPG.078a5220f590fb5c2a064269bc5ae0f9.JPG

ASM Hydrasynth / Behringer DeepMind12 / Korg TR 61 / Access Virus Ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Μερική ανακατάταξη, λόγω πρόσφατης απόκτησης τριπλής βάσης..

 

1666.thumb.JPG.44870b5d30ee8880f0f0022e67e07f8f.JPG

Roland VP-550 / Korg Wavestate / Waldorf Blofeld / Korg Triton Le 88

 

 

1667.thumb.JPG.078a5220f590fb5c2a064269bc5ae0f9.JPG

ASM Hydrasynth / Behringer DeepMind12 / Korg TR 61 / Access Virus Ti

Και Le και TR

 είσαι πλεονέκτης και έχεις και το virus και το hydrasynth και το deepmind  μαζί με wavestate και το αποκορύφωμα το Virus και σε νέα διάταξη.

 

 Έχεις όλα τα καλά του Αβραάμ και του Ισαάκ σε αφθονία μέχρι αηδίας.😀

 Και ξέρεις και να μιξάρεις.

 

 Αφθονία

 image.jpeg.973cfcff7baf859404344011d3720159.jpeg

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και Le και TR

με αυτά τα 2 έγινε μπερδεγουέη. Ήθελα να πουλήσω το Le και με τα λεφτά να πάρω το TR. Αλλά ο συνάδελφος που πούλαγε το TR έριξέ ξαφνικά πολύ την τιμή του. Φοβούμενος λοιπόν εγώ μη χάσω την ευκαιρία, το πήρα και ακόμα το Le δεν έχει πουληθεί.. είναι η αγγελία μου με το μεγαλύτερο αριθμό ανανεώσεων ever. Ή εγώ το δίνω ακριβά ή απλά κανείς δε το θέλει.. Anyway, καθαρή πλεονεξία θεωρώ οτι ήτανε το Blofeld, διότι ήδη είχα ένα wavetable synth (Hydrasynth) και δεν το χρειαζόμουν στ'αλήθεια, αλλά ήτανε παλιό απωθημένο.. και έχει και ήχους απο PPG.. κι αυτό το γ@μάτο comb filter..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
15 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και ξέρεις και να μιξάρεις

Αυτό είναι το πιό σημαντικό και το έμαθα όταν δεν είχα τίποτα απο πλήκτρα.. όλα τα άλλα είναι πολυτέλειες για τις οποίες χάλασα τα αυτιά μου επι 20+ χρόνια, να γράφω και να μιξάρω την/τον κάθε λογής ψωνισμένη/ο.. Ε, τώρα που αποσύρθηκα, είπα να κάνω επιτέλους το κέφι μου βρ'αδερφέ.. Με την ευκαιρία να σημειώσω οτι, με το συγκεκριμένο synth setup έγινε το άλμπουμ που ανέβασα πριν μια εβδομάδα στο κανάλι μου στο ΥΤ. Όσοι πιστοί προσέλθετε.. Επίσης όποιος θέλει, να έρθει στη Νέα Φιλαδέλφεια να "τζαμάρουμε". Τώρα πια έχω πολύ χρόνο κι άμα θέλετε κάνουμε και κανα REC. Ή απλά πίνουμε καφέ και υπερθεματίζουμε περι synth και μουσικής γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

να πάρω το TR. Αλλά ο συνάδελφος που πούλαγε το TR έριξέ ξαφνικά πολύ την τιμή του. Φοβούμενος λοιπόν εγώ μη χάσω την ευκαιρία, το πήρα και ακόμα το Le δεν έχει πουληθεί.. είναι η αγγελία μου με το μεγαλύτερο αριθμό ανανεώσεων ever. Ή εγώ το δίνω ακριβά ή απλά κανείς δε το θέλει..

Καλά έκανες και πήρες το TR, έχω δουλέψει με τους εξτρά ήχους του και το black του πάει.

 Θα το θελήσουν. 😀 θέλουν υπομονή αυτά.

 Όπως έχω πει και εγώ στο σχετικό topic

 

 

είναι ακόμα μία από τις καλύτερες επιλογές το 88 ιδιαίτερα για master keyboard.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Και μία με την αφεντομουτσουνάρα μου, γιατί έχω αλλάξει δραματικά απο την profile photo μου. Να ξέρετε δηλαδή τί θα συναντήσετε αμα έρθετε για το προαναφερθέν καφεδο/τζαμάρισμα..

 

1667.thumb.JPG.6df934f73952775cd8bee9b3526d0e35.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου