Προς το περιεχόμενο

Hotone Ampero Mini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Live είναι όλα καλύτερα. Στο daw υπάρχουν περισσότερες απαιτήσεις.

Στο daw ρε φίλε έχεις χρόνο. Κάθεσαι χάνεις τα νιάτα σου, ξοδεύεις φαιά ουσία και τα φτιάχνεις. Ζωντανά με τόσα μάτια να σε κοιτάνε δεν έχεις χρόνο 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Στο daw ρε φίλε έχεις χρόνο. Κάθεσαι χάνεις τα νιάτα σου, ξοδεύεις φαιά ουσία και τα φτιάχνεις. Ζωντανά με τόσα μάτια να σε κοιτάνε δεν έχεις χρόνο 

 

Γι'αυτό τα έχεις αποθηκευμένα και με ένα κλικ αλλάζεις ήχο. Ευκολοτερο είναι να έχεις 10 αναλογικά πετάλια και να προσπαθείς να πάρεις πολλούς ήχους?

Όλους αυτούς τους ήχους που άκουσες τους έχω αποθηκευμένους. Τους έχω διαθέσιμους με ένα κλικ ανά πάσα στιγμή. 

 

Για να έχω διαθέσιμο εναν καλό ήχο με τα πετάλια, πρέπει να πατήσω κάμποσα foot switches, και να γυρίσω καμια 10αρια knobs σε πετάλια και ενισχυτή, ώστε να βρω τον ήχο. 

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Γι'αυτό τα έχεις αποθηκευμένα και με ένα κλικ αλλάζεις ήχο. Ευκολοτερο είναι να έχεις 10 αναλογικά πετάλια και να προσπαθείς να πάρεις πολλούς ήχους?

Όχι, σίγουρα όχι, απλά εγώ συγκρίνω στο νου μου άλλο πράγμα. Σκέψου τελείως ampless rig σε σύγκριση με rig ενισχυτή 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nekkon είπε

Όχι, σίγουρα όχι, απλά εγώ συγκρίνω στο νου μου άλλο πράγμα. Σκέψου τελείως ampless rig σε σύγκριση με rig ενισχυτή 

 

Περιέγραψε μου τις αλυσίδες των δύο rig για να καταλάβω τι εννοείς.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Περιέγραψε μου τις αλυσίδες των δύο rig για να καταλάβω τι εννοείς.

Έπιασες έναν ωραίο ήχο srv με το ampero. 

Οι απαιτήσεις για τέτοιο gig είναι ένας fender super η κάτι φεντεροειδές με ένα tube screamer μπροστά. 

 

Πας κάνεις συναυλία srv covers μόνο με το ampero, ή θα ήθελες τον ενισχυτή σου να τον ακούς πίσω σου και να μην εξαρτάσαι απ' το monitoring του stage;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θα πήγαινα με το αμπερο σε συναυλία θα ήθελα να το ακούω πίσω μου. Διδω 100 ευρώ ακόμα και παίρνω τον τελικό ενισχυτή hotone και το κοτσαρω στην καμπίνα μου, ή κουβαλάω έναν combo και το κοτσαρω στο return του fx loop, και παίρνω ακόμα καλύτερο ήχο.

Εναλλακτικά, αγοράζω ένα active μόνιτορ και το χρησιμοποιω πίσω μου αντί καμπίνας/ενισχυτή.  Η αγοράζω μια αυτοενισχυομενη καμπίνα.

 

Πολλές οι επιλογές για να έχεις δυνατό ήχο πίσω σου.

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εάν θα πήγαινα με το αμπερο σε συναυλία θα ήθελα να το ακούω πίσω μου. Διδω 100 ευρώ ακόμα και παίρνω τον τελικό ενισχυτή hotone και το κοτσαρω στην καμπίνα μου, ή κουβαλάω έναν combo και το κοτσαρω στο return του fx loop, και παίρνω ακόμα καλύτερο ήχο.

Εναλλακτικά, αγοράζω ένα active μόνιτορ και το χρησιμοποιω πίσω μου αντί καμπίνας/ενισχυτή.  Η αγοράζω μια αυτοενισχυομενη καμπίνα.

 

Πολλές οι επιλογές για να έχεις δυνατό ήχο πίσω σου.

Η στα στέλνει ανταποδωτικά όλα ο Thomann ασούμε, ελέω influencing 😄

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εάν θα πήγαινα με το αμπερο σε συναυλία θα ήθελα να το ακούω πίσω μου. Διδω 100 ευρώ ακόμα 

Δραχμας δεν διδω

 

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Δραχμας δεν διδω

 

- Καφεδάκι έχετε πάρει, δε χρειαζεστε.

- Όχι δεν πήραμε, να πάρουμε ένα.

- Δε πειράζει.

- Ε πώς δεν πειράζει, να πάρουμε ένα καφεδάκι αν δε σας πειράζει.

- Σας ακούω λοιπόν 😄

 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου