Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

 

 

Α πρόσφατο βλέπω,πριν 50 χρόνια 😅

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Συμφωνώ.

Αυτή η φωτό δεν χρειάζεται αυτή τη στιγμή, διότι χαλάει την ίδια της την μαγιονέζα. Η όλη πλάκα με το "Ζάρι" είναι αυτή περσόνα του έξω-καρδιά κοριτσιού που θα σας χορέψει, θα σας ταίσει και θα σας τη λέει αφού τη χωρίσετε.

 

Η περσόνα της κωλοπετσωμένης (pun intended) Μαρίνας-με-τα-κίτρινα, μπορούσε να περιμένει.

 

 

Παπάρια, απλά είμαστε μια διαφορετική γενιά που ντρεπόταν-σεβόταν και λειτουργούσε αλλιώς.

Ταξίδευα για χωριό τας προάλλες με ένα ΚΤΕΛ και είχα δίπλα ένα αλφαδιασμένο ΚΟΛΑΣΗ με το κολάν του να διαγράφονται όλα στη τελευταία λεπτομέρεια. ΚΟΡΜΑΡΑ, δεν μπόρεσα να κοιμηθώ όλο το ταξείδι και να διαγράφονται οι γάμπες και οι μηροί και να σηκώνεται να πιάσει τη τσάντα, ωχ αυτοί οι γλουτοί, να εγκληματήσω στα γεράματα. ΣΚΑΤΆ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Ανεξάρτητα πως οι σταρς επιδείκνυαν πάντα κάτι για να προκαλέσουν, τα τελευταία χρόνια είναι της μόδας να δείχνεις κώλο.

Ακόμα κι εσύ στα οβίνδεο που μας έχεις παρουσιάσει εκλεπτυσμένα παρουσιάζεις γάμπες σε υψηλοτάκουνα με καλσόν κλπ που αγγίζουν τα όρια του φετιχισμού (τα οποία συμπαθώ).

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, θα έλεγα, πως ΔΕΝ τόλμησε. Χάθηκε η σκιά ενός στρινγκ? Μήπως θα έπρεπε να φωτογραφηθεί, ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΙΓΚ ?

Αναπάντητα ερωτήματα. 

Όπως λέει και ο ''φίλος'' μου ο Τρόλεης για έναν διαγωνισμό πρόκειται, σε τελική ανάλυση-υψηλή- προτιμώ να βλέπω τσόντες, αντί για ιμιτασιόν προκλήσεις, όλμος ο διαγωνισμός προς ώρας, δεν επιτρέπει τέτοια θεάματα.

Ακόμα κι αν τα επέτρεπε να είσαι σίγουρος, πως κι αν δεν ήταν αυτή, κάποια άλλη, εξίσου ταλαντούχα και σπουδαγμένη μουσικός θα βρισκόταν δια να μας εκπροσωπήσει. Το μεροκάματο να βγει

Δεν είναι όλα τα μέρη του σώματος ίδια. 

Και δεν εννοώ ο κώλος με τη γάμπα. 

Εννοώ άλλο ο κώλος της μιας , άλλο ο κώλος της άλλης.

Είναι και η πόζα και ο φωτογράφος. 

Ο,τι και να κάνει η Σάττι με 

το 1.60 της και την κακή αισθητική της θα είναι καταδικασμενο.

Ο,τι από την άλλη κάνει η Karlie Kloss, με το 1,88 της, και σωστή καθοδήγηση και φωτογράφο,  θα είναι τέχνη. 

received_979597450169578.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

να εγκληματήσω στα γεράματα

 

Το ξέρεις φαντάζομαι ότι μπορούσες να πεις μία "καλησπέρα", ε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, LK είπε

και την κακή αισθητική της θα είναι καταδικασμενο.

 

Έχω ξεχάσει σε ποιους άρεσε η Σατι μετά από τόσο καιρό... Αρα τελικά συμφωνούμε ότι η κοπέλα φαίνεται από το νύχι τι είναι, όπως λέω από την αρχή του thread

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Έχω ξεχάσει σε ποιους άρεσε η Σατι μετά από τόσο καιρό...

 

Γράψε ότι εγώ εξακολουθώ να θεωρώ ότι είναι η καλύτερη συμμετοχή που έχουμε στείλει ποτέ, και ότι αυτό που κάνει στο χώρο (της) γενικότερα είναι μοναδικό και με μέλλον.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Έχω ξεχάσει σε ποιους άρεσε η Σατι μετά από τόσο καιρό... Αρα τελικά συναινούμε ότι η κοπέλα φαίνεται από το νύχι τι είναι, όπως λέω από την αρχή του thread

Το νύχι είναι χειρότερο από τον κώλο. 

Κάποιοι γέροντες εδώ μέσα παριστάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν .

Τι κανουν οτι δεν καταλαβαίνουν;

Ότι ζούμε την εποχή, που η μετριότητα κάνει θραύση γιατί μπορεί να ταυτιστεί μαζί της....ο μέτριος,  που είναι η πλειοψηφία. 

Παρόλα αυτά,  ακόμα ακούνε Μπιτλς,  Ρολινγκ Στόουνς και Ντηπ Περπλ... 50 χρόνια μετά. 

Γιατί;

Γιατί όταν αυτοί έκαναν αυτά που έκαναν, δεν μπορούσε να τα κάνει κανείς άλλος.

Αυτό που κάνει η Σατι,  μπορώ να το κάνω εγώ καλλίτερα, που είμαι δικηγόρος με μια σπουδάστρια από το ΕΠΑΛ, από το οποιαδήποτε χωριό εδώ τριγύρω....για μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Αυτό που κάνει η Σατι,  μπορώ να το κάνω εγώ καλλίτερα, που είμαι δικηγόρος με μια σπουδάστρια από το ΕΠΑΛ, από το οποιαδήποτε χωριό εδώ τριγύρω. 

 

O Robert Wyatt έχει πει ότι αν κάποιος νομίζει ότι είναι εύκολο να κάνει ένα ποπ τραγούδι, ας το δοκιμάσει προκειμένου να διαπιστώσει ότι δεν είναι εύκολο. Είμαι βέβαιος ότι ισχύει και για εσέ, διότι αν δεν ίσχυε δεν θα ήσουν δικηγόρος κατ' επάγγελμα. Επίσης ισχύει για όλα τα μέλη του Noiz, οπωσδήποτε επίσης για όποιον άλλο έχω συναναστραφεί ποτέ μου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

 

O Robert Wyatt έχει πει ότι αν κάποιος νομίζει ότι είναι εύκολο να κάνει ένα ποπ τραγούδι, ας το δοκιμάσει προκειμένου να διαπιστώσει ότι δεν είναι εύκολο. Είμαι βέβαιος ότι ισχύει και για εσέ, διότι αν δεν ίσχυε δεν θα ήσουν δικηγόρος κατ' επάγγελμα. Επίσης ισχύει για όλα τα μέλη του Noiz, οπωσδήποτε επίσης για όποιον άλλο έχω συναναστραφεί ποτέ μου.

Δεν εννοούσα για το τραγούδι,  αλλά για τη φώτο στο ινστα.

Αλλά και μουσικά θεωρώ ότι έχω γράψει καλλίτερα τραγούδια από το Ζάρι...είναι δημοσιευμένα όλα στο YouTube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Δεν εννοούσα για το τραγούδι,  αλλά για τη φώτο στο ινστα.

 

Ναι, αυτό ισχύει.

 

1 λεπτό πριν, LK είπε

Αλλά και μουσικά θεωρώ ότι έχω γράψει καλλίτερα τραγούδια από το Ζάρι...

 

Όχι, λέμε. 😀

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου