Προς το περιεχόμενο

Hotone Ampero Mini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

Άντε τώρα να διαλέξεις μεταξύ ampero, headrush, mooer, line 6, boss και πόσες άλλες μάρκες μου διαφεύγουν σε αυτή την κατηγορία τιμής.

 

Σιγά να μην διαλέξει κυρ Αλή μου.

Θα τα πάρει όλα.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Άντε τώρα να διαλέξεις μεταξύ ampero, headrush, mooer, line 6, boss και πόσες άλλες μάρκες μου διαφεύγουν σε αυτή την κατηγορία τιμής.

 

Έτυχε να δοκιμάσω το ampero stomp και μου άρεσε ο ήχος. Δεν το πολυσκεφτηκα όταν είδα ότι κυκλοφόρησε το mini. Στιβαρό και ποιοτικό φαίνεται. Θα δείξει πόσο θα κρατήσει...

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χαλάει περισσοτερο δεν είναι η σχετική έλλειψη δυναμικων, αλλά κάποια ενοχλητικά πρίμα που κάνουν μυτερό τον ήχο. Θα ήθελα να είναι πιο μαλακος, και να ακούει πιο πολύ όταν ρίχνω το treble και το presence. Θα ήταν ιδανικό.

Ακόμα ένα πράγμα που με χαλά, είναι ο "τεχνητός"  τρόπος που σβήνει η νότα. Σε πολλές περιπτώσεις φταίει και το noise gate πολύ έχουν σχεδόν όλοι οι ήχοι.

Ευελπιστώ να εξαλειψω τα προβλήματα αυτά με λίγο tweaking. Δεν είναι ο βασικός ήχος μου, αλλά δεν παύω να προσπαθώ να παίρνω τα μέγιστα από αυτό.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Ευελπιστώ να εξαλειψω τα προβλήματα αυτά με λίγο tweaking.

 

Εύκολα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραία ακούγεται. Καλορίζικο.

 

ΥΓ: Απλά μια απορία:  Με Strat, LP, PRS, SG... Tele πώς και δεν είχε;- stranger things. Ή η απουσία έχει να κάνει με τα νέα μέτρα του ΥΠΟΙΚ κατά του ινφλουένσιν; 😄   

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα στο καθαρό κανάλι του ampero (mesa lonestar), με δυο πετάλια. Το ένα είναι το ψηφιακό TS808 του ampero και το άλλο είναι το φυσικό πετάλι ts808 (η έκδοση του JAM), το οποίο και έχω συνδέσει μπροστά.

Μπορείτε να βρείτε ποιο είναι ποιο?

 

 

Στο τελευταίο παίζω με τελε, για να μη λέτε....😄

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτόν τον ήχο, με αυτήν την καθαρότητα, δεν θα μπορούσα να τον μαγειρέψω με τα πετάλια μου. Στερείται λίγο φυσικού κομπρεσαρίσματος και αίσθησης, αλλά έχει τα προτερήματά του. Και φυσικά παίζω με telecaster...

 

 

 

Ρε μήπως να αγοράσω jtm45 😁?

 

  • Like 2
  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε


 

 

Ρε μήπως να αγοράσω jtm45 😁?

 

Απο τις καλυτερες κ πιο βολικες επιλογες για σπιτι 😊

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου