Προς το περιεχόμενο

Who is a multifx unit for, really?


Nekkon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εγώ διαφωνώ.

Με τρία κουμπιά όλα κι όλα, είναι δύσχρηστο σε live.

Θα παλεύει να πάει από preset σε preset, χώρια που δεν θα μπορεί να ενεργοποιεί/απενεργοποιεί ξεχωριστά εφφέ ανά patch real time.

Να πάρει κάποιο με αρκετά κουμπιά, που να μπορεί να χειρίζεται τα εφφέ ανά patch ξεχωριστά, και να έχει και γκάζι (expression pedal).

Αφου θελει να το παρει για να μας πει μετα πως σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει

 

Γι'αυτο του προτεινα ενα ομορφο...

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το GE200 της mooer. (Έχω και το POD XT PRO με το shortboard, αλλά αυτό δεν πιάνεται γιατί έχει κλάσει πατάτες)

 

Έχει 200 σλοτς. Οπότε μπορείς με λίγο πρρρρόγκραμινγκ στο πισι να οργανώσεις τα πρισετ έτσι ώστε τα κοντινά να είναι συναφή. Π.χ. ίδιος ήχος το 1 με το 2, αλλά το δύο να έχει έξτρα μπουστ και γουα. Οπότε πας από το 1 στο 2 με ένα πάτημα, και αρχίζεις τις ορθοπεταλιές. Να θες και μέχρι 3 ήχους ανα κομμάτι στο τσακίρ κέφι; νομίζω γίνεται.

 

Το θέμα είναι να αγοραστεί κάτι το οποίο πραγματικά δεν χρειάζεται. Αλλιώς τι κάνουμε; του χρόνου τι θα αγοράσουμε;

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

μπορείς με λίγο πρρρρόγκραμινγκ στο πισι να οργανώσεις τα πρισετ έτσι ώστε τα κοντινά να είναι συναφή.

Μολις τον επεισες να ψαξει για μπουτικ λαμπατο 😪

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Εγώ έχω το GE200 της mooer.

 

Ρε Σατανά, ήμουν έτοιμος να ποστάρω αυτό ...

 

https://www.thomann.de/gr/mooer_ge_300.htm

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ρε Σατανά, ήμουν έτοιμος να ποστάρω αυτό ...

 

https://www.thomann.de/gr/mooer_ge_300.htm

Αυτο ειναι κατα 100 καλυτερο απο του Γιωργη

 

Μπορει να περιμενει λιγο να κυκλοφορησει στα μαγαζα κ να παρει αυτο

 

Η να ρισκαρει (δεν εχω ιδεα για το σαπορτ της εταιρειας) κ να παρει αυτο κ τουλαχιστον σε επιπεδο amp sim να παιζει μπαλα με τα μπιγκ ντογκζ

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με αφορμή τη φορητότητα αλλά κυρίως τους δύο πρώτους λόγους , να παίζω με ενισχυτή, πήρα το boss gx-100 γιατί είναι από τα ελάχιστα που έχουν ρελε για αλλαγή καναλιών ενισχυτή, ενώ παιζει εύκολα και σε "live" mode δλδ να κάνεις μια αλυσιδα με εφφε και το κάθε κουμπί να είναι on/off από πεταλάκι που έχεις στην αλυσίδα. Αν φαίνονται λίγα τα 5 κουμπιά κάτω για αυτό (1-4 +C1) , προγραμματίζονται όλα ως τέτοια (και τα 2 bank , και το c2 ) αλλά και τα 4 switch κάτω από την οθόνη πατιούνται, σύνολο 12 δλδ. 

Επεξεργασμένο από Paris K
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paris K είπε

Εγώ με αφορμή τη φορητότητα αλλά κυρίως τους δύο πρώτους λόγους , να παίζω με ενισχυτή, πήρα το boss gx-100 γιατί είναι από τα ελάχιστα που έχουν ρελε για αλλαγή καναλιών ενισχυτή, ενώ παιζει εύκολα και σε "live" mode δλδ να κάνεις μια αλυσιδα με εφφε και το κάθε κουμπί να είναι on/off από πεταλάκι που έχεις στην αλυσίδα. Αν φαίνονται λίγα τα 5 κουμπιά κάτω για αυτό (1-4 +C1) , προγραμματίζονται όλα ως τέτοια (και τα 2 bank , και το c2 ) αλλά και τα 4 switch κάτω από την οθόνη πατιούνται, σύνολο 12 δλδ. 

Απλά δε με ενθουσιάζει ο ήχος ρε να παρει. Αλλά σχεδόν μηδενικο latency, respect 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Nekkon είπε

Βοηθήστε έναν συμφορουμίτη που θέλει να δημιουργήσει ψεύτικες ανάγκες στον εαυτό του ώστε να πέσει θύμα του marketing σε λιγότερο από ένα μήνα...

 

1proxy-image.gif.162eac6e3293ff0f7db63409f6c7c2ee.gif

 

proxy-image.gif.69ad98cf038c8978ced5588668f0b792.gif

 

2proxy-image.gif.55b7cf06bbd9a0926f8b75bac902b6be.gif

 

 

Κράτα τα χρήματα σου Νέκκωνα...αν θέλεις να πάρεις μοντελερ για να λυσεις προβλήματα που αντιμετωπίζεις (και για να γλιτώσεις το GAS), πάει καλά, να βάλουμε ένα χεράκι...εσυ θελεις να ικανοποιησεις το GAS σου αγοράζοντας μόντελερ...πεταμένα χρήματα...

 

Κανε μια λίστα με τα προβληματα που αντιμετωπιζεις με το τρέχον σεταπ σου και τις χρήσεις, και το συζητάμε αν κάποιο μοντελερ θα σου λύσει κάποια απο αυτά τα προβλήματα (ή και αν θα σου δημιουργήσει άλλα).

 

Freedom out, αναλαμβάνει ο @vrasidas27 απο εδώ και πέρα εκ μέρους μου...

 

Thrashίδα, κάνε του ένα tour στο site της Fractal, να παρει ενα AF3 Turbo ο ανθρωπας, να το τσιμπησει μετά ο Στράτος να μεινει στην "οικογένεια" να γουστάρουμε assούμε.

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 4

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Freedom μπα...

Θα του προτείνω να κάνει υπομονή μέχρι να βγάλει η Γκρετς ένα μοντελερ.

Γιατί .. τέτοιος είναι 😛

  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

@Freedom μπα...

Θα του προτείνω να κάνει υπομονή μέχρι να βγάλει η Γκρετς ένα μοντελερ.

Γιατί .. τέτοιος είναι 😛

Εδώ έβγαλε η Fender κοντά στο διχίλιαρο και είναι και μάπα 😅

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου